Głosy z zaświatów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-29

Tom 2 cyklu Seweryn Zaorski

Seweryn Zaorski niedawno przyjechał do malutkich Żeromic, by zostać patomorfologiem w tutejszym szpitalu i na nowo ułożyć sobie życie. Niestety, nie jest to takie proste. Najpierw musiał pomóc przyjaciółce z dzieciństwa rozwiązać zagadkę tajemniczych listów, które Kaja otrzymywała wiele lat po śmierci ojca, a teraz na jego stół trafiają kolejne dziecięce ciała. Związana z nimi jest wielka tajemnica: nic nie wskazuje, by dzieci zostały zamordowane. Nie ma żadnych śladów zbrodni.

Oczywiście, niemożliwe jest, by w tak krótkim czasie tajemniczo umierały kolejne dzieci. Tylko Seweryn może rozwiązać tę sprawę. Tylko on może przemawiać w imieniu ofiar. Do niego także trafiają kolejne niepokojące wiadomości. Czy mają związek ze sprawą? I czy zagadka powiązana jest z Kają Burzyńską, która musi rozwiązać złożone problemy rodzinne, choć nękana jest wyrzutami sumienia...

Tagi: kryminał

Kup książkę Głosy z zaświatów

Opinie o książce - Głosy z zaświatów

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-02-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

"Głosy z zaświatów" na pewno są o niebo lepsze niż pierwsza część.Autor nie pozwala czytelnikowi na nudę,gdyż od samego początku książki narzucone jest szybkie tempo akcji,zapewniając spore wrażenia.
Mamy tu dalszą kontynuację losów Seweryna i Kai Burzyńskiej.Zaorski po burzliwych wydarzeniach próbuje na nowo ułożyć swoje życie i córek.Kaja natomiast ,próbuje poradzić sobie z oziębłością w stosunku do męża jaki i własnym sumieniem przywołującym dramatyczne wspomnienia.Wkrótce do zakładu patomorfologu trafiają kolejno ciała małych dziewczynek. Przyczyna ich śmierci jest nieznana i nic nie wskazuje na to, iż ktoś przyczynił się do ich śmierci. Do akcji wkracza Seweryn. Jest on przekonany, że może stać się głosem tych co mówią jedynie z zaświatów. Niestety ,im bardziej zagłębia się w sprawę,tym bardziej Seweryna zaczyna dręczyć ktoś, kto związany jest z tymi zbrodniami. Im głębiej zanurza się w śledztwo, im więcej odkrywa tajemnic, tym więcej postawi na szali.
W "Głosach z zaświatów" R.Mróz porusza aktualne tematy ,którym żyje społeczeństwo,nie boi się grzebać w naszej niewygodnej historii, nie ma też oporów przed wyciąganiem zapomnianych tematów z przeszłości.Jedyny minus jaki bym dała to niepotrzebny opis pedofilskich poczynań księdza,który przyprawiał o obrzydzenie i przerażenie.
Ogólnie, książka jest warta swej uwagi i czekam na dalszą kontynuację przygód Seweryna i Kai.

Jedna z najlepszych książek tego autora. Tym razem Seweryn i Burza idą tropem tajemniczego Fenola. Zabójca w dziwny, niewykrywalny sposób uśmierca trzy małe dziewczynki. Do tego wciąga do sprawy patomorfologa. Śledztwo na początku wydaje się związane z Dziećmi Zamojszczyzny, jednak okazuje się, że ma drugie dno. Niezwykły motyw, budząca napięcie akcja oraz fantastyczny Seweryn po raz drugi pokazują, że  nawet w zmarłym ciele kwitnie życie oraz, że nie ma niewykrywalnych trucizn. Świetna książka, którą przeczytacie w jeden wieczór.

Avatar użytkownika - majeczka79
majeczka79
Przeczytane:2020-02-25, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane 2020,

Ale Pan Mróz namieszał tym razem! I ten finał ! Jeszcze zbieram szczękę z podłogi. Akcja- dezorientacja bym rzekła. Trudne tematy autor porusza w tej części o Sewerynie Zaorskim. Jednak nadal trzyma w napięciu i chwilami przeraża czytelnika. Były momenty, że bardzo ciężko mi się czytało tę książkę, ale dobrnęłam do końca. Brawo ja!
Ogólnie polecam, ale czy zdecydowanie? Raczej nie?

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Czarna Madonna
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Czarna Madonna

Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś...

Zaginięcie
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Zaginięcie

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy...

Czarne Miasto
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów