"Behawiorysta" Mroza zostanie zekranizowany!

Data: 2019-12-20 14:07:09 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Popularny autor kryminałów, Remigiusz Mróz, na swoim profilu na Facebooku poinformował, że ekranizacji doczeka się kolejna jego książka. Wyjątkowy partner, którego pisarz darzy ogromnym zaufaniem, podejmie się ekranizacji książki Behawiorysta. Na jej podstawie powstanie serial. 

Remigiusz MrózAgnieszka K. Jurek/TVN (na planie serialu Chylka – Kasacja)

Remigiusz Mróz jest jednym z najchętniej czytanych polskich twórców kryminałów. Do tej pory wydał kilkadziesiąt powieści, jeśli więc chcecie zacząć czytanie książek Mroza, skorzystajcie z naszego przewodnika po twórczości pisarza

Czytaj także: Fatalna obrona i błyskawiczny wyrok. Recenzja pierwszych odcinków serialu „Chyłka-Kasacja”

W serwisie  player.pl – obejrzeć możecie dwa sezony serialu Chyłka, opartego dwóch książkach z cyklu o mecenas Joannie Chyłce. Niedawno zobaczyliśmy ostatni odcinek nowego sezony - Chyłka: Kasacja. Teraz wiemy już, że niebawem zobaczymy kolejny serial - tym razem na podstawie książki Behawiorysta

Behawiorysta – opis filmu, serialu

Behawiorysta to pierwsza część opowieści o Gerardzie Edlingu, ekscentrycznym, diabelnie skutecznym byłym prokuratorze, którego dyscyplinarnie zwolniono z pracy. Specjalizuje się on w komunikacji niewerbalnej, może więc pomóc w ujęciu zamachowca, który wdarł się do przedszkola i grozi zamordowaniem wszystkich przebywających w nim osób - opiekunów i ich podopiecznych. Niestety, nieznane są oczekiwania porywacza, nieznane są motywy jego działania. Mężczyzna bowiem nie przedstawił żadnego ultimatum.

Zobacz także: Chyłka – kasacja. Gdzie zobaczyć serial na podstawie książki Remigiusza Mroza?

30 października 2019 ukazała się kontynuacja powieści Behawiorysta – przedstawiająca przeszłość Gerarda Edlinga książka Iluzjonista, gdy prokurator rozwiązał sprawę serii zagadkowych morderstw. Choć sprawca miał zostać złapany, 30 lat później ktoś ponownie zaczął zabijać, stosując ten sam modus operandi. Książka została bardzo ciepło przyjęta przez fanów Remigiusza Mroza. Więcej o książce przeczytacie w naszym artykule.

Behawiorysta – aktorzy, gdzie zobaczyć?

20 grudnia Remigiusz Mróz pierwszy raz poinformował czytelników o planach ekranizacji. Na ten moment nie wiadomo, kto wcieli się w bohaterów nowej adaptacji. Jednak już teraz fani twórczości Remigiusza Mroza podjęli dyskusję na temat tego, który z polskich aktorów idealnie pasowałby do roli tytułowego behawiorysty - Gerarda Edlinga.

Nieznana jest też stacja, która wyemituje serial na podstawie Behawiorysty. W ostatnim czasie informowaliśmy, że inna książka autora, Listy zza grobu zekranizowana zostanie przez znaną stację Canal+. Niedawno informowaliśmy także, że stacja ta planuje kontynuacje innego serialowego hitu - 2 sezon Żmijowiska, we współpracy z Wojciechem Chmielarzem.

Behawiorysta – kiedy premiera?

Na ten moment nieznana jest data premiery nowego serialu na podstawie książki Remigiusza Mroza. Jak jednak informuje sam autor, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwsze informacje na temat adaptacji przedstawione zostaną fanom już w przyszłym roku.

Ekranizacje książek Remigiusza Mroza

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele informacji na temat ekranizacji książek Remigiusza Mroza. W serwisie player.pl dostępne są już dwa sezony serialu, opartego na powieściach o warszawskiej mecenas Joannie Chyłce – „Chyłka Kasacja” i „Chyłka-Zaginięcie”. Bardzo prawdopodobne jest, że wkrótce powstanie trzeci sezon Chyłki, tym razem oparty na powieści Rewizja. W naszym serwisie dostępna jest recenzja serialu Chyłka-Zaginięcie.

Ostatnio Remigiusz Mróz zapowiedział, że powstanie ekranizacja książki Listy zza grobu, a przygotuje ją Canal+. Wcześniej najprawdopodobniej będzie można obejrzeć ekranizację innej książki Remigiusza Mroza – Nieodnalezionej, przygotowaną przez jedną z polskich stacji telewizyjnych. Powstać ma również ekranizacja cyklu o Wiktorze Forście, którego pierwszy tom to Ekspozycja.

Zobacz także: Nowe informacje o ekranizacjach powieści Mroza – cykli o Forście i W kręgach władzy. Będzie hit prosto z Hollywood?

W najnowszym wpisie na Facebooku Remigiusz Mróz informuje, że przygotuje ją międzynarodowa stacja, co może wskazywać na HBO, przymierzające się obecnie do zrealizowania drugiego sezonu serialu Żmijowisko, którego pierwsza odsłona oparta była na książce Wojciecha Chmielarza, albo też na Canal+.

Pisarz dodaje, że jedna z polskich stacji przygotowuje ekranizację cyklu W kręgach władzy. Pierwsza powieść z tego cyklu nosi tytuł Wotum nieufności.

Opinie o serialu Chyłka-Kasacja

Przed świętami Remigiusz Mróz był bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Pisarz podzielił się opinią o drugim sezonie serialu Chyłka. Podkreślił, że twórcy wykonali bardzo solidną pracę, choć wprowadzili sporo zmian w stosunku do fabuły książek, dzięki czemu udało im się zaskoczyć autora. Mroza zachwycili diaboliczny Jakub Gierszał, grający na światowym poziomie Zordona Filip Pławiak i wcielająca się w tytułową rolę Magdalena Cielecka. Podkreślił też kilkakrotnie, że finał drugiego sezonu wskazuje na rychłe powstanie kontynuacji. Tej spodziewać się możemy już w 2020 roku.

Behawiorysta – książka

 Scenariusz ewentualnego serialu Behawiorysta powstanie na kanwie powieści Remigiusza Mroza pod tym samym tytułem. Powieść ukazała się w 2016, jednak nawet teraz cieszy się sporą popularnością wśród fanów twórczości opolskiego pisarza. Książkę można kupić w dobrej cenie poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Behawiorysta
Remigiusz Mróz21
Okładka książki - Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy