Quantcast

„Obrazy z przeszłości” – w maju premiera kolejnej książki Remigiusza Mroza 

Data: 2022-04-27 09:18:52 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Obrazy z przeszłości to najnowsza powieść Remigiusza Mroza, która należy do powieściowego cyklu o Sewerynie Zaorskim. Kolejna książka o patomorfologu zadebiutuje na literackim rynku 18 maja br. 

Obrazek w treści

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat kolejnej książki popularnego autora. Chodzi o Obrazy z przeszłości, czyli czwarty tom z cyklu o Sewerynie Zaorskim, patomorfologu, który po latach powraca do Żeromic, rodzinnego miasta.

Książkę Obrazy z przeszłości w przedsprzedaży kupisz już teraz na Empik.com!

Obrazy z przeszłości – o czym jest? 

W najnowszej powieści Remigiusza Mroza Obrazy z przeszłości czytelnicy powrócą do jednej z nierozwiązanych spraw sprzed lat: chodzi o zaginięcie młodej kobiety. Pomimo działań policji, Żeromiczanki nie udaje się odnaleźć. 

Czytaj również: W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Dopiero dwadzieścia lat później w lasach należących do Żeromic znalezione zostają rozmaite przedmioty, które przed laty mogły należeć do kobiety. Znajdują je Seweryn Zaorski oraz Kaja Burzyńska, którzy początkowo nie zdają sobie sprawy z tego, do kogo wcześniej należały. Tym samym para kolejny raz wplątuje się w kryminalną zagadkę.

Obrazy z przeszłości – kiedy premiera? 

Premiera najnowszej powieści Remigiusza Mroza, zatytułowanej Obrazy z przeszłości, będzie miała miejsce 18 maja 2022 – tuż przed rozpoczęciem Targów Książki w Warszawie. Książkę opublikuje Wydawnictwo Filia – podobnie jak poprzednie tomy cyklu z Sewerynem Zaorskim i Kają Burzyńską w roli głównej.

Seweryn Zaorski – cykl książek 

Najnowsza powieść Remigiusza Mroza to kolejna odsłona cyklu, opowiadającego o lekarzu sądowym Sewerynie Zaorskim. Okazuje się, że jego przeszłość skrywa wiele tajemnic. Jak dotąd, czytelnicy mogli sięgnąć trzy powieści Remigiusza Mroza, których bohaterem jest Seweryn Zaorski. Były to Listy zza grobu, Głosy z zaświatów oraz Szepty spoza nicości. Książka Obrazy z przeszłości jest tomem czwartym serii Seweryn Zaorski.

Nowe książki Remigiusza Mroza 

Remigiusz Mróz nie zawodzi swoich czytelników, stale dostarczając im kolejnych propozycji do czytania. Rocznie ukazuje się przynajmniej kilka powieści, należących do odmiennych cykli, a także książek niezależnych. 23 marca ukazała się powieść Skazanie - 15 tom cyklu o Joannie Chyłce, który dodatkowo spopularyzował serial Chyłka. Jak wiemy, wkrótce na platformie Player.pl będziemy mogli obejrzeć 6 sezon produkcji

26 stycznia 2022 Remigiusz Mróz opublikował Projekt Riese – niezależną powieść, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem czytelników. Z kolei ostatnią książką Remigiusza Mroza opublikowaną w 2021 roku była Przepaść – 7 tom cyklu Wiktor Forst. Już w 2023 roku Netflix zrealizuje serial Detektyw Forst, oparty na pierwszych tomach serii – Ekspozycji i Przewieszeniu

Na platformie player.pl można obejrzeć również serial Behawiorysta z Robertem Więckiewiczem w roli tytułowej. Oparty jest on na książce Behawiorysta, pierwszym tomie serii Gerard Edling. Nie wiadomo na razie czy produkcja doczeka się kolejnych sezonów z uwagi na kontrowersje wokół politycznych aluzji w serialu. 

Seria o Sewerynie Zaorskim, której najnowszą odsłoną jest powieść Obrazy z przeszłości, miała zostać zekranizowana przez Canal+, w ostatnim jednak czasie o sprawie ucichło. Oczywiście, będziemy informować o kolejnych wydarzeniach związanych z twórczością Remigiusza Mroza, który jest jednym z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy. 

Powieść Obrazy z przeszłości już teraz kupić można w przedsprzedaży na Empik.com. Wkrótce powieść będzie można kupić także w pozostałych popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Obrazy z przeszłości
Remigiusz Mróz2
Okładka książki - Obrazy z przeszłości

Seweryn Zaorski z Kają Burzyńską znajdują w lesie pewne przedmioty. Okazuje się, że należały one do mieszkanki Żeromic, która w tajemniczych okolicznościach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje