reklama

Nowe informacje o ekranizacjach powieści Mroza. Będzie hit prosto z Hollywood?

Data: 2019-06-28 15:11:03 Autor: Patryk Obarski

Remigiusz Mróz jest aktualnie jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy kryminałów. Wielokrotnie nominowany do Bestsellerów Empiku, w ubiegłym roku doczekał się pierwszej, serialowej ekranizacji swojej książki. Teraz zdradza informacje o kolejnych adaptacjach.

Remigiusz MrozFot. Mikołaj Starzyński.

Remigiusz Mróz mimo swojego młodego wieku ma już na swoim koncie kilkanaście książek, w tym kryminałów, kryminałów historycznych, powieści fantasy i… jeden poradnik pisania. Do tego dołożyć można także wiele artykułów naukowych, wszak popularny polski pisarz jest jednocześnie doktorem nauk prawnych.

Czytaj także: Wiemy, kiedy będzie 2 sezon serialu "Chyłka"

Kilka lat temu na rynku pojawiła się pierwsza z książek wydanych w serii o Joannie Chyłce - Kasacja. Wówczas nikt nie spodziewał się, że historia o niepokornej warszawskiej adwokat zostanie zekranizowana w formie serialu przez jedną z największych w kraju stacji telewizyjnych.

W ubiegłym roku na platformie Player.pl należącej do grupy TVN pojawiły się pierwsze odcinki serialu Chyłka: Zaginięcie. W roli Joanny Chyłki wystąpiła wówczas Magdalena Cielecka. Teraz wiemy już, że po spektakularnej oglądalności, na jesień zobaczymy kolejny sezon serialu.

Czytaj także: Średnia Chyłka w średnim serialu? Recenzja serialu "Chyłka: Zagnięcie"

Ekranizacje cyklu o Forście i W kręgach władzy

W ostatnim czasie doszło do wznowienia jednej z pierwszych serii Remigiusza Mroza. Chodzi o trylogię Parabellum, której pierwsze dwa tomy pierwotnie wydane zostały przez Instytut Wydawniczy Erica. Przy okazji ponownej publikacji w wydawnictwie Czwarta Strona, z Remigiuszem Mrozem rozmawiał Kamil Piłaszewicz, dziennikarz Rzeczpospolitej.

Z wywiadu zamieszczonego na stronie rzeczpospolita.pl, dowiadujemy się nieco na temat szczegółów kolejnych ekranizacji powieści Remigiusza Mroza. Jak powszechnie wiadomo, w najbliższym czasie - oprócz Chyłki - zekranizowana ma zostać także seria wysokogórska o komisarzu Forście oraz seria W kręgach władzy. I chociaż wydawcy tymi informacjami chwalili się już dawno temu, do tej pory nie pojawiały się żadne nowe fakty.

Chyłka w TVN, komisarz Forst w Polsacie, a bracia Zaniewscy w TVP to jeszcze fantazjowanie, czy już nadchodząca rzeczywistość? - pyta autora dziennikarz Rzeczpospolitej.

Remigiusz Mróz ani nie potwierdza, ani w stu procentach nie zaprzecza. Mówi zaś, że w propozycji dziennikarza “nie wszystkie stacje się zgadzają”.

Jesienią zobaczymy nowy sezon Chyłki – przypuszczam, że po niej przyjdzie czas na Forsta, a następnie na serię W kręgach władzy - mówi Remigiusz Mróz w rozmowie z Kamilem Piłasiewiczem.

Co więcej, autor wspomina także, że trwają już rozmowy o ekranizacji kolejnych książek! Jak mówi, jeśli chodzi o niektóre z tytułów, to właściwie trwa już finalizacja i dogrywanie ostatnich szczegółów przed zakończeniem negocjacji i sprzedażą praw. Do sieci trafiła informacja o tym, że stacja Canal+ kupiła prawa do ekranizacji książki Listy zza grobu. Premiera – być może – w 2021 roku. 

Remigiusz Mróz daje także nadzieję na międzynarodowy superhit filmowy. Wspomina bowiem, że w przypadku jednej serii, trwają także rozmowy z… Hollywood! A daje mu to przecież niezwykłe perspektywy na przyszłość.

Remigiuszowi życzymy powodzenia w pertraktacjach! Mamy jednak ogromną nadzieję, że zanim podpisze kolejną umowę, zobaczymy na ekranach rezultaty poprzednich!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz16
Okładka książki - Prędkość ucieczki

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje