Langer – powstaje ekranizacja książki Remigiusza Mroza

Data: 2024-06-05 11:41:27 | aktualizacja: 2024-06-05 15:17:33 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Platforma stremingowa SkyShowtime poinformowała właśnie, że powstanie ekranizacja powieści Remigiusza Mroza Langer. To druga – po adaptacji książki Małgorzaty i Michała Kuźmińskich Śleboda – polska produkcja oryginalna SkyShowtime. Funkcję reżysera pełni Łukasz Palkowski, odpowiedzialny wcześniej za ekranizacje Chyłki i Behawiorysty.

Remigiusz Mróz fot. Mikołaj Starzyński

SkyShowtime przygotowuje właśnie drugą polską produkcję oryginalną. To serial Langer, oparty na powieści Remigiusza Mroza o jednym z największych przeciwników mecenas Joanny Chyłki, Piotra Langera. Realizację tego projektu zapowiedział podczas panelu Content Warsaw Chief Content Officer Skyshowtime, Kai Finke. Poznaliśmy również kolejne plany platformy SkyShowtime na najbliższe miesiące. 

Langer - o czym jest serial?

Langer ma być sześcioodcinkowym serialem, utrzymanym w konwencji thrillera. W roli tytułowej zobaczymy Jakuba Gierszała. Langer jest wziętym przedsiębiorcą, prowadzącym odziedziczoną po ojcu firmę. Ale Piotr Langer ma jeszcze jedną twarz – „po godzinach" jest seryjnym mordercą, od wielu lat ściganym przez policję i prokuraturę. 

Podczas gali charytatywnej uwagę Langera przyciąga Nina – kobieta, która budzi jego zachwyt. Nina rozpoczyna w ten sposób niebezpieczną grę, planując zdobyć dowody zbrodni Langera. Tyle, że wkrótce tych dwoje staje się parą. Jak zakończy się historia Piotra i Niny? O tym przekonamy się, gdy serial trafi na ekrany. 

Langer - obsada

Nie znamy na razie zbyt wiele informacji dotyczących przygotowywanego właśnie serialu. Wiadomo, że reżyserem jest Łukasz Palkowski, który obok seriali Chyłka oraz Behawiorysta, realizowanych dla platformy Player.pl na podstawie powieści Remigiusza Mroza, był również reżyserem filmu Bogowie. W roli głównej wystąpi znany z Chyłki Jakub Gierszał, a producentką jest Violetta Furmaniuk-Zaorska, która również miała okazję sprawdzić się w czasie przygotowania wcześniejszych ekranizacji prozy Mroza.

Czytaj również: Nowa powieść Doroty Masłowskiej już wkrótce! O czym jest „Magiczna rana"?

Langer - kontynuacja, 2 sezon

Nie wiadomo na razie, czy powstanie kontynuacja serialu Langer – nie mieliśmy przecież okazji obejrzeć nawet pierwszego sezonu. Ale są na to szanse, bo Langer niedawno doczekał się kontynuacji w postaci powieści Paderborn. Jej głównym bohaterem jest znany z Chyłki prokurator, a w książce pojawiają się zarówno Piotr Langer, jak i jego partnerka, Nina. 

Remigiusz Mróz jest jednym z najpopularniejszych obecnie pisarzy. Jak podaliśmy niedawno, do tej pory autor sprzedał już ponad 10 milionów książek. O fenomenie tego pisarza rozmawialiśmy w siódmym odcinku podcastu „Co tam? Czytam!"

Langer - serial SkyShowtime

Langer ma stać się elementem stale rosnącej biblioteki produkcji platformy SkyShowtime, obok zapowiedzianego niedawno dokumentu o znanym duńskim piłkarzu, Peterze Schmeichelu, seriali ŚlebodaLandman (gwiazdą produkcji ma być Demi Moore) czy The Day of the Jackal (w roli głównej: Eddie Redmayne).

– SkyShowtime stale poszerza swoje portfolio tytułów oryginalnych, które powstają z myślą o lokalnej widowni. Nasze najnowsze zamówienie w Polsce - serial SkyShowtime Original Langer - będzie sześcioodcinkowym thrillerem opartym na powieści autora bestsellerów, Remigiusza Mroza. Jesteśmy podekscytowani, że do naszej oferty programowej dojdzie tak mocna i wciągająca historia z fantastycznym Jakubem Gierszałem w roli głównej – powiedział podczas konferencji prasowej Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime. 

Przeczytaj także:


  Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Langer
Remigiusz Mróz6
Okładka książki - Langer

Langer to najnowsza powieść Remigiusza Mroza, której głównym bohaterem jest Piotr Langer jr. Czytelnicy mieli okazję poznać go już wcześniej - za sprawą...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje