reklama

Nowe fakty o 2 sezonie "Chyłki"! To on wcieli się w Szczerbińskiego!

Data: 2019-08-24 11:40:34 Autor: pobarski

Kilka dni temu odbyła się prezentacja programowa stacji TVN, podczas której przedstawiono plany popularnej stacji na najbliższe miesiące. Tym samym poznaliśmy już pierwsze szczegóły dotyczące nowego sezonu serialu o Chyłce! 

Czytaj także: Chyłka: 2 sezon. Kasacja: data premiery, obsada, opis serialu, zwiastun. "Chyłka: Zaginięcie" 2 sezon

Magdalena CieleckaFot. Bartosz Krupa/East News. Warszawa 08.04.2019 / źródło: TVN

W grudniu ubiegłego roku na platformie Player.pl pojawiła się produkcja oparta na bestsellerowej serii prawniczej Remigiusza Mrozacyklu o Joannie Chyłce. Serial powstał na kanwie dwóch powieści: Kasacji i Zaginięcia, bo chociaż przedstawiał pierwsze spotkanie Joanny Chyłki i Oryńskiego, to głównym problemem była sprawa sądowa, o której autor pisał w części drugiej.

Czytaj także: Chyłka: Zaginięcie – oto przewodnik po serialu

Po konferencji ramówkowej grupy TVN Discovery, która odbyła się w ostatni czwartek, poznaliśmy kilka pierwszych szczegółów dotyczących drugiego sezonu serialu Chyłka: Zaginięcie.

Chyłka: Kasacja – opis serialu

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że nowy sezon to także nowa nazwa dla serialu. Pozostał pierwszy człon, zawierający nazwisko głównej bohaterki, jednak tytuł drugiej książki Mroza zastąpiono pierwszym tomem, ową Kasacją.

Czytaj także: Chyłka: Zaginięcie - recenzja serialu

Co będzie działo się w tym sezonie? Kolejny raz spotkamy się z Joanną Chyłką i Kordianem Oryńskim, jednak teraz sprawa, jaką będą musieli się zająć, dotyczyć będzie naprawdę wysoko postawionych osób.

Historię biznesmena Piotra Langera i jego syna Piotra Langera juniora, w którego wcielali się Artur Żmijewski i Jakub Gierszał, poznaliśmy już w pierwszym sezonie, gdzie mieli krótkie epizody.

Tym razem na ławie oskarżonych stanie syn biznesmena, Piotr Langer Junior, a historia w Chyłce: Kasacji kontynuować będzie jeden z ostatnich wątków, które pojawiały się w ostatnim odcinku pierwszego sezonu.

Langer zostaje oskarżony o zabójstwo dwójki osób, a prokuratura – zdaje się – ma koronne dowody na winę mężczyzn. Miał on spędzić 10 dni w zamkniętym mieszkaniu wraz z ciałami zamordowanych…

Joanna Chyłka musi zrobić wszystko, by wygrać tę sprawę. Tylko czy jej się to uda? U jej boku ponownie stanie Kordian Oryński, aplikant adwokacki.

Czytaj także: Nowe informacje o ekranizacjach powieści Mroza. Będzie hit prosto z Hollywood?

Czas nie jest sprzymierzeńcem prawników, a w tej sytuacji pomoc potrzebna jest z każdej strony. Szkoda tylko, że zdaje się nie rozumieć tego ich klient, który prowadzi własną grę. Komunikacja z mężczyzną jest wręcz niemożliwa, obrońcy nie wiedzą więc, czy on sam przyznaje się do winy, czy wręcz przeciwnie.

Wkrótce okaże się, że za sprawą morderstwa prawnicy wciągnięci zostaną w świat wielkich przekrętów.

Chyłka: Kasacja – obsada

Na razie w tajemnicy zachowane zostają szczegółowe informacje dotyczące produkcji nowego sezonu serialu. Ze stuprocentową pewnością można jednak mówić, że w produkcji ponownie w roli Chyłki i Zordona zobaczymy Magdalenę Cielecką oraz Filipa Pławiaka.

Czytaj także: Remigiusz Mróz z nową serią!

Co ważne, podczas ostatniej prezentacji programowej w towarzystwie Cieleckiej i Pławiaka pojawił się też aktor, który w ostatnim sezonie nie wystąpił jako żaden z bohaterów. Chodzi o Ireneusza Czopa. Z dość dużą dozą pewności można przypuszczać, że mężczyzna pojawi się na ekranach w roli aspiranta Szczerbińskiego, nazywanego pieszczotliwie przez Chyłkę Szczerbą.

Ireneusz Czop jest 51-letnim aktorem, mającym na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych i teatralnych. Wystąpił m.in. w serialach Nielegalni czy Rojst. W 2020 roku wcielić ma się w Macieja Berbekę w filmie Broad Peak.

Chyłka: Kasacja – kiedy premiera

W ubiegłym roku premiera pierwszego sezonu serialu – Chyłka: Zaginięcie – z różnych przyczyn była przekładana i finalnie, widzowie mieli szansę zobaczyć serial dopiero w czasie świąt Bożego Narodzenia. Najwyraźniej stacja TVN tym razem nie chce powtórzyć swojego błędu, a datę premiery zaplanowano na... 15. listopada 2019. Twórcy udostępnili też teaser produkcji:

Chyłka: Kasacja – gdzie zobaczyć?

Chyłka: Zaginięcie powstało jako produkcja oryginalna serwisu Player.pl. To właśnie w nim dostępny będzie serial Chyłka: Kasacja, zanim zadebiutuje on na antenie TVN. Co ważne, obejrzenie kolejnych odcinków będzie możliwe dopiero po wykupieniu jednego z pakietów. Grupa TVN Discovery stara się, by ich platforma mogła konkurować z zagranicznymi gigantami takimi jak Netfliks czy HBO GO, stąd wprowadza do swojej oferty kolejne nowe tytuły.

Istnieje też szansa, że podobnie jak w tym roku, Chyłka: Kasacja będzie emitowana przez TVN w okolicach wiosennej ramówki.

Chyłka: Kasacja – książka

Serial TVN-u powstaje na podstawie cyklu książek o Joannie Chyłce, które wydawane są nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Obecnie w skład cyklu wchodzi aż 10 książek, z czego ostatnia z nich będzie miała premierę we wrześniu.

Czytaj także: Nowa książka Remigiusza Mroza we wrześniu – „Wyrok”, czyli Chyłka 10!

Na serię o Chyłce składają się: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja, Oskarżenie, Testament, Kontratyp i Umorzenie oraz Wyrok.

Pierwszą część z serii, Kasację, w dobrej cenie można kupić w tej popularnej księgarni internetowej. To właśnie tę książkę powinniście przeczytać przed zobaczeniem nowego sezonu serialu.

Najnowszą książkę z cyklu, Wyrok, można kupić już poniżej w przedsprzedaży:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kasacja
Remigiusz Mróz30
Okładka książki - Kasacja

Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje