Echo z otchłani

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788366517646
Liczba stron: 0

Tom 2 cyklu Chór zapomnianych głosów

Ocena: 2.75 (4 głosów)

Echo z otchłani to od dawna wyczekiwana kontynuacja powieści science-fiction "Chór zapomnianych głosów". Autor pierwszy raz opracował swoją książkę już w 2015 roku, jednak dopiero teraz zostanie ona wydana. 

W swojej nowej powieści Remigiusz Mróz podejmuje historię Håkona Lindberga, Dija Udina Alhassana i Ellyse.

Ziemia nie jest już tą planetą, co kilkaset lat temu. Niemal niezamieszkała, spustoszona, jałowa, skrajnie nieprzyjazna jakiemukolwiek życiu. Globalna katastrofa zniszczyła ją niemal całkowicie. Przetrwali tylko najtwardsi. Ale co właściwie się stało? I czy można uznać, że wróg już nie wróci?

Ludzkość czeka na możliwość odrodzenia się. ISS Kennedy powraca na Ziemię, statki Ara Maxima oczekują na orbicie na dalsze rozkazy. Tylko kto ma je wydać? I czy jeden z obcych, zamknięty na ISS Kennedym, będzie mógł pomóc w odbudowie naszej cywilizacji?  

 

Tagi: Fantastyka naukowa (science fiction) science-fiction Remigiusz Mróz

Kup książkę Echo z otchłani

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Echo z otchłani

Równie popieprzone co Chór zapomnianych głosów, ale bardziej... "przyziemne" i pewnie dlatego bardziej mi się podobało.

Nasi ocaleni z misji Ara Maxima w końcu trafiają na ląd, który kiedyś był ich planetą, poznają "nowych" mieszkańców, religijnych szaleńców, a Dija Udin jak zawsze daje popis krasomówczej bajery! Hakon wierzy, że jego przyjaciel-zdrajca może zostać "nawrócony" i za wszelką cenę spróbuje zrealizować swój plan.

Ogólnie pomieszanie z poplątaniem, ale bardzo fajna kosmiczna przygodówka z jak zawsze zaskakującymi zwrotami akcji.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2020-07-23, Ocena: 1, Przeczytałam, 2020,

Chyba jeszcze nigdy nie oceniłam książki na 1. Ale z czymś takim w swojej karierze czytelniczej jeszcze sie nie spotkałam. Nieinteresująca fabuła, nieinteresujący, płascy bohaterowie, nie wiadomo dokąd to zmierza i po co. Straciłam czas. 

Link do opinii

Kontyuacja „Chóru zapomnianych głosów” okazała się, niestety, pozycją znacznie słabszą od swojej poprzedniczki.
Relacje pomiędzy załogantami w większości przypadków wypadły moim zdaniem zupełnie nieprzekonująco, a co do decyzji i samego podejścia „pozytywnych bohaterów” do antagonisty – absurd gonił absurd. Być może miała wyjść z tego komedia na miarę skeczów z Monty Pythona, ale w moim odczuciu nie wyszła.
Po thrillerze też, niestety, wiele nie pozostało.
Czytało się szybko, ale po trzeci tom, gdyby powstał, nie sięgnęłabym. Nie odkryłam absolutnie niczego ciekawego w tej powieści i nic nie trzymało mnie w napięciu.
Plus za Jaccarda, którego niezmiennie uwielbiam i za słowa kończące powieść, które w jakimś sensie dały do myślenia i wywołały nikły uśmiech na mojej twarz.
Minus za jeszcze większą ilość wulgaryzmów w tej części historii.
Średniak-czytadło jak dla mnie

Link do opinii

Mam mieszane odczucia co do tej książki...

Pamiętam jaka byłam zachwycona pierwszą częścią i nie mogłam doczekać się tej drugiej...

Zaczęło się dobrze, z przyjemnością odleciałam w kosmos na poznawanie dalszych przygód Hakona... Wrócili po kilkuset latach na orbitę ziemską, z nadzieją na powrót do domu... Tyle, że Ziemia nie przypomina tej co była... Wyjałowiona ziemia... Część ocalałych żyje pod ziemią a część, która nie chciała się stosować do reżimu żyje na wyspie... Tu jest ciekawy wątek co się może stać z grupą ludzi, która jest zbyt mała i się mnoży...

To nie jest książka dla każdego, jest dużo słówek, które mogą sprawiać trudność ale fani takich historii science-fiction nie będą mieli z tym problemu.

Ta książka w porównaniu do pierwszej części wypada blado. Pierwszą byłam zachwycona a tą już mniej, nie było aż tylu zwrotów akcji i intryg, dialogi były mniej zabawne. Miałam momentami wrażenie, że książka jest napisana jakby na siłę. Zakończenie nie zadowoliło mnie, teorie dotyczące czasu strasznie naciągane i zagmatwane, chyba sam Einstein by się w tym pogubił...

Link do opinii
Inne książki autora
Iluzjonista
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Iluzjonista

Gerard Edling to wydalony z pracy były prokurator. Wcześniej specjalizował się w kinezyce, badał komunikację niewerbalną. Był ekscentryczny, oddany...

Osiedle RZNiW
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Osiedle RZNiW

W nowej książce Remigiusza Mroza wracamy do początku lat dwutysięcznych i przenosimy się na osiedle RZNiW. Tu króluje rap, ulice osnute są jointowym...

Zobacz wszystkie książki tego autora