Trwają prace nad 2 sezonem "Chyłki". Ile zarobisz za dzień na planie zdjęciowym?

Data: 2019-09-10 14:11:35 Autor: pobarski

Właśnie trwają prace nad drugim sezonem serialu o Joannie Chyłce – Chyłka: Kasacja. Na planie pojawił się autor, a produkcja cały czas poszukuje aktorów potrzebnych do roli statystów.

Chyłkafot. mat. prasowe TVN

Serial o Joannie Chyłce był naprawdę długo wyczekiwany przez fanów. I wreszcie – pojawił się w sieci, na platformie player.pl należącej do grupy TVN, w grudniu ubiegłego roku. W podobnym terminie spodziewać możemy się kolejnego sezonu, teraz zaś trwają jeszcze prace na planie zdjęciowym.

Czytaj także: Chyłka: Zaginięcie - recenzja serialu

Na planie filmu pojawił się niedawno sam autor powieści, Remigiusz Mróz. Choć popularny pisarz nie ingeruje w scenariusz serialowej adaptacji swoich książek, to nie ukrywa, że jest żywo zainteresowany tym, co dzieje się na planie.

Czytaj także: Chyłka-Kasacja - kiedy premiera? Poznaj opis serialu i obsadę

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Remigiusz Mróz również trafił na plan, a później – pojawił się na telewizyjnych ekranach. Chociaż jego rola w serialu nie miała zbyt wielkiej wagi, był on bowiem jedynie statystą „przypadkowo” pojawiającym się w kadrze, jego udział w produkcji został dobitnie podkreślony.

Być może także i tego roku będziemy mieli okazję zobaczyć go na ekranach, jednak tego, kto ostatecznie wystąpi w drugim sezonie, nie możemy być pewni. Na ten moment potwierdzonymi członkami ekipy aktorskiej są Magdalena Cielecka wcielająca się w rolę Joanny Chyłki, Filip Pławiak, czyli Zordon oraz Ireneusz Czop, który w serialu pojawi się po raz pierwszy – jako aspirant Szczerbiński.

Jak zagrać w serialu?

Jeśli zaś sami chcielibyście przekonać się, jak to jest na planie, to mamy dobrą wiadomość – pomimo tego, że prace już są w toku, to firma odpowiedzialna za dobór statystów na plan nadal poszukuje osób, którzy chcieliby zagrać w serialu Chyłka-Kasacja na podstawie książki Kasacja Remigiusza Mroza.

Czytaj także: Nowa książka Remigiusza Mroza we wrześniu – „Wyrok”, czyli Chyłka 10!

Ostatnio Agencja Statystów i Epizodystów Barbara Bartosiewicz poszukiwała osób, którzy przechadzaliby się po sądowych korytarzach. Wymagania? Trzeba było zmieścić się w widełki wiekowe od 18 do 45 lat i „dobrze się prezentować”. Za dzień nagrania statystom płacono 80 zł.

Lepiej płatni okazali się statyści, którzy mieli zagrać prawników spacerujących po kancelarii. Tym razem prawnik-statysta musiał mieć ukończone 25 lat, a za dzień na planie płaci mu się 100 zł.

Co ważne, by zagrać statystów, nie potrzebujecie doświadczenia przed kamerą! Ważne jednak, by spełniać warunki ogłoszenia i nie bać się wystąpić na planie.

Chyłka-Kasacja kiedy premiera?

Nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się premiera nowego sezonu Chyłki. Sądząc po harmonogramach, w których występują aktorzy-statyści – prace na planie trwać będą nawet do listopada. Mimo tego już teraz stacja informuje w swoich newsletterach, że pierwszy odcinek zobaczyć będzie można już w listopadzie.

Będziecie oglądać? A może sami wystąpicie w serialu?

Książkę Kasacja na podstawie której powstał 2 sezon serialu Chyłka możecie kupić tutaj w dobrej cenie:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kasacja
Remigiusz Mróz30
Okładka książki - Kasacja

Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo