11 marca poznamy szczegóły dotyczące nowego tomu „Chyłki" Remigiusza Mroza!

Data: 2020-03-04 14:30:07 Autor: Sławomir Krempa

Już w środę, 11 marca 2020, poznamy szczegóły dotyczące oczekiwanego, 11 tomu serii o przygodach niepokornej mecenas, Joanny Chyłki. Wiemy już, że będzie to powieść Chyłka. Ekstradycja 

Czytaj także: Ekstradycja Remigiusza Mroza czyli 11 książka o Chyłce

Remigiusz Mróz zapowiedział ogłoszenie daty premiery i przybliżenie treści książki poprzez publikację opisu wydawniczego.

Zaprezentował również celowo rozmazaną okładkę powieści. 

 

Nie minął nawet miesiąc, odkąd opolski pisarz, Remigiusz Mróz, wydał nową książkę – Echo z otchłani, a już doczekaliśmy się kolejnej, na razie wstępnej, zapowiedzi wydawniczej. Tym razem chodzi o wyczekiwany i zapowiadany od pewnego czasu 11 tom serii Joanna Chyłka, na podstawie którego  powstaje popularny serial z Magdaleną Cielecką w roli tytułowej. Właśnie trwają zdjęcia do 3 sezonu serialu Chyłka.

Remigiusz Mróz – Chyłka. Ekstradycja – opis książki, kiedy premiera, gdzie kupić?

Znamy już oficjalny opis książki Chyłka. Ekstradycja. Oto on:

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu. Przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce i nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka kiedykolwiek znajdzie sposób, by nawiązać z nim kontakt.

Oryński tymczasem przyjmuję sprawę człowieka, który wybudził się po półtorarocznej śpiączce w klinice. Ukrainiec, Witalij Demczenko, jest oskarżony o to, że wtargnął do jednej z restauracji na Powiślu i zastrzelił trzy osoby. Motywu nigdy nie ustalono, nie udało się też odnaleźć narzędzia zbrodni ani świadków. W dodatku Witalij nie pamięta niczego, co wydarzyło się przed tym, zanim znalazł się w stanie wegetatywnym.

Pamięta jedno: że ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki.

Data premiery nowej powieści o Chyłce to 25 marca, jednak książkę można już kupić w przedsprzedaży w Empiku!

Wkrótce powinna pojawić się również w przedsprzedaży w innych księgarniach internetowych:

Poniżej znajdziecie nasze wcześniejsze przypuszczenia dotyczące fabuły Ekstradycji, spisane jeszcze przed ogłoszeniem opisu wydawniczego i daty premiery.

Nowa książka o Chyłce – kiedy premiera?

W dotychczasowych wywiadach Remigiusz Mróza zapowiadał premierę nowej książki o Chyłce jeszcze na marzec 2020. Wnioskując z dotychczasowej aktywności pisarza na Facebooku, nowe książki zapowiadane były z dwu-trzytygodniowym wyprzedzeniem, wówczas też trafiały do przedsprzedaży w Empiku. Jeśli tak stanie się i tym razem, nowa książka o Chyłce trafi do sprzedaży 25 marca 2020. 

O czym opowie nowa książka z serii Joanna Chyłka?

Enigmatyczna zapowiedź Remigiusza Mroza nie zdradza niemal nic z fabuły książki. W tym wypadku ważne może być jednak też to, czego nie widać. A – inaczej niż w przypadku pozostałych tomów – nie widać na okładce kobiecej sylwetki.

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać książki Remigiusza Mroza?

Uwaga, tu pojawiają się spojlery dotyczące 10 tomu cyklu, Wyroku

Brak kobiecej postaci na okładce mógłby oznaczać, że sama Chyłka będzie w powieści postacią marginalną. Zgadzałoby się to z fabułą Wyroku. W powieści Chyłka zostaje uznana za podejrzaną w sprawie o zabójstwo i postanawia uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Zapewne więc postacią centralną powieści stanie się Zordon. Być może będzie musiał ponownie radzić sobie bez wsparcia protektorki, może – wyruszy na jej poszukiwanie? A może Remigiusz Mróz postanowi jeszcze mocniej zaskoczyć swoich czytelników?

Koniec spojlerów dotyczących fabuły Wyroku. 

Wyrok to 10 tom serii o Chyłce. Poprzednie to: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja, Oskarżenie, Testament, Kontratyp i Umorzenie. Oprócz tego pisarz ma na swoim koncie m.in. serię wysokogórską z komisarzem Wiktorem Forstem i serię Parabellum, a także cykl o patomorfologu Sewerynie Zaorskim.

Jeśli jeszcze nie czytaliście dziesiątego tomu ChyłkiWyrok możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

[tabela=6082331]

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ekstradycja
Remigiusz Mróz3
Okładka książki - Ekstradycja

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Wszelki ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania,...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo