Trwają prace nad serialem „W kręgach władzy”. Remigiusz Mróz zdradza pierwsze szczegóły

Data: 2022-02-03 14:44:08 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Remigiusz Mróz zapowiedział, że być może jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad adaptacją kolejnej jego serii książek – cyklu political-fiction W kręgach władzy. Gotowy ma być scenariusz, a obsada jest w trakcie kompletowania. 

Obrazek w treściFot. Newseria Lifestyle
  • Remigiusz Mróz zapowiedział, że trwają prace nad ekranizacją cyklu W kręgach władzy
  • Gotowy ma już być scenariusz do serialu, a zdjęcia mogą ruszyć jeszcze w tym roku. 
  • Więcej o powieściach Remigiusza Mroza przeczytać można w przewodniku po twórczości autora. 

O planowanej ekranizacji W kręgach władzy wiadomo już od kilku lat, jednak dopiero teraz autor Behawiorysty zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy. Remigiusz Mróz zdradził pierwsze szczegóły dotyczące planowanej adaptacji cyklu political-fiction. 

W kręgach władzy – trwają prace nad serialem

W kręgach władzy to cykl political-fiction, który przed kilkoma laty ukazał się nakładem Wydawnictwa Filia. Przedstawi on zagrywki i starcia polityków fikcjonalnych polskich partii politycznych. Głównymi bohaterami powieści są posłowie przeciwnych frakcji – Patryk Hauer z prawicy oraz marszałkini sejmu Daria Seyda. Trylogia rozpoczyna się tomem Wotum nieufności, następnie na rynku ukazały się powieści Większość bezwzględna oraz Władza absolutna

Na początku lutego autor serii, Remigiusz Mróz, zdradził agencji Newseria Lifestyle, że trwają już prace nad ekranizacją znanego cyklu. Przede wszystkim wiadomo, że powieści zostaną zaadaptowane na serial, a nie filmy fabularne. Mróz podkreślił także, że gotowy jest już scenariusz do serialu, częściowo skompletowana została także obsada. 

Myślę, że już niedługo będziemy zaczynać najbardziej konkretne prace nad tym projektem. Doszło tam do pewnych zmian dotyczących miejsca, gdzie odbędzie się emisja, dlatego trochę ten cały proces się wydłużył, ale z tego, co wiem, to już scenariusze są gotowe, obsada jest w trakcie kompletowania i myślę, że w tym roku przy dobrych wiatrach uda nam się zacząć

– mówi agencji Newseria Lifestyle Remigiusz Mróz.

Chociaż nieznana pozostaje wciąż data premiery nowego serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza, to można spodziewać się, że jeśli jeszcze w tym roku ruszą prace na planie, to produkcja zadebiutuje na małych ekranach już w 2023 roku. 

Książki Mroza idealne na seriale 

Remigiusz Mróz nie zdradził też, jaka stacja czy grupa medialna zajmuje się ekranizacją jego powieści. Przypomnijmy, że przed laty Canal+ zaanonsował, że nabył prawa do adaptacji powieści o patomorfologu Sewerynie Zaorskim Listy zza grobu.  W 2022 roku na platformie Player.pl pojawił się natomiast ostatni odcinek popularnego serialu Chyłka, będącego adaptacją cyklu książek o warszawskiej adwokatce i jej aplikancie. W rolach głównych w liczącej pięć sezonów produkcji pojawili się Magdalena Cielecka i Filip Pławiak. 

Wraz z pojawieniem się finałowego odcinka Chyłki: Oskarżenia, na Player.pl zadebiutował serial „Behawiorysta” będący kolejną adaptacją powieści opolskiego pisarza. 

Produkcja opowiada o losach byłego prokuratora Gerarda Edlinga (w roli głównej Robert Więckiewicz), który zaangażowany zostaje w sprawę zamachowca. Obecnie cykl książek o Gerardzie Edlingu składa się – podobnie jak W kręgach władzy – z trzech tomów: Behawiorysta, Iluzjonista oraz Ekstremista. Co tydzień emitowane są kolejne odcinki serialu

W październiku 2021 roku Remigiusz Mróz potwierdził także, że sprzedano prawa do ekranizacji jednotomowej powieści Czarna Madonna. Horror z wątkami paranormalnymi również zostanie zaadaptowany do serialu. 

Powieść Wotum nieufności, na podstawie której powstaje najnowszy serial Remigiusza Mroza, kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wotum nieufności
Remigiusz Mróz9
Okładka książki - Wotum nieufności

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy