Afekt

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-03-23

Tom 13 cyklu Joanna Chyłka

Joanna Chyłka rozpoczyna pracę w nowej kancelarii prawnej. I od razu otrzymuje sprawę, z którą nikt nie chciałby się mierzyć: zostaje obrońca pedofila. Co gorsza, na ławie oskarżonych zasiada człowiek, którego brat to mający największe szanse na elekcję kandydat na prezydenta, popularny i niemal wszechmocny polityk. Oczywiście, wszystkie redakcje telewizyjne, prasowe i internetowe z miejsca podchwytują temat – przecież wyrok sądu ma szansę wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich w Polsce.

To zresztą nie jedyne zawodowe wyzwania, z którymi zmierzyć się będzie musiała Chyłka. A prywatnie? I tu nie jest różowo: okazuje się, że jest pewna dziewczyna, której niegdyś Oryński był bliski. Teraz powraca, by...

Kup książkę Afekt

Opinie o książce - Afekt

Kto i dlaczego chce zniszczyć Chyłkę i Zordona?

Tego dowiemy się z kolejnej, trzynastej części przygód o elokwentnej pani mecenas i Kordianie Oryńskim.

Joanna Chyłka ma nowego klienta i nowy ''węzeł gordyjski''; jej zadaniem jest wybronić człowieka oskarżonego o pedofilię. Rzecz w tym, iż sprawa dotyczy jednego z polskich polityków, ubiegającego się o najwyższy urząd w państwie. Wzbudza więc silne emocje i zainteresowanie mediów.

Czy Mirosław Halski to faktycznie pedofil wykorzystujący młode dziewczęta i co z tym wszystkim ma wspólnego była dziewczyna Kordiana Oryńskiego? Czy może jest to zaplanowana akcja mająca na celu wyeliminowanie głównego konkurenta urzędującej prezydent? Kto za tym stoi?

Czy  Milena Hauer maczała w tym palce? Kim jest kobieta, która wytacza najcięższe działa? Śledztwo przybiera niespodziewany obrót, giną świadkowie. Komu zależało na ich uciszeniu?

Co zrobi Zordon, gdy odkryje pewien istotny fakt?

Życie zawodowe Chyłki komplikuje się coraz bardziej, ale to nie koniec problemów. Prawdziwe zaczną się, kiedy w życiu Kordiana pojawi się pewna dziewczyna z jego przeszłości…

Moje wrażenia po lekturze?  Afekt jest zdecydowanie lepszy od Precedensu.  Gwiazda palestry odzyskała dawną zadziorność, rezolutność.  I te ''złote myśli" Chyłki. Wprawdzie początek jest nudny, ale z czasem akcja nabiera tempa, sporo się dzieje, mamy zwroty akcji.

Jedynie, co mi przeszkadzało, to uogólnienia i stereotypy. Pisarz trzyma się utartego schematu, że wszystkie bezeceństwa muszą pochodzić z prawej strony sceny politycznej. Remigiusz Mróz otrzymuje kolejnego plusa za poruszanie tematów ważnych społecznie.

Avatar użytkownika - Molikksiazkowyy
Molikksiazkowyy
Przeczytane:2021-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Ulubione <3 ,

Po zmianie kancelarii Joanna Chyłka i Kordian Oryński muszą przystosować się do nowego otoczenia. Chyłce przychodzi bronić brata jednego z najważniejszych polityków w Polsce, sprawa jest poważna ponieważ zostaje on posądzony o pedofilstwo. Dodatkowo życie prywatne wojowniczej prawniczki coraz bardziej się komplikuje.

Do czytania Afektu zabrałam się z wypiekami na twarzy, a skończyłam przewracając oczami. Może zacznę od tego, że ta książka moim zdaniem nie powinna się tak skończyć albo zakończyć o 63 strony wcześniej. I nie potrafię zrozumieć, czemu Mróz zniszczył, tak genialną książkę, serwując mi tak kujące w serce zakończenie. Pomimo ukłucia rozczarowania zakończeniem, cała książka bardzo mi się podobała. Remigiusz Mróz perfekcyjnie poprowadził całą fabułę dostarczając sporej ilość napięcia.Dzięki temu udało mi się pochłonąć książkę w jedno popołudnie.  Z tomu na tom podoba mi się coraz bardziej prowadzenie relacji między Zordonem a Chyłką, która wydaje się być coraz bardziej dojrzalsza, jak i zamiany, które zachodzą w charakterach tych postaci.

Brakowało mi w tej książce jedynie ciekawszych, barwniejszych i bardziej szczegółowych opisów, które z pewnością jeszcze bardziej podkreśliłyby klimat książki.

Podsumowując Afekt to kolejna świetnie napisana książka przez Remigiusza Mroza. Z wielką niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnej części przygód duetu Chylki i Zordona.

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tak, tak, to już trzynasty tom przygód pary prawników, Chyłki i Zordona. „Afekt” Remigiusza Mroza tak jak sam pisarz, wywołuje głębokie emocje w świecie czytelniczym. Jedni uwielbiają, inni odżegnują się od czytania a jeszcze inni zazdroszczą. Podobne emocje towarzyszyły mi. Jestem z Mrozem od początku, żeby była jasność, jego początku i mu kibicuję. Ręce czasem mi opadają na niektóre, oklepane zwroty czy wręcz nieprawdopodobne akcje. Wtedy myślę sobie, że wszak to powieść fikcji a nie faktu. Zazdroszczę pomysłu na życie i jego realizacji. Po prostu stworzył bohaterów i styl, który się lubi lub nie. Mnie przypadł do gustu i jest dla mnie świetną rozrywką. Pan Remigiusz, nawet w trzynastym tomie, potrafi czytelnika zaskoczyć. Może nie dynamicznymi zwrotami akcji, ale powolnym okrywaniem kart przed czytelnikiem. Ba, przecież wiedziałem, że koleś gdzieś żyje, ale kiedy i w jaki sposób się ujawni? Miło było spotkać osoby znane z innych powieści autora, a Milena Hauer, no kto by się spodziewał. Konstrukcja powieści jak dla mnie ciekawa, o tyle, że w sposób umiejętny Mróz przygotował grunt pod następny tom. Koniec powieści też, jakby nie było, zaskakujący. Już oczyma wyobraźni widzę wiernych czytelników wzdychających do czternastego tomu.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, Wyzwanie - 2021 , Legimi,

Najnowsza Chyłka za mną. Po raz kolejny dużo się dzieje. Joanna ma trudną sprawę do rozwikłania, Kordian jej towarzyszy i jest w stanie poświecić wszystko dla swojej kobiety. Wraca temat Piotra L., który no nie chce o sobie zapomnieć ... Co za wstrętny, upierdliwy ... gościu.
Końcówka trzymająca w napięciu, aż chciałoby się chwycić za kontynuację. Oj, wiele się zapewne zmieni w życiu głównych bohaterów, z nimi nie da się nudzić, istny rollercoster . Tylko szkoda, że ciagle im nie po drodze do USC...:(
Polecam.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Po poprzedniej części "Precedens" miałam dość spore oczekiwania do "Afektu". Liczyłam na kolejną dobrą sprawę, ale...

Się nie doczekałam :( była intryga i spora dawka emocji zupełnie niezwiązanych z prawem. Miałam wrażenie, iż czytam powieść obyczajową z elementami thilleru. Przez większość lektury powtarzałam sobie: Aga pamiętaj to fikcja, takie rzeczy nie dzieją się naprawdę... ? Jednak jak kogoś polubimy to nie ma znaczenia, iż to tylko bohater literacki.. prawda czy nie?

Ale do brzegu... Do książki znaczy się. Jak już ustaliłam to co się wydarza w "Afekcie" jest mało prawdopodobne, lecz nad wyraz wciągające. A może to styl autora? A może to po prostu styl Chyłki? No nie wiem.... wiem jednak, że wszystko mogło poczekać, lecz książka nie. Nie pytajcie jak klnełam później na siebie, że nic nie zrobiłam tylko książkę czytałam.. ? ale w życiu trzeba wybierać rzeczy ważne i mniej ważne.

Kończąc te moje wywody mało obiektywne parę słów o zakończeniu... hmm.. jakby to rzec. Ciężko będzie cierpliwie czekać do września (mam nadzieję, że wtedy będzie kolejny tom), bo to co wydarzyło się na ostatnich stronach prosi się o jak najszybsze rozwiązanie. Nie ważne czy będzie bardzo zaskakujące bądź przeciwnie, ale ono musi być. Teraz, już, natychmiast. Ile można czekać na kolejną Chyłkę?

Nie był to zły tom, lecz bywały lepsze. A może najlepszy jeszcze przed nami?

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-06-26, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki 2021,

Mnóstwo zwrotw akcji, ciągle coś się dzeje, akcja trzyma w napięciu już od pierwszych stron. Nie mogę się doczekać co będzie działo się dalej.

Avatar użytkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2021-05-26, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Zniecierpliwiony czekam na kolejny tom.

Wieża milczenia
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Wieża milczenia

Młoda kobieta ginie na osnutych mrokiem ulicach Lansing w stanie Michigan. Niezwykle skrupulatny zabójca nie pozostawia po sobie żadnych śladów...

Większość bezwzględna
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Większość bezwzględna

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę...

Kwestia winy
Znieczulenie
Everest
Sangma Francis
Everest
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska