Echo z otchłani


Tom 2 cyklu Chór zapomnianych głosów
Ocena: 3 (5 głosów)

ISS Kennedy powrócił na Ziemię, która w niczym nie przypomina planety sprzed kilkuset lat. Po globalnym kataklizmie stała się jałowym pustkowiem, a na jej powierzchni przetrwali tylko nieliczni.
Ocalałe statki Ara Maxima są bezpieczne na orbicie, czekając na dalsze instrukcje tych, którzy podejmą się odbudowy ludzkości.

Co zdarzyło się na Ziemi? I czy okrętom naprawdę nic nie grozi? Wróg wygrał proelium i czeka gdzieś pośród gwiazd, świadomy istnienia gatunku ludzkiego.
Jeden z nich nadal znajduje się w kriokomorze Kennedy’ego. I będzie miał szansę, by odkupić swoje winy…

Informacje dodatkowe o Echo z otchłani :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788366517646
Liczba stron: 403
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tagi: Fantastyka naukowa (science fiction) science-fiction Remigiusz Mróz

więcej

Kup książkę Echo z otchłani

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Echo z otchłani - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2024-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2024,

 

Jak będzie wyglądał powrót na zniszczoną Ziemię po kilkuset latach? Druga część serii "Chór zapomnianych głosów" podobnie jak pierwsza wciąga i trzyma w napięciu. Znajdziemy tu jeszcze więcej zabawnych dialogów między moimi dwoma ulubionymi bohaterami.

 

Pojawiają się też nowe ciekawe postacie. Chwilami będzie brutalnie, chwilami komediowo, czasem romantycznie, cały czas tajemniczo.

 

Jeśli chodzi o zastrzeżenia to podobnie jak w pierwszej części. O ile na początku wszystko idzie gładko do przodu i nawet wiele rzeczy się rozjaśnia, tak później znów robi się zbyt duże zamieszanie. Kiedy okazuje się, że śmierć i czas nie są przeszkodą, może wydarzyć się wszystko. Jest to mocno naciągane i choć w fantastyce można sobie pozwolić na wszystko, niektórym może przeszkadzać taka przekombinowana fabuła. Jednak myślę, że mimo to można przeżyć z książką niezapomnianą przygodę.

 

Pojawia się też znacznie więcej przemyśleń na temat ludzkiej egzystencji, nauki, wiary, tego, jakie wszechświat daje nam możliwości i ile tak naprawdę my jako gatunek dla niego znaczymy.

 

Link do opinii

Równie popieprzone co Chór zapomnianych głosów, ale bardziej... "przyziemne" i pewnie dlatego bardziej mi się podobało.

Nasi ocaleni z misji Ara Maxima w końcu trafiają na ląd, który kiedyś był ich planetą, poznają "nowych" mieszkańców, religijnych szaleńców, a Dija Udin jak zawsze daje popis krasomówczej bajery! Hakon wierzy, że jego przyjaciel-zdrajca może zostać "nawrócony" i za wszelką cenę spróbuje zrealizować swój plan.

Ogólnie pomieszanie z poplątaniem, ale bardzo fajna kosmiczna przygodówka z jak zawsze zaskakującymi zwrotami akcji.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2020-07-23, Ocena: 1, Przeczytałam, 2020,

Chyba jeszcze nigdy nie oceniłam książki na 1. Ale z czymś takim w swojej karierze czytelniczej jeszcze sie nie spotkałam. Nieinteresująca fabuła, nieinteresujący, płascy bohaterowie, nie wiadomo dokąd to zmierza i po co. Straciłam czas. 

Link do opinii

Kontyuacja „Chóru zapomnianych głosów” okazała się, niestety, pozycją znacznie słabszą od swojej poprzedniczki.
Relacje pomiędzy załogantami w większości przypadków wypadły moim zdaniem zupełnie nieprzekonująco, a co do decyzji i samego podejścia „pozytywnych bohaterów” do antagonisty – absurd gonił absurd. Być może miała wyjść z tego komedia na miarę skeczów z Monty Pythona, ale w moim odczuciu nie wyszła.
Po thrillerze też, niestety, wiele nie pozostało.
Czytało się szybko, ale po trzeci tom, gdyby powstał, nie sięgnęłabym. Nie odkryłam absolutnie niczego ciekawego w tej powieści i nic nie trzymało mnie w napięciu.
Plus za Jaccarda, którego niezmiennie uwielbiam i za słowa kończące powieść, które w jakimś sensie dały do myślenia i wywołały nikły uśmiech na mojej twarz.
Minus za jeszcze większą ilość wulgaryzmów w tej części historii.
Średniak-czytadło jak dla mnie

Link do opinii

Mam mieszane odczucia co do tej książki...

Pamiętam jaka byłam zachwycona pierwszą częścią i nie mogłam doczekać się tej drugiej...

Zaczęło się dobrze, z przyjemnością odleciałam w kosmos na poznawanie dalszych przygód Hakona... Wrócili po kilkuset latach na orbitę ziemską, z nadzieją na powrót do domu... Tyle, że Ziemia nie przypomina tej co była... Wyjałowiona ziemia... Część ocalałych żyje pod ziemią a część, która nie chciała się stosować do reżimu żyje na wyspie... Tu jest ciekawy wątek co się może stać z grupą ludzi, która jest zbyt mała i się mnoży...

To nie jest książka dla każdego, jest dużo słówek, które mogą sprawiać trudność ale fani takich historii science-fiction nie będą mieli z tym problemu.

Ta książka w porównaniu do pierwszej części wypada blado. Pierwszą byłam zachwycona a tą już mniej, nie było aż tylu zwrotów akcji i intryg, dialogi były mniej zabawne. Miałam momentami wrażenie, że książka jest napisana jakby na siłę. Zakończenie nie zadowoliło mnie, teorie dotyczące czasu strasznie naciągane i zagmatwane, chyba sam Einstein by się w tym pogubił...

Link do opinii
Inne książki autora
Wyrok
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Wyrok

Po zdanym egzaminie adwokackim, świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny McVay. Pierwsza...

Operacja Mir
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Operacja Mir

,,Operacja Mir" to powieść, która opisuje, co wydarzyło się po zakończeniu akcji szalenie popularnej powieści ,,Projekt Riese" Parker jest mocno zdezorientowany...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy