Iluzjonista

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-10-30
Tłumaczenie: brak

Tom 2 cyklu Gerard Edling

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania.

Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami…

Tagi: bóg

Kup książkę Iluzjonista

Opinie o książce - Iluzjonista

Avatar użytkownika - madziq
madziq
Przeczytane:2022-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane, 26 książek 2022,

To jedna z lepszych książek autorstwa Remigiusza Mroza i z chęcią czytam te serię. Mimo, że trochę czasu minęło odkąd czytałam tom pierwszy to nic nie stało na przeszkodzie żeby zorientować się w fabule. Autor po raz kolejny zaserwował nam istny rollercoaster gdzie czytelnik nie może się zorientować co się właściwie wydarzyło i kto za tym stoi.

Szczerze do samego końca nie wiedziałam co się zaraz stanie i chyba to w tej powiesić było najlepsze. Element zaskoczenia

Avatar użytkownika - wioletasorowka
wioletasorowka
Przeczytane:2021-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2021-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kolejna wyśmienita książka Mroza. Warta przeczytania.

Mały miś zostaje przedszkolakiem. Aktywizująca książeczka z naklejkami 2+
Okładka ksiązki - Mały miś zostaje przedszkolakiem. Aktywizująca książeczka z naklejkami 2+

Aktywizujące książeczki o małym misiu to propozycja dla każdego maluszka. Dzieci, bawiąc się naklejkami i wypełniając proste zadania, pomagają małemu...

Air Gear 6
Okładka ksiązki - Air Gear 6