Quantcast

„Wotum nieufności” – czy będzie 2 sezon serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza? 

Data: 2022-11-18 09:15:08 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

18 listopada na platformie Polsat Box Go zobaczyć można było ostatni odcinek pierwszego sezonu serialu Wotum nieufności. Czy Telewizja Polsat planuje realizację kolejnego sezonu? Sprawdzamy, jakie są możliwości! 

Obrazek w treści

Wotum nieufności to jeden z najważniejszych seriali w jesiennej ramówce Polsat Box Go. Nowa produkcja oparta została na popularnej powieści Remigiusza Mroza, a dziś zobaczyliśmy ostatni odcinek serialu. Czy doczekamy się kolejnego sezonu? 

Wotum nieufności – wielki finał serialu 

Pierwszy sezon produkcji Wotum nieufności liczył łącznie sześć odcinków. Kolejne epizody co tydzień pojawiały się na platformie streamingowej Polsatu, tym samym odsłaniając kolejne sekrety z życia polskich polityków. 

– Już w pierwszym odcinku całkiem udanie filmowcy zarysowują problem mediów społecznościowych jako politycznego narzędzia

– można przeczytać w recenzji serialu.

Widzowie kibicowali zwłaszcza Darii Seydzie, marszałkini sejmu, która nieoczekiwanie została głową państwa po tym, gdy urzędujący prezydent zrzekł się urzędu ze względu na stan zdrowia. Jednak „prezydentura” Seydy od początku pełna była problemów – nie tylko tcyh związanych z politycznymi przepychankami, ale również m.in. na arenie międzynarodowej po tym, gdy polscy obywatele stali się celem ataku terrorystycznego. To wydarzenie sprawiło także, że Seyda została wplątana w kolejną intrygę – związaną z polsko-rosyjskim dziennikarzem. 

Wotum nieufności – czy będzie 2 sezon serialu? 

Pierwszy sezon produkcji wzbudził wielkie emocje, jednak na razie ani Telewizja Polsat, ani też Remigiusz Mróz – twórca powieści, na podstawie których zrealizowano serial – nie potwierdzili kontynuacji produkcji w postaci 2 sezonu. 

Co jednak sprawia, że widzowie mogą liczyć na kolejny sezon? Jedną z przesłanek jest chociażby sama czołówka serialu, w której Wotum nieufności pojawia się tuż obok hasła W kręgach władzy. Nie jest ono przypadkowe – nawiązuje bowiem do nazwy powieściowego cyklu Remigiusza Mroza, na który składają się obecnie trzy książki. Być może więc, podobnie jak miało to miejsce w przypadku powieści, także i twórcy serialu zdecydują się stworzyć kolejne odsłony polskiego political-fiction. Na razie jednak produkcja zamyka się tylko na pierwszym sezonie. 

W kręgach władzy, czyli serial na podstawie popularnych książek 

Pierwszy sezon serialu opiera się na powieści Wotum nieufności, która przed laty ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia. Po sukcesie pierwszego tomu cyklu, Remigiusz Mróz zdecydował się wydać kolejne części serii. 

W kręgach władzy to kolejny cykl Mroza, który został zaadaptowany do serialu. Jako pierwsze, zekranizowane zostały książki o Joannie Chyłce. Podobnie jak Wotum nieufności, także i reżyserią Chyłki zajął się Łukasz Palkowski. Oprócz tego niedawno zobaczyć mogliśmy także serial na podstawie Behawiorysty. To opowieść o Gerardzie Edlingu, byłym prokuratorze i znawcy mowy ciała, który próbuje dokonać mediacji z terrorystą. W planach jest także realizacja dwóch innych seriali: na podstawie serii o Sewerynie Zaorskim, a także realizowany dla Netflixa serial Detektyw Forst

Fanów serialu Wotum nieufności zainteresowanych dalszymi losami bohaterów produkcji, szczególnie zachęcamy do poznania kolejnych części trylogii: powieści Większość bezwzględna oraz Władza absolutna. Tom drugi w dobrej cenie kupić można poniżej: 

 

Tagi: wotum nieufności, w kręgach władzy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Większość bezwzględna
Remigiusz Mróz0
Okładka książki - Większość bezwzględna

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje