Ekstremista

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381954785
Liczba stron: 464

Tom 3 cyklu Gerard Edling

Ocena: 4.89 (9 głosów)

Gerard Edling powraca! 19 maja czytelnicy po raz kolejny spotkają się z nim i z opolską dziennikarką, Małgorzatą Rosą. Tym razem zmierzą się oniz zagadkową sprawą znikających nastolatków, po których pozostają jedynie karty tarota, a także ze złożoną sytuacją osobistą – ze sprawami, przed którymi uciekał od finału Iluzjonisty.

Gerard Edling znów w akcji. Przed nim śledztwo, w którym będzie walczył o życie młodych ludzi. 

W nowej powieści o Gerardzie Edlingu powracamy do Opola, gdzie znika maturzystka. Jedyną wskazówką, mogącą sugerować, co się z nią stało, jest karta tarota ze znakiem sprawiedliwości. Rodzina nie ma w planach angażowania policji w tę sprawę - bliscy młodej kobiety uważają, że skoro nie raz mówiła, że kiedyś ucieknie z domu, widocznie po prostu spełniła tę groźbę. Poza tym gdy nie ma dziewczyny, nie ma też problemów, które stale powodowała. Być może kiedyś wróci z podkulonym ogonem.

Ale Małgosia Rosa, dziennikarka z Opola, ma powody, by przypuszczać, że zaginięcie dziewczyny nie jest wynikiem ucieczki z domu. Znajduje w internecie informacje o kartach tarota, powiązanych ze śledztwem, które Gerard Edling jakiś czas temu prowadził. Redaktorka chce poprosić o pomoc Edlinga. Tyle, że ten nie chce z nią rozmawiać. Czy fakt, że stawką jest ludzkie życie, przekona go, by zaangażowac się w tę sprawę?

Tagi: bóg

Kup książkę Ekstremista

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ekstremista

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Remigiusz Mróz trzecim tomem o Gerardzie Elingu „Ekstremista” mnie nie ujął, nie rozdziawiłem gęby jak nie przymierzając przy powieści, która teraz zgłębiam. Nie znaczy, że powieść jest zła. To nie to. Przy innej powieści autora już pisałem, że jestem znudzony tymi tajemnicami, zagadkami, męczą mnie. Mam nadzieję, że innych czytelników nie. Lubię styl Mroza, dowcip, dystans do siebie, no ale jak to mówię sobie wczesny Forst już nie wróci. Po prostu Gerard nie ma tej ikry, nie chcę pisał jaj, pomimo jakby nie było, głębi intelektualnej jak i zdolności myślenia na pewno mu nie brakuje. Sam motyw też mnie nie przekonał, co nie znaczy, że nie będę wyglądał za czwartym tomem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2022-03-17, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2021-09-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Gerard to taki wyjątkowy bohater, który jest sobą, zawsze i wszędzie. Którego się albo lubi albo nienawidzi. Słucha swojego sumienia albo innego głosu sprawiającego, że zachowuje się w bardzo oryginalny sposób. Kupił mnie tym. A może to autor sprawił, iż polubiłam całą serię z Gerardem, kreując wyrazistą postać?

Kolejną sprawą jest to, iż akcja dzieje się w Opolu. A jak się w książce czyta o miejscach, w których się bywa, to też historia bardziej do mnie przemawia. ?

Książkę czyta się szybko i praktycznie czyta się ona sama. Nietypowe śledztwo spowodowało, iż byłam ciekawa zakończenia, które... okazało się zaskakujące. Do końca byłam przekonana, że winny jest inny ...

Jak wspomniałam serię polubiłam i chyba podobnie jak w przypadku Seweryna czy Chyłki obiektywna być przestaję. Dlatego nie wiem co napisać, bo dla mnie te książki to ochy i achy ??

Jestem ciekawa z jakim kolejnym śledztwem zmierzy się Gerard, bo Mam nadzieję, że jeszcze wróci i pokaże na co go stać ?

Link do opinii
Inne książki autora
Rewizja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Rewizja

Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontra tolerancja. Chyłka kontra Oryński. Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie...

Precedens
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Precedens

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy