reklama

Głosy z zaświatów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381950855
Liczba stron: 448
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 2 cyklu Seweryn Zaorski

Ocena: 4.79 (19 głosów)

Seweryn Zaorski stara się na nowo ułożyć sobie życie, kiedy do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać ciała małych dzieci z okolicy. Nikt nie potrafi rozwiązać zagadki śmierci młodych ofiar, nic bowiem nie wskazuje na to, by zostały zamordowane. Seweryn jest jednak przekonany, że może stać się głosem tych, którzy mówią już jedynie z zaświatów. Kto i dlaczego zabija niewinne dzieci? I jaki związek ma to z tajemniczymi wiadomościami, które Zaorski zaczyna otrzymywać?

Tymczasem Kaja Burzyńska musi zmierzyć się nie tylko z komplikującym się życiem rodzinnym, ale także z upiornym wołaniem tych, których ma na sumieniu. I tych, którzy domagają się sprawiedliwości…

Tagi: kryminał

Kup książkę Głosy z zaświatów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Głosy z zaświatów

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Brak na półce,

Po pierwszym tomie czułam, że na drugiej się również nie zawiodę. I miałam racje a nawet książka przewyższyła moje oczekiwania. 


Zacznijmy od początku. W tej części w dalszym ciągu śledzimy losy Seweryna i Kai. Tym razem Kaja potrzebuje jego pomocy a raczej policja a nie sama bohaterka. Zostało odnalezione ciało martwej dziewczynki i chcą by to główny bohater obejrzał zwłoki. 


Później dochodzi do dziwnych zbiegów okoliczności. Seweryn dostaje nagranie, na którym dziewczynka w języku niemieckim mówi cyfry. Zadziwiające jest to, że nagranie zostało wysłane Air Dropem, czyli nadawca musiał być w zasięgu zaledwie 10 metrów. Jednak nie udaje się go znaleźć. 


Gdy Seweryn razem z Kają chce złożyć zeznanie gdyż uważa, że to ma związek z odnalezionym ciałem dziewczynki, to on staje się podejrzanym. 


Muszę przyznać, że ta książka była rewelacyjna. To ile autor poruszył trudnych tematów i wszystko się ze sobą łączy i tworzy spójna całość jest mistrzostwem. 


Co do zakończenia no muszę przyznać, że ja podejrzewałam każdego po kolei 🙈😂. Jednak koniec końców tak mnie zszokowało zakończenie i wywołał tyle emocji 😱, że w głowie się nie mieści. 


I mogę się założyć, że każdy kto czytał tę książkę, bądź będzie czytał nie domyśli się zakończenia. NIE MA SZANS! 


Naprawdę ogromne brawa dla autora za tak świetną książkę. To było moje zaledwie drugie spotkanie z twórczością Remigiusza Mroza, ale na pewno nie ostatnie. 

Link do opinii

Nie można dać 3+, a tak by mi pasowało. Tak, sprawnie napisana. Dzieje się dużo i szybko, nie ma dłużyzn. Bohaterowie dobrze skonstruowani, charakterystyczni. A jednak wolałabym, aby historia z ksiązki nie tylko dała mi rozrywkę na dwa wieczory, lecz coś jeszcze na dłużej. Chciałabym ją pamiętać.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2021-02-13, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Mega bomba. Tylko czytać 

Link do opinii

Najwyższa ocena dla tej książki. Nie może być inaczej bo już po pierwszej części wiedziałam, że druga to będzie petarda. Historia świetnie napisana, akcja poprowadzona z największą starannością lecz temat poboczny jaki się przewija w fabule strasznie mną wstrząsnął. Losy starszej córki Seweryna przeżyłam bardzo mocno całą sobą. Od początku wiedziałam, że postać księdza Wiesława skrywa jakąś tajemnicę. Ba! Ja nawet wiedziałam, że będzie odstawiał takie akcje ale myślałam, że zostanie to zduszone w zarodku. Jak bardzo się pomyliłam wie każdy kto już ma tę powieść za sobą. Jestem zdruzgotana, że takie rzeczy się wydarzyły i boli mnie że takie chore rzeczy dzieją się na codzień w rzeczywistości. Nie mniej jednak dobrze, że autor porusza takie drażliwe tematy. O tym trzeba mówić i trzeba z tym walczyć. 

Całą historia dobra tak jak jej poprzedniczka i czekam z niecierpliwością aż kolejny tom wpadnie w moje ręce. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 2020, Thriller,sensacja,kryminał,
Avatar użytkownika - werson2
werson2
Przeczytane:2020-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020, 12 książek 2020,
Inne książki autora
Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Prędkość ucieczki

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie...

Turkusowe szale
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Turkusowe szale

Polskie lotnictwo na Zachodzie to nie tylko Dywizjon 303."Turkusowe szale" to powieść sensacyjna, której fabuła opiera się na rzeczywistych wspomnieniach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje