Precedens

Tom 12 cyklu Joanna Chyłka

Kolejny tom przygód wyjątkowej pary prawników, których albo pokochamy, albo nawet nie polubimy. Ja zdecydowanie zaliczam się do tej pierwszej grupy. Choć szczerze muszę przyznać, że ta część serii jak dla mnie do tej pory była najsłabsza.
Joanna i Kordian podejmują się obrony aktorki, która na żywo transmitowała morderstwo, którego się dopuściła. Kobieta mimo, iż dokonała zbrodni na wizji, a wszystkie ślady DNA jasno wskazują jej winę, uparcie twierdzi, że prokuratura wycofa zarzuty. Jedno jest pewne, trzyma jakiegoś asa w rękawie i nawet swoim obrońcom nie chce go zdradzić zbyt wcześnie. Wraz z podjęciem się obrony Aliny w życiu, zarówno zawodowym jak i prywatnym Joanny i Kordiana zaczyna się fala problemów, która jasno im sugeruje, aby odpuścili. Ale to jedynie podjudza ich ciekawość i wolę walki.
Tym razem w książce zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu wątek życia prywatnego prawników i problemów w kancelarii. Niestety prowadzona przez nich sprawa sądowa dla mnie okazała się przewidywalna i chyba właśnie to jest powodem tego, że ten tom serii oceniam najsłabiej. Autor zawsze potrafił mnie zaskoczyć nieprzewidzianymi zwrotami akcji, nie zmieniło się to w sferze prywatnej, niemniej jednak rozwiązania sprawy potrójnego morderstwa się domyśliłam, co niestety zepsuło mi największą frajdę jaką czerpię z tych zagmatwanych i nieprzewidywalnych akcji. Oczywiście nie zmienia to mojego podjęcia do twórczości autora, którego uważam za fenomen w swojej dziedzinie, jak również do całej Chyłki, która nadal jest jedną z moich ulubionych i po którą z pewnością będę nadal sięgać.
Zaintrygował mnie natomiast wątek życia prywatnego prawników, to co czeka ich w dalszym życiu i jakie niespodzianki szykuje dla nich autor. Nie chcę używać spoilerów i zdradzić zbyt wiele, ale zakończenie mnie zaskoczyło i jestem pewna, że jest początkiem nowego rozdziału życia teamu Chyłka i Zordon, który z pewnością nie będzie łatwy i przygotuje dla nich cały tartak kłód rzucanych pod nogi! Porównanie, które wyjątkowo przypadło mi do gustu!
Mimo wszystko polecam serdecznie fanom serii sięgnąć po dalsze losy, bo jestem pewna, że jeszcze będziemy niejednokrotnie zaskoczeni!!

Informacje dodatkowe o Precedens:

Kup książkę Precedens

Skazanie
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Skazanie

Najnowszy tom serii Remigiusza Mroza o niepokornej mecenas Joannie Chyłce. Joanna Chyłka ma szansę wrócić do wykonywania zawodu. Jednak sprawa, jaką ma...

Testament
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Testament

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy...