Głosy z zaświatów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-29

Tom 2 cyklu Seweryn Zaorski

Seweryn Zaorski niedawno przyjechał do malutkich Żeromic, by zostać patomorfologiem w tutejszym szpitalu i na nowo ułożyć sobie życie. Niestety, nie jest to takie proste. Najpierw musiał pomóc przyjaciółce z dzieciństwa rozwiązać zagadkę tajemniczych listów, które Kaja otrzymywała wiele lat po śmierci ojca, a teraz na jego stół trafiają kolejne dziecięce ciała. Związana z nimi jest wielka tajemnica: nic nie wskazuje, by dzieci zostały zamordowane. Nie ma żadnych śladów zbrodni.

Oczywiście, niemożliwe jest, by w tak krótkim czasie tajemniczo umierały kolejne dzieci. Tylko Seweryn może rozwiązać tę sprawę. Tylko on może przemawiać w imieniu ofiar. Do niego także trafiają kolejne niepokojące wiadomości. Czy mają związek ze sprawą? I czy zagadka powiązana jest z Kają Burzyńską, która musi rozwiązać złożone problemy rodzinne, choć nękana jest wyrzutami sumienia...

Tagi: kryminał

Kup książkę Głosy z zaświatów

Opinie o książce - Głosy z zaświatów

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Brak na półce,

Po pierwszym tomie czułam, że na drugiej się również nie zawiodę. I miałam racje a nawet książka przewyższyła moje oczekiwania.

Zacznijmy od początku. W tej części w dalszym ciągu śledzimy losy Seweryna i Kai. Tym razem Kaja potrzebuje jego pomocy a raczej policja a nie sama bohaterka. Zostało odnalezione ciało martwej dziewczynki i chcą by to główny bohater obejrzał zwłoki.

Później dochodzi do dziwnych zbiegów okoliczności. Seweryn dostaje nagranie, na którym dziewczynka w języku niemieckim mówi cyfry. Zadziwiające jest to, że nagranie zostało wysłane Air Dropem, czyli nadawca musiał być w zasięgu zaledwie 10 metrów. Jednak nie udaje się go znaleźć.

Gdy Seweryn razem z Kają chce złożyć zeznanie gdyż uważa, że to ma związek z odnalezionym ciałem dziewczynki, to on staje się podejrzanym.

Muszę przyznać, że ta książka była rewelacyjna. To ile autor poruszył trudnych tematów i wszystko się ze sobą łączy i tworzy spójna całość jest mistrzostwem.

Co do zakończenia no muszę przyznać, że ja podejrzewałam każdego po kolei 🙈😂. Jednak koniec końców tak mnie zszokowało zakończenie i wywołał tyle emocji 😱, że w głowie się nie mieści.

I mogę się założyć, że każdy kto czytał tę książkę, bądź będzie czytał nie domyśli się zakończenia. NIE MA SZANS!

Naprawdę ogromne brawa dla autora za tak świetną książkę. To było moje zaledwie drugie spotkanie z twórczością Remigiusza Mroza, ale na pewno nie ostatnie.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 2020, Thriller,sensacja,kryminał,
Avatar użytkownika - werson2
werson2
Przeczytane:2020-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020, 12 książek 2020,

Troszeczkę odwlekło mi się przeczytanie tej części, za co powinnam się wstydzić. Wchłonęłam w dwa dni, ale ale może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Może teraz będę krócej czekała na kolejną część? Bo chyba będzie p. Remigiuszu?
No przecież i bez żartów ta historia tak się nie może skończyć...
Jest napięcie, jest ciągła akcja wszystko idealnie - tak jak lubię. Poczucie humoru Zaorskiego <3 skrada moje serce (takiego męża szukam - no może nie dosłownie).

Poruszona ciężka tematyka gwałtu, choroby psychicznej, oscylowanie na granicy prawa. Zagadka goni zagadkę, mimo tony przeczytanych kryminałów - no takiego obrotu spraw się nie spodziewałam i to najbardziej mi się podoba. Element zaskoczenia, to coś co bardzo cenię, w sedno.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2020-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 2020,

Mocna i wstrząsająca. Dobrze, że autor zwraca uwagę na problemy bardzo trudne społecznie - pedofilia, handel dziećmi.

Testament
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Testament

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy...

Chór zapomnianych głosów
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Chór zapomnianych głosów

Okręt badawczy „Accipiter” przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi...