"Iluzjonista" – nowa książka Remigiusza Mroza! To kontynuacja „Behawiorysty"!

Data: 2019-10-09 07:21:04 Autor: Patryk Obarski

Kilka dni temu Remigiusz Mróz tajemniczo zapowiedział kolejną swoją książkę. Dziś na swoim Facebooku przedstawił pierwsze szczegóły dotyczące swojego nowego projektu – powieści Iluzjonista, która kontynuuje wątki rozpoczęte w Behawioryście. W ten sposób doczekaliśmy się nowej serii książek Remigiusza Mroza – Gerard Edling, od nazwiska głównego bohatera, byłego prokuratora, który został wydalony z pracy. Powieść możecie kupić w przedsprzedaży w Empiku. O czym opowiada?

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Remigiusz MrózAgnieszka K. Jurek/TVN (na planie serialu Chylka – Kasacja)

Remigiusz Mróz jest popularnym autorem kryminałów, którego nazwisko od paru lat nie schodzi z list bestsellerów popularnych księgarń. Co więcej, zdaje się, że pisarzowi z Opola dzięki książkom o atrakcyjnej fabule, napisanym prostym językiem, do lektury udało się zachęcić także nieaktywną pod względem czytelniczym część Polaków.

Czytaj także: Remigiusz Mróz z nową książką! To kolejna premiera tego roku!

Teraz autor popularnej serii o Joannie Chyłce zapowiedział nową książkę. Po pierwszych enigmatycznych wiadomościach na Facebooku, wreszcie odkrył swoje karty i przedstawił czytelnikom kolejną powieść:

Tym razem Mróz wydaje Iluzjonistę, który będzie kryminałem. Co jeszcze wiadomo na temat utworu?

Iluzjonista – opis

O czym jest Iluzjonista?

Gerarda Edlinga poznaliśmy w powieści Behawiorysta, gdy pomagał policji walczyć z zamachowcem, który zajął przedszkole, grożąc, że zamorduje nauczycieli i ich podopiecznych. Ale nie była to pierwsza sprawa, w której brał udział dyscyplinarnie wydalony ze służby prokurator. Edling to specjalista od kinezyki, badania komunikacji niewerbalnej. Ekscentryk, ale też fachowiec, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem i doprowadzi każde śledztwo do końca. Ale czy zawsze ma rację? 

W nowej powieści Remigiusza Mroza poznajemy przeszłość Edlinga, który w 1988 doprowadził do skazania sprawcy serii zagadkowych morderstw. O człowieku tym wiadomo było tak mało, tak skutecznie zwodził stróżów prawa, podsuwając im dowody wskazujące na innych podejrzanych, że zyskał pseudonim „Iluzjonista". Jego ofiary łączył znak zapytania, który Iluzjonista wypalał na ich skórze. Sprawca trafił do więzienia, lecz w roku 2018 na opolskim basenie znalezione zostaje ciało z takim samym „podpisem". Sprawca działa w podobny sposób, co Iluzjonista, akt sprawy sprzed trzydziestu lat nie udaje się odnaleźć. A ludzie, którzy mogliby pomóc, znikają. To chyba jasne, że wyrzucony z pracy prokurator będzie musiał raz jeszcze pomóc organom ścigania? 

Iluzjonista – kiedy premiera

Jak podaje w swoim wpisie na Facebooku autor, nowa książka ma mieć premierę już 30 października bieżącego roku, ale już teraz możecie ją zamówić w przedsprzedaży w Empiku To zaledwie nieco ponad miesiąc od premiery jego ostatniej powieści, Wyroku.

luzjonista – gdzie kupić?

Ksiązkę kupić można już teraz w przedsprzedaży jednej z najpopularniejszych w Polsce sieci księgarń - w Empiku. Książkę w dobrej cenie możeci zdobyć kupując tutaj.

Remigiusz Mróz – ekranizacje

Remigiusz Mróz jest autorem wielu poczytnych serii. Szczególnie znane są o te o Chyłce, ale również seria wysokogórska, czyli cykl o Wiktorze Forście oraz seria political fiction – W kręgach władzy. Niedawno na rynku ukazał się pierwszy tom serii o patomorfologu Sewerynie ZaorskimListy zza grobu.

Czytaj także: Remigiusz Mróz z nową serią!

Obecnie możemy zobaczyć jedną ekranizację powieści autora, chodzi o serial Chyłka emitowany przez TVN. Po pierwszym udanym sezonie, Chyłka – Zaginięcie, stacja zdecydowała się na produkcję kolejnej transzy – Chyłka – Kasacja. Recenzję serialu Chyłka – Zaginięcie możecie przeczytać także w naszym serwisie.

Następne w kolejce "Listy zza grobu"! Seweryn wyjątkowo przypadł do gustu filmowcom, bo liczba ofert jest rekordowa – a ja już mam upatrzoną konkretną stację. 😏


– pisze na swoim Facebooku autor.

Ostatnio Remigiusz Mróz poinformował, że prace nad kolejnymi adaptacjami są w toku. Sprzedać miały się już prawa do ekranizacji serii o Kassandrze i Wernerze, na którą składają się książki Nieodnaleziona i Nieodgadniona.

Czytaj także: Ekranizacje powieści Mroza. Będzie hit prosto z Hollywood?

Zekranizowany ma zostać także Wiktor Forst, a filmowcy zainteresowani są także stworzeniem adaptacji Listów zza grobu.

Lubicie twórczość autora? Czekacie na nową powieść?

Iluzjonistę możecie kupić już teraz w dobrej cenie tutaj.

Poniżej znajdziecie aktualizowaną na bieżąco tabelę z porównaniem cen Iluzjonisty w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Iluzjonista
Remigiusz Mróz0
Okładka książki - Iluzjonista

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo