Głosy z zaświatów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380759893
Liczba stron: 448

Tom 2 cyklu Seweryn Zaorski

Ocena: 4.63 (8 głosów)

Seweryn Zaorski niedawno przyjechał do malutkich Żeromic, by zostać patomorfologiem w tutejszym szpitalu i na nowo ułożyć sobie życie. Niestety, nie jest to takie proste. Najpierw musiał pomóc przyjaciółce z dzieciństwa rozwiązać zagadkę tajemniczych listów, które Kaja otrzymywała wiele lat po śmierci ojca, a teraz na jego stół trafiają kolejne dziecięce ciała. Związana z nimi jest wielka tajemnica: nic nie wskazuje, by dzieci zostały zamordowane. Nie ma żadnych śladów zbrodni. 

Oczywiście, niemożliwe jest, by w tak krótkim czasie tajemniczo umierały kolejne dzieci. Tylko Seweryn może rozwiązać tę sprawę. Tylko on może przemawiać w imieniu ofiar. Do niego także trafiają kolejne niepokojące wiadomości. Czy mają związek ze sprawą? I czy zagadka powiązana jest z Kają Burzyńską, która musi rozwiązać złożone problemy rodzinne, choć nękana jest wyrzutami sumienia...

Tagi: kryminał

Kup książkę Głosy z zaświatów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Głosy z zaświatów

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2020-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2020,
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Druga część cyklu z głównymi bahaterami: Sewerynem Zaorskim i Kają Burzyńską. Autor porusza wiele przemilczanych tematów: działaność grupy przestępczej, efekty po wybuchu elektrowni w Czarnobylu, pedofilia wśród osób, którym najbardziej się ufa. , nawiązanie do Dzieci Zamojczyzny. Książka trzyma w napięciu, akcja toczy się szybko, chociaż pewne tematy są trudne do zrozumienia. Szkoda, że autor uśmiercił postać z którą się zżyłam w pierwzej częśći.

Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-02-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

"Głosy z zaświatów" na pewno są o niebo lepsze niż pierwsza część.Autor nie pozwala czytelnikowi na nudę,gdyż od samego początku książki narzucone jest szybkie tempo akcji,zapewniając spore wrażenia.
Mamy tu dalszą kontynuację losów Seweryna i Kai Burzyńskiej.Zaorski po burzliwych wydarzeniach próbuje na nowo ułożyć swoje życie i córek.Kaja natomiast ,próbuje poradzić sobie z oziębłością w stosunku do męża jaki i własnym sumieniem przywołującym dramatyczne wspomnienia.Wkrótce do zakładu patomorfologu trafiają kolejno ciała małych dziewczynek. Przyczyna ich śmierci jest nieznana i nic nie wskazuje na to, iż ktoś przyczynił się do ich śmierci. Do akcji wkracza Seweryn. Jest on przekonany, że może stać się głosem tych co mówią jedynie z zaświatów. Niestety ,im bardziej zagłębia się w sprawę,tym bardziej Seweryna zaczyna dręczyć ktoś, kto związany jest z tymi zbrodniami. Im głębiej zanurza się w śledztwo, im więcej odkrywa tajemnic, tym więcej postawi na szali.
W "Głosach z zaświatów" R.Mróz porusza aktualne tematy ,którym żyje społeczeństwo,nie boi się grzebać w naszej niewygodnej historii, nie ma też oporów przed wyciąganiem zapomnianych tematów z przeszłości.Jedyny minus jaki bym dała to niepotrzebny opis pedofilskich poczynań księdza,który przyprawiał o obrzydzenie i przerażenie.
Ogólnie, książka jest warta swej uwagi i czekam na dalszą kontynuację przygód Seweryna i Kai.

Link do opinii

Jedna z najlepszych książek tego autora. Tym razem Seweryn i Burza idą tropem tajemniczego Fenola. Zabójca w dziwny, niewykrywalny sposób uśmierca trzy małe dziewczynki. Do tego wciąga do sprawy patomorfologa. Śledztwo na początku wydaje się związane z Dziećmi Zamojszczyzny, jednak okazuje się, że ma drugie dno. Niezwykły motyw, budząca napięcie akcja oraz fantastyczny Seweryn po raz drugi pokazują, że  nawet w zmarłym ciele kwitnie życie oraz, że nie ma niewykrywalnych trucizn. Świetna książka, którą przeczytacie w jeden wieczór.

Link do opinii
Inne książki autora
Wieża milczenia
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Wieża milczenia

Co łączy tajemnicze, pozornie niezwiązane ze sobą morderstwa, zamach na polityka, fanatycznych wyznawców zagadkowej religii śmierć w rodzinie wpływowego...

Parabellum (#1). Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Parabellum (#1). Prędkość ucieczki

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Restaurant day
Dorota Combrzyńska-Nogala
Restaurant day
Pokaż wszystkie recenzje