Nieodgadniona

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380755963
Liczba stron: 400
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 2 cyklu Damian Werner

Ocena: 4.22 (27 głosów)

Rok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą. Jest przekonana, że udało jej się zostawić wszystko za sobą - także konsekwencje tego, co zrobiła, by ratować siebie i dziecko. Do czasu. Pewnego dnia jej syn nie wraca do domu po wizycie u kolegi, a jedyny ślad prowadzi do Opola. Zrozpaczona matka zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie oznaczało to ponowne spotkanie z człowiekiem, którego życie zniszczyła.

Damian Werner tymczasem wprowadza się do nowego mieszkania, wciąż starając się zapomnieć o wszystkim, co spotkało go rok temu. Przeglądając jednak rzeczy zostawione przez poprzedniego właściciela, trafia na starą kasetę VHS, która rzuca nowe światło na jego przeszłość...

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Nieodgadniona

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nieodgadniona

Jest wiele książek które mają kilka części, czytamy jedną i zaczynamy drugą, problem jest wtedy, kiedy na tę część drugą musimy trochę poczekać, wtedy aż do dnia premiery zastanawiamy się co dalej, ja mam tak bardzo często na na drugą część "Nieodnalezionej" czekałam niecierpliwie.
Wern próbuje ułożyć swoje życie na nowo, niestety nie jest mu to dane, w nowym mieszkaniu przypadkiem odnajduje kasetę podpisaną nickiem Klizy z RIC, nagrana jest tam Ewa która opowiada swoją historię, kiedy tylko kończy ją oglądać w jego drzwiach staje Kasandra. Kobieta oskarża go o porwanie syna, wszystko zaczyna się od nowa, pułapki, intrygi, Damian nie wie komu ma zaufać, nie zauważa nawet kiedy wszyscy zaczynają przesuwać go jak pionka i kiedy traci kontrolę nad sytuacją. Wern nadal jest pewien jednego, Ewa żyje i kiedyś ją odnajdzie, teraz dzięki kasecie ma nowe ślady i postanawia nimi podążyć.
Czytając część pierwszą nie szukałam informacji czy będzie część druga, książka się skończyła więc odłożyłam ją na półkę aż pojawiła się ona, "Nieodgadniona" i wiedziałam już że tutaj zacznie się dziać. Ta część jest zdecydowanie bardziej chaotyczna, każdy ma swoją wersję wydarzeń co nie oznacza że chociaż jedna jest prawdziwa, najpierw ktoś coś mówi a potem temu zaprzecza, zdecydowanie trzeba czytać ze zrozumieniem żeby wszystko dobrze sobie w głowie poukładać. Zaczyna też wszystko do siebie pasować, postacie które na początku są nie ważne potem stają się kluczowe, historia zaczyna się wyjaśniać, niestety nigdy nikt nie mówi całej prawdy i nie wiadomo czy kiedyś powie.
Jeżeli miałabym porównać to część pierwsza podobała mi się bardziej, tam była akcja i tajemnica a tutaj jest wielki chaos i poplątanie, nawet po przeczytaniu człowiek zastanawia się czy dobrze wszystko zrozumiał.

Link do opinii

W życiu Werna znów pojawia się Kas, która rok temu wykorzystała go do swoich celów i prawie sprowadziła na niego śmierć. Prosi o pomoc w odnalezieniu porwanego syna. Krok po kroku Werner wplątuje się w nowa sieć kłamstw, krętactw i niedomówień. A całość komplikuje znów trop Ewy - dawno zaginionej i oficjalnie nieżyjącej narzeczonej bohatera.
Nie będę wnikać w logikę wydarzeń ani we wiarygodność niektórych scen; najważniejsze, że powieść jest ciekawa, akcja wartko się toczy, a czytelnika wciąga wir zdarzeń.

Link do opinii
Inne książki autora
Czarna Madonna
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Czarna Madonna

Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś...

Lot 202
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Lot 202

Zwyczajna, piątkowa noc w Nowej Hucie. Kamery monitoringu u zbiegu dwóch ulic rejestrują młodego chłopaka o drugiej piętnaście. Nie ma go na nagraniu...

Zobacz wszystkie książki tego autora