Afekt

Tom 13 cyklu Joanna Chyłka

Kolejne udane spotkanie z twórczością autora i moimi ulubionymi bohaterami.
Zordon i Chyłka tym razem stoją po stronie kancelarii KMK, która nigdy nie była ich sojusznikiem. Niemniej jednak życie zmusiło ich do pojęcia pracy, która będzie w stanie zapewnić im zarobek, który pozwoli na spłacenie zadłużeń, które pozostały Chylce po zamkniętej kancelarii.
Joanna po swoich życiowych doświadczeniach postanowiła, że nigdy nie zdecyduje się bronić w sądzie pedofila. Była to dla niej zbrodnia niewybaczalna, takiego przestępcy nie chciała nigdy w życiu reprezentować, gdyż byłoby to niezgodne z jej sumieniem. Niestety podejmując pracę w kancelarii KMK, to nie tylko ona decyduje o tym kogo zmuszona będzie bronić. Tak właśnie zostaje przydzielona jej sprawa obrony oskarżonego o pedofilię i sutenerstwo Halskiego, który dodatkowo jest szefem sztabu wyborczego kandydata na prezydenta. Joanna jednak stawia swoje warunki, które imiennik partnerzy muszą spełnić, aby podjęła się ona obrony. Tak właśnie po raz kolejny staje do obrony z Kordianem u boku i razem starają się zrobić wszystko, aby doszło do uniewinnienia.
Oczywiście w tej części serii nie zabrakło życiowych komplikacji duetu Kordiana i Joanny. Jak zawsze autor nie zawodzi i wprowadza nieodwracalne, bardzo zaskakujące decyzję i informacje na temat życia, przeszłości i przyszłości bohaterów.
Uwielbiam duet Zordona i Chyłki, ich poczucie humoru, wzajemne stosunki i dialogi, a szczególnie do gustu przypadły mi rozmowy na temat planowanego związku małżeńskiego, który określają jako umowę i wypowiadają się o nim w zabawny, prawniczy sposób.
Oczywiście pojawia się ponownie ugrupowanie, które przez bohaterów zostało nazwane Konsorcjum, które przysparza wielu problemów i wciąż nie do końca wiadomo, co będzie z Langerem, który martwy zza grobu wciąż jednak o sobie przypomina.
Autor zaskoczeniem tego tomu dosłownie zmusza fanów serii, aby od razu, bez zbędnej zwłoki sięgali po dalsze części i poznali zakończenie historii. Bo jak można zostawić bez odpowiedzi tyle pytań, które kłębią się w głowie czytelnika na ostatniej stronie książki!!
Jestem ogromną fanką tej serii i chyba nigdy nie przestanę ich uwielbiać, mimo iż zdaje sobie sprawę, że niejednej osobie może przeszkadzać ciągle pakowanie się w najbardziej skomplikowane sprawy, to myślę, że autor poprostu doskonale wie jak zaciekawić czytelnika!
Seria, którą polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Afekt:

Kup książkę Afekt

Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Prędkość ucieczki

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie...

Zerwa
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Zerwa

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi...