Afekt

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-03-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366736238
Liczba stron: 544
Język oryginału: polski

Tom 13 cyklu Joanna Chyłka

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Joanna Chyłka rozpoczyna pracę w nowej kancelarii prawnej. I od razu otrzymuje sprawę, z którą nikt nie chciałby się mierzyć: zostaje obrońca pedofila. Co gorsza, na ławie oskarżonych zasiada człowiek, którego brat to mający największe szanse na elekcję kandydat na prezydenta, popularny i niemal wszechmocny polityk. Oczywiście, wszystkie redakcje telewizyjne, prasowe i internetowe z miejsca podchwytują temat – przecież wyrok sądu ma szansę wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich w Polsce. 

To zresztą nie jedyne zawodowe wyzwania, z którymi zmierzyć się będzie musiała Chyłka. A prywatnie? I tu nie jest różowo: okazuje się, że jest pewna dziewczyna, której niegdyś Oryński był bliski. Teraz powraca, by...

Tagi:

Kup książkę Afekt

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Afekt

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tak, tak, to już trzynasty tom przygód pary prawników, Chyłki i Zordona. „Afekt” Remigiusza Mroza tak jak sam pisarz, wywołuje głębokie emocje w świecie czytelniczym. Jedni uwielbiają, inni odżegnują się od czytania a jeszcze inni zazdroszczą. Podobne emocje towarzyszyły mi. Jestem z Mrozem od początku, żeby była jasność, jego początku i mu kibicuję. Ręce czasem mi opadają na niektóre, oklepane zwroty czy wręcz nieprawdopodobne akcje. Wtedy myślę sobie, że wszak to powieść fikcji a nie faktu. Zazdroszczę pomysłu na życie i jego realizacji. Po prostu stworzył bohaterów i styl, który się lubi lub nie. Mnie przypadł do gustu i jest dla mnie świetną rozrywką. Pan Remigiusz, nawet w trzynastym tomie, potrafi czytelnika zaskoczyć. Może nie dynamicznymi zwrotami akcji, ale powolnym okrywaniem kart przed czytelnikiem. Ba, przecież wiedziałem, że koleś gdzieś żyje, ale kiedy i w jaki sposób się ujawni? Miło było spotkać osoby znane z innych powieści autora, a Milena Hauer, no kto by się spodziewał. Konstrukcja powieści jak dla mnie ciekawa, o tyle, że w sposób umiejętny Mróz przygotował grunt pod następny tom. Koniec powieści też, jakby nie było, zaskakujący. Już oczyma wyobraźni widzę wiernych czytelników wzdychających do czternastego tomu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 6, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2021,

Duet Chyłka i Zordon to dla mnie lektura obowiązkowa,która nigdy się nie nudzi.
Tym razem Chyłka i Zordon mają bronić oskarżonego o pedofilię brata kandydata na prezydenta. Wynik prowadzonej przez nich sprawy może mieć wpływ na to, kto w najbliższym czasie zasiądzie w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu. Problematyczne jest również pojawienie się byłej dziewczyny Kordiana a spotkanie z nią będzie dla Oryńskiego miało niespodziewane skutki. W tle zaś będzie się rozgrywać – kontynuowany z Precedensu – wątek Konsorcjum.
Ta część to taki mały dreszczowiec.Autor jak zwykle zaskakuje w końcówce gdzie właściwie wszystko powinno się jakoś poukładać.I tym razem jest wielki wow...Chyłka Chyłka zostaje pozbawiona najważniejszej rzeczy w jej zawodowym życiu, do tego z tym wszystkim zostanie całkiem sama, bo o miejscu pobytu Oryńskiego wiedzą tylko ludzie, którzy wrócili zza grobu. Bardzo mnie zastanawia, jak autor rozegra to w kolejnym tomie

Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Wobec Chyłki jestem bezkrytyczna. Zakończenie ewidentnie wskazuje na dalszy ciąg, co niezmiernie mnie cieszy. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2021-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

To chyba jedna z mocniejszych części o Chyłce, przynajmniej dla mnie osobiście. Trudne tematy - wykorzystywanie młodych dziewcząt w tak okropny sposób.... perfidność polityków... Dla Chyłki to chyba najtrudniejsza sprawa, i gdyby nie okoliczności, w życiu by sie tym nie zajęła. Emocjonująca, wciągająca, cały czas w napięciu... Dużo emocji, relacji i wewnętrznych zanurzeń między Chyłką i Zordonem, czemu zrobił sie z tego psychologiczny kryminał - dla mnie bomba :) No i szokujący wątek dotyczący Zordona! Jak tu teraz doczekać do kolejnej części??

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2021-04-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane 2021,

Kolejna część Chyłki za mną. To już 13 tom. Mam wrażenie, że serię czytam bardziej z sentymentu, bo ostatnie tomy są lepsze lub gorsze, ale nie porywają tak jak początkowe. Książkę jak zawsze czyta się dobrze, bo autor ma taki styl pisania, który sprawia, że ciężko odłożyć książkę. Jednak z tom na tom widzę coraz więcej niedociągnięć. Jeśli chodzi o „Afekt” to na początku bardzo mi się podobała. Trudna sprawa, nowa kancelaria. Zabrakło mi na pewno retrospekcji, które sprawiłyby, że Chyłka jeszcze bardziej przeżywałaby całą sprawę. Dzieje się dużo w książce, czasem za dużo, kiedy ma się wrażenie, że sprawa się skończy pojawiają się nowe wątki.

Niestety najbardziej mi przeszkadzały „zmartwychwstania” niektórych bohaterów i to, że wątki z tymi osobami ciągną się niemiłosiernie i mam ich zwyczajnie dość. Nazwisko Langer przyprawia mnie o mdłości. Trochę to absurdalne i mam nadzieję, że nie zrobi się z tego moda na sukces. Do tego zakończenie, które jakoś do mnie nie przemówiło, ale jednak ciekawa jestem, co wydarzy się w tomie kolejnym. Żeby nie było, że tylko narzekam, to mam wrażenie, że sama Chyłka wraca w dobrym stylu, bawiły mnie jej żarty i podoba mi się jej związek z Kordianem. Widać, że Joanna emocjonalnie dojrzała do wielu rzeczy. Ciekawy był wątek Kormaka, trochę tajemniczy i niewyjaśniony do końca. Jak zawsze ciekawa jestem, co będzie dalej i na pewno kolejny tom przeczytam, jednak nie czekam na kolejną książkę z takimi emocjami jak na początku.

Ode mnie 7/10

Link do opinii
Inne książki autora
Oskarżenie
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Oskarżenie

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę...

Chór zapomnianych głosów
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Chór zapomnianych głosów

Okręt badawczy „Accipiter” przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje