reklama

"Chyłka – Immunitet" – czy pojawi się 5 sezon serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza?

Data: 2021-03-23 10:13:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Dziś swój finał ma najnowszy sezon Chyłki, czyli hitowej ekranizacji powieściowego cyklu Remigiusza Mroza. Czy widzowie doczekają się 5 transzy serialu Chyłka

Obrazek w treściAgnieszka K. Jurek / materiały prasowe

We wtorek wyemitowany został ostatni, 6. odcinek sezonu Chyłka – Inwigilacja, który oparty jest na 5. tomie cyklu o Joannie Chyłce. Czy są szanse na kolejny sezon serialu? 

Chyłka – 5 sezon może powstać

Serial Chyłka to prawdopodobnie jedna z najchętniej oglądanych produkcji oryginalnych Player.pl, która emitowana jest nie tylko za pośrednictwem platformy internetowej grupy TVN, ale także we wtorkowym prime timie stacji – po godzinie 21:30. 

Według danych Nielsen Audience Measurement, a opracowanych przez serwis Wirtualne Media, obecnie emitowany przez stację TVN 3. sezon serialu Chyłka ogląda średnio 938 tys. widzów, co daje stacji TVN trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Platforma player.pl nie dzieli się informacjami dotyczącymi popularności produkcji, jednak ze względu na wysoką pozycję serialu Chyłka na stronie głównej, można wnioskować, że jest to jedna z czołowych produkcji oryginalnych Playera. 

Pozwala to przypuszczać, że TVN zdecyduje się na realizację kolejnego, 5 sezonu serialu Chyłka. Zwłaszcza że historia mecenas Joanny Chyłki nie została opowiedziana do końca. 

Chyłka – Immunitet jako 5 sezon Chyłki

Najnowszy sezon serialu – Chyłka – Inwigilacja – kończy się sporym zaskoczeniem dla widzów. Pozostawiony na końcu cliffhanger prosi się o dokończenie w postaci kolejnego sezonu – i jest to możliwe, bowiem Remigiusz Mróz nie powiedział ostatniego słowa w kwestii cyklu o Joannie Chyłce. 

Prawdopodobne jest, że filmowcy postanowią zrealizować pominięty do tej pory tom „Immunitet. Jest to – według powieściowej chronologii – 4 część z serii. Immunitet skupia się na historii młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który zostaje oskarżony o zabójstwo. Sprawy podejmuje się Chyłka, która jednocześnie walczy z własnymi demonami – w tym z chorobą alkoholową. 

Z drugiej strony zakończenie serialowej Inwigilacji odbiega od tego, które prezentowane jest w książce Remigiusza Mroza. Część widzów zwraca uwagę, że w finale 6. odcinka serialu dochodzi do wydarzeń, które miały miejsce w tomie… 6! Kolejnym tropem w kwestii ewentualnych kontynuacji jest zatem adaptacja 6 powieści z cyklu Mroza, czyli Oskarżenia

Chyłka - Oskarżenie od listopada na Player.pl

Pod koniec wakacji TVN poinformowało, że w listopadzie premierę będzie miał 5 sezon serialu opartego na prozie Remigiusza Mroza. Nowy sezon serialu oparty będzie na szóstym tomie serii o Joannie Chyłce - książce Oskarżenie. Dokładna data nowego sezonu serialu nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji na temat fabuły 5 sezonu serialu oraz obsadzie znaleźć można w najnowszym artykule poświęconym produkcji.

Chyłka Remigiusza Mroza

Obecnie wydanych została 13 książek w ramach serii związanej z warszawską prawniczką. Ostatni tom miał premierę w marcu i nosi tytuł Afekt

Na cykl prawniczej serii składają się książki: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja, Oskarżenie, Testament, Kontratyp, Umorzenie, Wyrok, Ekstradycja, Precedens oraz Afekt

Najnowszą książkę z cyklu kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Immunitet
Remigiusz Mróz15
Okładka książki - Immunitet

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje