Nieodgadniona

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-01-30

Tom 2 cyklu Kassandra i Werner

THRILLER PSYCHOLOGICZNY NA MIARĘ NAJWIĘKSZYCH ŚWIATOWYCH BESTSELLERÓW!

Straciłem w życiu tak naprawę jedną bliską osobę, ale to w zupełności wystarczyło, bym zrozumiał, że prędzej czy później stracę wszystko

Rok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą. Jest przekonana, że udało jej się zostawić wszystko za sobą - także konsekwencje tego, co zrobiła, by ratować siebie i dziecko. Do czasu. Pewnego dnia jej syn nie wraca do domu po wizycie u kolegi, a jedyny ślad prowadzi do Opola.

Zrozpaczona matka zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie oznaczało to ponowne spotkanie z człowiekiem, którego życie zniszczyła.

Damian Werner tymczasem wprowadza się do nowego mieszkania, wciąż starając się zapomnieć o wszystkim, co spotkało go rok temu. Przeglądając jednak rzeczy zostawione przez poprzedniego właściciela, trafia na starą kasetę VHS, która rzuca nowe światło na jego przeszłość...

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Nieodgadniona

Opinie o książce - Nieodgadniona

Jest wiele książek które mają kilka części, czytamy jedną i zaczynamy drugą, problem jest wtedy, kiedy na tę część drugą musimy trochę poczekać, wtedy aż do dnia premiery zastanawiamy się co dalej, ja mam tak bardzo często na na drugą część "Nieodnalezionej" czekałam niecierpliwie.
Wern próbuje ułożyć swoje życie na nowo, niestety nie jest mu to dane, w nowym mieszkaniu przypadkiem odnajduje kasetę podpisaną nickiem Klizy z RIC, nagrana jest tam Ewa która opowiada swoją historię, kiedy tylko kończy ją oglądać w jego drzwiach staje Kasandra. Kobieta oskarża go o porwanie syna, wszystko zaczyna się od nowa, pułapki, intrygi, Damian nie wie komu ma zaufać, nie zauważa nawet kiedy wszyscy zaczynają przesuwać go jak pionka i kiedy traci kontrolę nad sytuacją. Wern nadal jest pewien jednego, Ewa żyje i kiedyś ją odnajdzie, teraz dzięki kasecie ma nowe ślady i postanawia nimi podążyć.
Czytając część pierwszą nie szukałam informacji czy będzie część druga, książka się skończyła więc odłożyłam ją na półkę aż pojawiła się ona, "Nieodgadniona" i wiedziałam już że tutaj zacznie się dziać. Ta część jest zdecydowanie bardziej chaotyczna, każdy ma swoją wersję wydarzeń co nie oznacza że chociaż jedna jest prawdziwa, najpierw ktoś coś mówi a potem temu zaprzecza, zdecydowanie trzeba czytać ze zrozumieniem żeby wszystko dobrze sobie w głowie poukładać. Zaczyna też wszystko do siebie pasować, postacie które na początku są nie ważne potem stają się kluczowe, historia zaczyna się wyjaśniać, niestety nigdy nikt nie mówi całej prawdy i nie wiadomo czy kiedyś powie.
Jeżeli miałabym porównać to część pierwsza podobała mi się bardziej, tam była akcja i tajemnica a tutaj jest wielki chaos i poplątanie, nawet po przeczytaniu człowiek zastanawia się czy dobrze wszystko zrozumiał.

Przedstawiam wam kontynuację ,,Nieodnalezionej". Po ucieczce Kasandry Damian próbuje zostawić wcześniejsze życie za sobą. Jednak plany krzyżują mu odnaleziona kadetta z nagraniem Ewy. W tym czasie do kraju powraca Kasandra, której syn zaginął. Obwinia o to Damiana. W końcu chłopiec odnajduje się w szpitalu, aw dniu, w którym Kasandra na go odebrać zgarnia ja policja. Damian znowu idzie śladami narzeczonej, ale tym razem z Kilzą, kobieta z dawnego biura Kasandry. Sama kobieta w więzieniu przechodzi przez tajne sposoby radzenia sobie z ,,nowymi". Po wyjściu z ośrodka zostaje wplątana w intrygę Ewy. W tym czasie Kliza i Damian odkrywają tajemnice kobiety i Blitzera oraz ich powiązanie z kościelną świetlicą. Takim sposobem docierają na spotkanie dawnej kościelnej świetlicy dla młodzieży. Odkrywają tajemnice organizacji i dochodzi do spotkania Ewy i Damiana po dekadzie czekania. Po pewnym czasie znajdują nieprzytomną, zranioną Kasandrę. Trafia do szpitala, a tam na nią czeka niespodzianka. Chcecie wiedzieć jaka, to przeczytajcie książkę.

Kontynuacja książki Nieodnależiona.  Główny bohater juz 10 lat poszukuje narzeczonej a zarazem odpowiedzi na pytanie co tak naprawde sie stało podczas tragicznego w skutkach wieczoru. Okazuje sie że zagmatwana przeszłość potrafi zniszczyć wszystko a nierozwiązane sprawy powracaja jak bumerang.Narzeczona zostaje odnaleziona jednak okazuje się że uczucie które towarzyszyło głównemu bohaterowi wygasło nieświadomie a dwoje ludzi stało się dla siebie obcych.

Avatar użytkownika - malgom69
Przeczytane:2019-06-25, Przeczytałam, Przeczytane 2019,
Horyzont zdarzeń
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Horyzont zdarzeń

Drugi tom kultowej sagi historycznej REMIGIUSZA MROZA! Historia o wielkiej miłości, niespodziewanych sojuszach i fali okrucieństw, która zalała...

Pakiet: Ekspozycja / Przewieszenie / Trawers / Deniwelacja / Zerwa
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Pakiet: Ekspozycja / Przewieszenie / Trawers / Deniwelacja / Zerwa

Żaden pożar nie trwa wiecznie. Ale każdy zostawia zgliszcza. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok - na ramionach krzyża powieszono...

Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton