Forst 2 sezon – czy będzie?

Data: 2024-01-11 11:55:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W czwartek, 11 stycznia 2024 r., na Netfliksie pojawił się serial Forst inspirowany książkami Remigiusza Mroza. Chociaż produkcja ledwo co wskoczyła do oferty platformy, widzowie już teraz zastanawiają się, czy pojawi się 2 sezon Forsta. A filmowcy zdecydowanie dają na to nadzieję.

Borys Szyc jako Wiktor Forst w serialu Forst

Na początku stycznia na platformie Netflix pojawił się wyczekiwany od dawna serial Forst. Jak się okazuje, każdy z odcinków nowego serialu to prawdziwa bomba emocjonalna, a najwięcej jest ich w finale sezonu. Stąd też pytanie: czy będzie 2 sezon Forsta?

Forst 2 sezon – czy będzie?

To ekranizacja dwóch powieści Remigiusza Mroza, choć – jak mogą spostrzec uważni czytelnicy twórczości bestsellerowego autora – produkcja w reżyserii Daniela Jaroszka nieco różni się od książkowych oryginałów. Dzięki temu twórcom serialu udaje się zarysować zupełnie nowe wątki w produkcji, a przy okazji – zaciekawić także i tych widzów, którzy dobrze znają książkowy odpowiednik.

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Jak podkreślają dziennikarze i recenzenci, jedną z mocniejszych stron Forsta są zaś cliffhangery, które pojawiają się pod koniec każdego z odcinków. W tym także – pod koniec finałowego, 6 odcinka serialu. Zakończenie może zaskoczyć, ale przede wszystkim – daje nadzieje na to, że powstanie 2 sezon Forsta.

Chociaż oczywiście w tym momencie kontynuacja serialu nie jest jeszcze potwierdzona – wiele zależy bowiem od oglądalności produkcji i chęci zaangażowania w projekt aktorów – to otwarte zakończenie finałowego odcinka 1 sezonu daje wyraźny sygnał, że Wiktor Forst, Olga Szrebska i Bestia z Giewontu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Forst 2 sezon – o czym mógłby być?

A o czym mógłby być 2 sezon Forsta? Produkcja prawdopodobnie skupiałaby się na dalszych losach Wiktora Forsta i jego śledztwa w sprawie zdarzeń, które miały miejsce w Tatrach. Niewątpliwie w kolejnym sezonie filmowcy mogliby zaadaptować niewykorzystane dotąd wątki z książki Przewieszenie, ale także wykorzystać fabułę pozostałych powieści z cyklu, w tym zwłaszcza Trawersu.

W tej części akcja dzieje się w schronisku w Kościelisku, gdzie schronienie znajdują uchodźcy. Szybko okazuje się, że obecność imigrantów nie wszystkim jest na rękę: medialna atmosfera jest gorąca, a całość dopełniają kolejne manifestacje. Wkrótce na szlaku odnaleziony zostaje brutalnie zamordowany Syryjczyk, w którego ustach pojawia się syryjska moneta. Bestia z Giewontu powróciła, a może to jego naśladowca?

Forst – serial inspirowany powieściami Remigiusza Mroza

Poza powieściami Ekspozycja i Przewieszenie, zekranizowanymi w pierwszym sezonie, a także omówionym wyżej Trawersem, w skład serii o Wiktorze Forście wchodzi jeszcze pięć kolejnych tomów. To książki Deniwelacja, Zerwa, Halny, Przepaść oraz – najnowsza z całego cyklu – Widmo Brockenu. Książki autora ukazują się nakładem Wydawnictwa Filia.

Oprócz serii z udziałem komisarza Forsta, w dorobku Remigiusza Mroza odnaleźć można również inne serie, w tym o prawniczce Joannie Chyłce oraz serię o behawioryście Gerardzie Edlingu. Oba cykle zostały zekranizowane przez TVN dla platformy Player. Z kolei na podstawie cyklu W kręgach władzy serial nakręcono dla Polsat Box.

Ekspozycja - książka

Pierwszą z powieści z serii wysokogórskiej o komisarzu Forście, Ekspozycję, kupić można poniżej:

Tagi: premiery netflixa, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ekspozycja
Remigiusz Mróz0
Okładka książki - Ekspozycja

  Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje