Precedens

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366553811
Liczba stron: 508
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 12 cyklu Joanna Chyłka

Ocena: 5.05 (20 głosów)

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta brutalnie morduje swoją ofiarę, a wszystko to transmituje w mediach społecznościowych.

Śledczy dysponują niepodważalnymi dowodami w postaci nagrania oraz śladów DNA – i nie mają wątpliwości co do winy aktorki. Ta jednak nie przyznaje się do zarzucanego czynu, zapewniając Chyłkę i Kordiana, że w istocie popełniła przestępstwo doskonałe. I że nie zostanie za nie skazana.

Tagi:

Kup książkę Precedens

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Precedens

Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2020-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2020 ,

Na każdą nowa część o Chyłce i Zordonie czekam z niecierpliwością. Z „Precedensem” nie było inaczej. To już 12 tom z serii o dwójce prawników i przyznam, że chyba nigdy mi się nie znudzi. Ba! Z tego, co daje nam do zrozumienia autor, na tę serię trzeba szykować oddzielny regał.
Zawsze mam problem z napisaniem czegokolwiek, żeby nie spoilerować, bo wydaje mi się, że cokolwiek napiszę, odbiorę radość czytania osobom, które tę część wciąż mają przed sobą.
Tym razem Chyłka i Kordian otrzymują dość nietypową propozycję od jednej z polskich aktorem. Kobieta twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, chce, żeby prawnicy to obejrzeli, a następnie ją bronili. Kobieta uznaje, że nie może zostać skazana. Kiedy dochodzi do tragedii, której prawnicy nie mogli zapobiec, a śledczy mają niepodważalne dowody, aktora nie przyznaje się do winy i uważa, że popełniła zbrodnię doskonałą.
*
Dla mnie książki autora w większości są nieodkładalne. Z książkami z tej serii jest tak zawsze. Prawnicy dostali bardzo ciekawą sprawę i mimo że sami nie widzą powodu, dla którego powinni bronić aktorkę, robią to. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy i nikt nie ma wątpliwości, że są związane z tą sprawą. Akcja jak zawsze nie zwalnia do samego końca, wróciła dawna Chyłka, która nie biega po himalajskich górach bez aklimatyzacji i nie robi innych dziwacznych rzeczy. Jej poczucie humoru jest takie jak w pierwszych tomach, które podobało mi się najbardziej, a to, co się dzieje między Joanną a Kordianem to jak zawsze emocjonalny rollercoaster. Jednak są momenty, że wywody Chyłki na temat Zordona czytałam niemal z łzami wzruszenia i wielkim uśmiechem na twarzy, za co ogromnie dziękuję autorowi. Sami wiecie, jak Chyłka coś powie, to nie ma mocnych. Rozwiązanie sprawy było bardzo ciekawe, podobało mi się. Zawsze to jakaś nowa wiedza, mimo że pewne sprawy autor dostosował na potrzeby powieści. Kiedy już myślałam, że wiem, co potoczy się dalej, autor jak zawsze zaskoczył mnie czymś nowym. Jeśli chodzi o niektórych bohaterów, to cieszę się, że te sprawy zakończyły się właśnie w taki, a nie innych sposób, bo przez całą serię mamy możliwość budować w głowie wizerunek danych postaci. Zakończenie rewelacja! Nic więcej nie będę zdradzać. Wszystkim fanom #teamchylka życzę udanej lektury!

To chyba jeden z moich ulubionych tomów całej serii.
Moja ocena 10/10

Link do opinii
Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2020-09-21, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Remigiusz Mróz w najnowszej powieści, dwunastej o Chyłce, „Precedens” dotyka ważkiego problemu. Nie zdradzając napiszę tylko, co zrobić w przypadku gdy jedna z najnowocześniejszych metod badania i porównywania śladów zawodzi. Nie można wskazać sprawcy a tym samym skazać i sprawić aby sprawiedliwości stało się zadość. Nawet dzisiaj wróciła sprawa wypadku drogowego z ofiarą śmiertelną ale sprawcy nie można wskazać, ubolewa rodzina zmarłej dziewczyny. Widocznie i pozostałe badania porównawczo-identyfikujące zawiodły. Jest napięcie i ciekawość. No bo jak się można czuć, gdy dzwoni kobieta i mówi, że zabije. I faktycznie, mało tego publikuje materiał z egzekucji na portalu twierdząc, że popełniła zbrodnię doskonałą a ona będzie wolna. Całość powieści jest okraszona bardziej autentycznymi, niewymuszonymi dialogami, wręcz czasem ironicznymi. Autor też humorystycznie odnosi się do rzeczywistości co też daje poczucie, że to może się zdarzyć jutro …

Link do opinii
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2021-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Ja jestem zakochana w serii o Chyłce. Osobiście każdą część chłonę po prostu namiętnie. Tak i teraz. Zaskakująca fabuła o możliwości wybronienia morderczyni. Ponieważ było to zaznaczone już dość szybko, więc na to się nastawiałam znając Chyłkę i Zordona, ale niejednokrotnie miałam takie zszokowane zatrzymanie - a może tym razem się nie uda? Trochę dramatycznie rozwinęła się sprawa kancelarii i dość zagmatwane wątki Konsorcjum, ciekawe co z tego wyjdzie... A najbardziej mnie ujęło to ustabilizowanie sytuacji uczuciowej/związkowej tej pary, bo strasznie chciałam, żeby juz sie tak ze sobą nie szarpali :) Jednak, kto to wie? Z chyłą wszystko możliwe...

Link do opinii

Czy zbrodnia idealna istnieje? W Precednsie Remigiusz Mróz porusza ciekawe zagadnienie prawne. Książka wciąga niesamowicie. Byłam ciekawa zakończenia wątku Aliny. I chociaż zaczęłam domyślać się o co chodzi w przedstawionej tutaj zbrodni, to i tak nie mogłam doczekać się tego jak zakończy się pojedynek obrona kontra prokuratura. Książka super. Polecam i czekam na dalsze losy Chyłki. A sądząc po zakończeniu szykują się duże zmiany.

Link do opinii
Inne książki autora
Inwigilacja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Inwigilacja

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem...

Deniwelacja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Deniwelacja

Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione...

Zobacz wszystkie książki tego autora