„Behawiorysta" – nowy serial na podstawie książki Remigiusza Mroza

Data: 2021-04-15 12:47:28 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W czwartkowe popołudnie Remigiusz Mróz zapowiedział premierę najnowszej adaptacji telewizyjnej jego powieści Behawiorysta. To jedna z wielu książek autora, które zostać mają zekranizowane. 

Obrazek w treści „Behawiorysta" – nowy serial na podstawie książki Remigiusza Mroza [jpg]Remigiusz Mróz na kanapie u Kuby Wojewódzkiego / fot. TVN/Wojciech Kurczewski
  • Już wkrótce widzowie zobaczą ekranizację powieści Behawiorysta
  • Autor zapowiedział, że premiera nastąpi „wcześniej, niż można by się spodziewać". Przypuszczalnie chodzi jeszcze o 2021 rok.
  • Widzowie mogą liczyć także na premierę nowego sezonu Chyłki.

Remigiusz Mróz jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy w kraju. Od kilku lat jedna z jego najpopularniejszych serii – cykl książek o Joannie Chyłce – z powodzeniem ekranizowana jest w postaci serialu realizowanego przez grupę TVN Discovery. Tymczasem już wkrótce widzowie będą mogli zobaczyć kolejną produkcję opartą na prozie Remigiusza Mroza. 

Behawiorysta – nowy serial

W czwartek 15 kwietnia Remigiusz Mróz zapowiedział na swoim Facebooku premierę nowego serialu, który oparty będzie na jego powieści. Informację o tym, że cykl z Gerardem Edlingiem zostanie zekranizowany, pojawiły się pierwszy raz już w 2019. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. 

Czytaj także: Remigiusz Mróz z prezentem na dzień kobiet. Zapowiada „Afekt” 

Behawiorysta rozpoczyna się od dramatycznych scen w miejskim przedszkolu, które zajmuje tajemniczy zamachowiec, grożący zabójstwem dzieci oraz wychowawczyń. Mężczyzna nie przedstawia policji żadnych żądań, a z każdą kolejną godziną sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Ogólnopolską panikę podsyca dodatko transmisja live, którą udostępnia terrorysta. 

Niebawem na miejsce przyjeżdża dawny prokurator, Gerard Edling, specjalista od kinezyki – mowy ciała. Przed laty wydalony ze służby funkcjonariusz, będzie musiał kolejny raz udowodnić, że zna się na swoim fachu. Nie będzie to jednak łatwe, zwłaszcza, że zamachowiec zdaje się grać z policją w śmiertelną grę. 

Behawiorysta – premiera serialu wkrótce!

Chociaż do tej pory prace nad serialem skrywane były w sekrecie, Remigiusz Mróz ostatecznie rozwiał wszelkie wątpliwości! Okazuje się, że prace nad serialem już trwają i niebawem widzowie będą mogli go zobaczyć! 

Czytaj także: "Behawiorysta" Mroza zostanie zekranizowany!

Według zapowiedzi opolskiego pisarza, premiera produkcji nastąpi wcześniej, niż można by oczekiwać. Można więc domniemywać, że są na to szanse jeszcze w 2021 roku. Nowa ekranizacja pojawi się na platformie Player.pl. Prawdopodobnie nieco później produkcja trafi na antenę TVN 

Behawiorysta – obsada serialu 

Na ten moment nieznana jest obsada najnowszej produkcji opartej na powieści Remigiusza Mroza. Możemy jednak spodziewać się, że już w najbliższych tygodniach dowiemy się, kto wystąpił w głównych rolach w serialu. 

Czytaj także: Canal+ ekranizuje „Listy zza grobu" Remigiusza Mroza

Przypomnijmy, że w dotychczas jedynej zrealizowanej ekranizacji – serii o Joannie Chyłce – w roli głównej wystąpiła znana widzom Joanna Cielecka. Tytułowej bohaterce serialu towarzyszył Kordian Oryński – w tej roli Filip Pławiak. 

W roli głównej znany, ceniony i lubiany... no właśnie, kto? Więcej szczegółów niebawem – ale mogę z ręką na sercu powiedzieć, że obsada jest wprost wymarzona, a ekipa produkcyjna składa się z osób, co do których mam pełne zaufanie. Szykuje się naprawdę mocna produkcja.  

- pisze Remigiusz Mróz.

Behawiorysta – książka 

Nowy serial oparty będzie na powieści Remigiusza Mroza pod tym samym tytułem, która ukazała się w 2016 nakładem Wydawnictwa Filia

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Książka jest pierwszym tomem z cyklu powieściowego. Dotychczas w ramach cyklu ukazały się łącznie dwie książki. Drugi tom cyklu to Iluzjonista

Książkę Behawiorysta kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Behawiorysta
Remigiusz Mróz23
Okładka książki - Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje