Większość bezwzględna

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-11-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380753402
Liczba stron: 496
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 2 cyklu W kręgach władzy

Ocena: 4.7 (20 głosów)

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre.

Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości - doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy...

Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: ,,nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował".

Opinie o książce - Większość bezwzględna

Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2021-02-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dobra książka. Polecam każdemu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2020-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Trochę nie moje klimaty ale z kolekcji mistrza więc trzeba przeczytać

Link do opinii

To najlepsza książka Pana Remigiusza, którą do tej pory przeczytałam. Czytałam niemal całą niedzielę nie mogąc się oderwać. Super thriller polityczny ( mówię to mimo, że brzydzę się polityką). Żądza władzy i nieokiełznany pęd do niej, walka o nią po trupach - jakże to idealnie wpisuje się w naszą polska aktualną sytuację epidemiologiczną i polityczną. Pandemia koronawirusa, walka o życie i zdrowie obywateli i niepohamowany i nie mający podstaw prawnych pęd do utrzymania władzy i przeprowadzenia wyborów, także po trupach. Panie Remigiuszu, jak przewidział Pan zaistniałą sytuację? Polecam wszystkim, zwolennikom polityki i osobom, które ona mierzi. Zwolennikom i przeciwnikom rządzących. Chociaż to fikcja to macie okazje zobaczyć, jak wygląda brudna, brutalna i niedemokratyczna walka o władzę, układy i układziki, manipulowanie ludźmi, wyciąganie na światło dzienne spreparowanych "brudów", rozgrywki mediami itd. itd. I to zadziwiające zakończenie, które domaga się dalszej kontynuacji.

Link do opinii

Druga część serii "w kręgach władzy". Uważam że jest nieco ciekawsza niż pierwsza część. Intrygi i kopanie dołków pod konkurentkami politycznymi nie ma końca. Komu można ufać a komu nie. Z kim wejść w koalicję a z kim unikać. 

Czyli polityka w przyjemnym wydaniu. ;)

Link do opinii

Nie sądziłam, że to powiem, ale druga część polskiego House of cards, czyli trylogii Remigiusza Mroza śmiało może konkurować na arenie międzynarodowej z trylogią Dobbsa. Tam co prawda czasy były inne i tło polityczne również, ale w oryginale kolejne części nie osiągneły juz poziomu pierwszej książki, a tutaj... Chylę czoła, bo kolejną część "połknęłam" jeszcze szybciej i zanim emocje opadną już zaczynam ostatnią - mam nadzieję, że będzie równie dobra. Smaczku dodaje na pewno osadzenie fabuły w dzisiejszych realiach, problemy polityczne z którymi spotykamy się w codziennych wiadomościach przewijają się w książce a już nie wspomnę o wydarzeniach sprzed trzech dni kiedy to zamordowano prezydenta Gdańska.... Co tu dużo mówić - polecam gorąco!

Link do opinii

Kup książkę Większość bezwzględna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nieodnaleziona
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Nieodnaleziona

,,Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza". Tess Gerritsen Pierwszy polski thriller psychologiczny...

Deniwelacja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Deniwelacja

Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione...

Zobacz wszystkie książki tego autora