reklama

Iluzjonista

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380759183
Liczba stron: 500

Tom 2 cyklu Gerard Edling

Ocena: 4.7 (10 głosów)

Gerard Edling to wydalony z pracy były prokurator. Wcześniej specjalizował się w kinezyce, badał komunikację niewerbalną. Był ekscentryczny, oddany bez reszty pracy – uchodził za człowieka, który poradzi sobie z każdą sprawą. Nawet ze sprawą tajemniczego Iluzjonisty, odpowiedzialnego za serię zabójstw, lecz skutecznie podkładającego dowody wskazujące na innych podejrzanych. Ofiary Iluzjonisty łączył wypalony na ciele znak zapytania. I choć Edling w 1988 doprowadził do skazania w tej sprawie, trzydzieści lat później na jednym z basenów w Opolu zostaje znalezione ciało z identyczną sygnaturą. Sprawca działa w sposób podobny do Iluzjonisty, lecz akta sprawy sprzed lat zaginęły, świadkowie zaś znikają w tajemniczych okolicznościach.

Edling nadal jest wydalony ze służby, lecz tylko on może pomóc rozwiązać zagadkę. 

Tagi:

Kup książkę Iluzjonista

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Iluzjonista

Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2020-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2020-01-30, Ocena: 3, Przeczytałem, 2020, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jak dla mnie najlepsza książka Remigiusza Mroza. akcja dzie się na dwu płaszczyznach czasowych, oddzielonych 30-ma latami. 30 lat wcześniej poszukiwano Iluzjonistę, który mordował ludzi, wypalając im na ciele znak zapytania. W  sprawiedliwym śledztwie i wyroku przeszkadzało SB. Po 30 latach pojawia się naśladowca, który działa w podobny sposób, zadaje podobne zagadki. "Istnieje pewien starozytny wynalazek. Jest używany w pewnych częściach świata po dziś dzień ..... Dzięki niemu zwyczajny człowiek jest w stanie widzieć przez ściany." Akcja trzyma w napięciu, wprowadzone elementy magii zaciekawiają, zadawane zagadki próbowałam rozwiązywać.

Link do opinii

Bardzo dobra pozycja w repertuarze pana Mroza. Edling w najwyższej formie. Po wyjściu z więzienia Gerard prowadzi spokojne życie, absolutnie bez związku ze służbami. Do czasu, aż dostaje telefon od znajomego i informacje o odnalezieniu zwłok. Okazuje się, że nastąpił swoisty powrót do przeszłości i choć to mało prawdopodobne, to seryjny morderca z dawnych lat znów uderzył. Misterna intryga, retrospekcje w czasie, powrót do okresu komunistycznego i ukazanie ówczesnych działań wymiaru sprawiedliwości, iluzja dziejąca się na oczach wszystkich i kolejne trupy.... Intrygująca, wciągająca, absolutnie nie pozwalająca się znudzić, utrzymana na poziomie, bez zbytniej dozy szaleństwa ;) Mocno polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Echo z otchłani
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki -  Echo z otchłani

Echo z otchłani to od dawna wyczekiwana kontynuacja powieści science-fiction "Chór zapomnianych głosów". Autor pierwszy raz opracował swoją...

Hashtag
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Hashtag

Tesa nie spodziewała się, że przesyłka, której nie zamawiała, nieodwracalnie zmieni jej życie.  Gdy odebrała ją z paczkomatu, wpadła w sam...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje