Wotum nieufności

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-01-11
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380751880
Liczba stron: 624
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 1 cyklu W kręgach władzy

Ocena: 4.67 (42 głosów)

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać.

Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa...

Kup książkę Wotum nieufności

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wotum nieufności

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2017-07-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 40 książek w 2017,
Jeśli jest coś we współczesnym świecie, do czego nie mogę się przemóc, co budzi moje szczere wzburzenie to polityka. Skoro tak, to jaki sens sięgania po książkę, o której wiadomo, że jej treść to nic innego jak polityka i jej niuanse?. Może by zrozumieć, by coś stało się bardziej przyjazne. Po lekturze moja sympatia do tej dziedziny życia nie wzrosła a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej będę stronić od bagna, którym okazuje się być pewien poziom władzy. Jeśli choć część z opisywanych zdarzeń ma miejsce i nie stanowi tylko jak to zgrabnie określono "political fiction" to lepiej pozostawać w ustronnym miejscu własnego domu nie wychylając się zbytnio z aspiracjami ku osiąganiu władzy. Remigiusz Mróz sprawił, że pomimo politycznej awersji nie odrzucam jego książki a nawet więcej jeśli tylko się ukaże kolejny tom, na pewno po niego sięgnę. Celem sprawdzenia, co jeszcze może być mi, zwykłemu podatnikowi zaserwowane przez wybrańców narodu. Książka Mroza nie przenosi nas w sielankową krainę w której political fiction to prawi, sprawiedliwi i stojący za swoim narodem przedstawiciele władzy, choć może Seyda nawet wydaje się być taką osobą, cóż skoro jak się okazuje w tej mętnej wodzie nie istotne są walory czystości moralnej, a każdą czystość można zbrukać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - flokete
flokete
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
W samym opisie książki autor zdradza tak naprawdę niewiele, dlatego nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Takie przekonanie towarzyszyło mi dosyć długo przed rozpoczęciem czytania, ale w końcu zostało zastąpione przez nadmierną ciekawość, czy ta książka okaże się godna uwagi, czy będzie to totalna pomyłka. Po poprzednim zetknięciu się z twórczością Remigiusza Mroza, czyli z "Behawiorystą" liczyłam raczej na tę pierwszą opcję. W "Wotum Nieufności" mamy dwóch głównych bohaterów: marszałek sejmu Darię Seydę oraz posła prawicy Patryka Hauera. Oboje stoją po przeciwnych stronach i choć połączy ich pewna sprawa, to mają całkiem inne cele. Mnie osobiście do gustu bardziej przypadł męski bohater, który zdecydowanie miał silniejszy charakter od swojej przeciwniczki. Jestem jednak zdania, że wszystkie znaczące postacie w tej książce wypadły dosyć dobrze i bardzo realistycznie. Za to kieruję ogromnego plusa. A teraz to co najważniejsze, czyli fabuła. Akcja książki rozpoczyna się w momencie, kiedy główna bohaterka odkrywa, że jest sama w nieznanym miejscu, a do tego nie wie, co się z nią działo przez ostatnie dziesięć godzin. Potem poznajemy drugiego bohatera, który powoli zaczyna coś podejrzewać. Właściwie te dwie zagadki stanowią największą tajemnicę w książce i siłę napędową akcji. Na odkrycie musimy jednak poczekać do samego końca, bowiem w przeciągu jednej chwili życie polityczne Polski zmienia się diametralnie. "Wotum Nieufności" jest usłane mnóstwem zwrotów akcji, tajemnic, wydarzeń, których byśmy się kompletnie nie spodziewali, a do tego nieustannie towarzyszy nam ogromne napięcie i przede wszystkim wielka zagadka, którą chce się za wszelką cenę odkryć. Jest także dużo szczegółów i detali. To jest już bardzo dobra droga do literackiego sukcesu, gdyż tę książkę naprawdę chce się czytać. Czasami nawet byłam wściekła na autora, że mógł wymyślić coś tak perfidnego i po raz kolejny wywrócić wszystko do góry nogami. No i oczywiście zakończenie, które w całości powala. Wotum Nieufności Remigiusza Mroza to książka, którą czyta się z przyjemnością. Niekończące się napięcie, mroczne tajemnice i mnóstwo zwrotów akcji to prawdziwa gratka dla wielbicieli kryminałów oraz thrillerów. Zakończenie zaś sprawia, że z niecierpliwością czekamy na dalszy tom serii. Myślę, że wypadałoby wspomnieć jeszcze o tym, że ta książka posiada realia bardzo dobrze oddające sprawę współczesnej polityki, choć mam nadzieję, że nie do końca tak jest, a zwłaszcza w naszej polskiej. Zdecydowanie polecam! Recenzja pochodzi z http://filizanka-ksiazkoholika.blogspot.com
Link do opinii
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2017-04-18, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek - 2017,
Szybko, mocno i zdecydowanie. Czy polityka to tylko zaspokajanie swoich ambicji?
Link do opinii
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Kiedyś przeczytałam kryminał pióra Pana Mroza. Byłam kompletnie zawiedziona. Dzisiaj skończyłam czytać pierwszy tom "W kręgu władzy". Political fiction. Jestem kompletnie zachwycona ;) Wybory prezydenckie w Polsce, po rezygnacji śmiertelnie chorego, urzędującego prezydenta. Kobieta - kandydatka pierwsza w historii, która ma szansę wygrać. Mężczyzna - młody wilk, niewahający się użyć najbrutalniejszych metod. I wokół nich cyrk polityczny. Dobra fabuła, zwarta, interesująca. Ciekawe postaci. Brak nudy, marazmu. Dobra piątka to na pewno zasłużona ocena. Pan Mróz świetnie odnalazł się dla mnie w zaplatanym świecie polityki. Z niecierpliwością czekam na drugi tom!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-04-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Ten Mróz to już nie moje klimaty, nie sięgnę po kolejny tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Montgomery
Montgomery
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki 2017,
Nie przepadam za polityką, więc myślałam, że książka okaże się nudnym wywodem na temat starania się o stołek prezydencki. Pomyliłam się. "Wotum nieufności" wciąga tak, że w pewnym momencie zastanawiamy się kto stoi za wszystkimi dziwnymi wydarzeniami. Nie mogę się doczekać kolejnej części.
Link do opinii
Jak to u Mroza, sprawnie, ciekawie i przyjemnie. Tym razem akcja dzieje się w siatku polskiej polityki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Political fiction w polskich realiach. Wolę serię z Chyłką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Walka o władzę, wpływy i pieniądze osadzona w realiach polskiego Sejmu i Pałacu Prezydenckiego. Czyta się szybko i sprawnie. Mnie jednak nie zachwyciła. Chwilami "przegadana" i mieszanka miszmaszu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Szczepan89
Szczepan89
Przeczytane:2021-01-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Najlepsze,

Wielowątkowa, złożona, dotykająca trudnych spraw, ale napisana naprawdę przystępnie. Mimo że akcja rozwija się dość powoli, powieść trzyma w napięciu. Thriller polityczny wysokich lotów. Liczne dygresje sprawiają, że można się sporo z książki dowiedzieć.

Link do opinii
Avatar użytkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2020-11-10, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Bardziej pasują mi klimaty Chyłki czy Forsta ale wszechstronne pióro Mistrz posiada więc przeczytałem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-02-07, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Knoblauch
Knoblauch
Przeczytane:2019-11-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Inne książki autora
Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Prędkość ucieczki

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie...

Precedens
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Precedens

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy