Chyłka: Zaginięcie – oto przewodnik po serialu

Data: 2018-12-20 16:58:40 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Chyłka: Zaginięcie – oto przewodnik po serialu

Już 26 grudnia na ekranach zobaczyć będzie można ekranizację bestsellerowej serii książek Remigiusza Mroza. Chyłka: Zaginięcie to nowa produkcja grupy TVN, która premierowo ukaże się w serwisie player.pl.

Opis serialu Chyłka: Zaginięcie

Pierwszy sezon nowej produkcji przedstawi losy niepokornej prawniczki – Joanny Chyłki, znanej warszawskiej adwokat, która zmaga się na sali sądowej z najtrudniejszymi sprawami. Joannie towarzyszy Kordian Oryński – aplikant adwokacki, który pomaga kobiecie w rozwiązywaniu spraw. Tym razem do pani mecenas zgłasza się Angelika Szlezyngier – dawna znajoma, która właśnie przeżywa najgorsze chwile swojego życia. Jej trzyletnia córka, Nikola, znika bez śladu z domku nad jeziorem. W sprawie brak tropów, które wskazywałyby na udział w porwaniu osób trzecich, dlatego podejrzanymi stają się rodzice dziecka. Chyłka będzie musiała dowieść, że Szlezyngierowie są niewinni. Pytanie tylko, kto tak naprawdę stoi za zniknięciem dziewczynki?

O serialu

Chyłka: Zaginięcie składa się z siedmiu odcinków i pierwotnie pojawi się na platformie player.pl. Na wiosnę 2019 roku serial emitowany ma być także w telewizji. Scenariusz na podstawie książek Remigiusza Mroza przygotowali Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański i Michał Wawrzecki. Za scenografię odpowiada Aleksandra Kierzkowska, a za kostiumy – Agnieszka Wener-Szyrle. Reżyserem produkcji jest Łukasz Palkowski, za zdjęcia odpowiedzialny jest Mateusz Wichłacz. Dźwiękiem zajął się Jarosław Bajdowski, a muzyką Bartosz Chajdecki. Kierownikiem produkcji był Artur Polański, a producentem TVN – Dorota Chamczyk.

Chyłka: Zaginięcie – zwiastun

 

Bohaterowie serialu Chyłka: Zaginięcie

Chyłka: Zaginięcie to świetny thriller prawniczy, na który składają się charakterystyczny bohaterowie. Prezentujemy Wam sylwetki najważniejszych postaci w serialu:

Joanna Chyłka – Magdalena Cielecka

Joanna Chyłka

Magdalena Cielecka wciela się w postać Joanny Chyłki, głównej bohaterki. Świetnie wykształcona, odnosząca sukcesy pani adwokat, należącej do najlepszych obrońców w sprawach karnych w Polsce. Chyłka to kobieta bezkompromisowa – nie boi się postawić na swoim, a niezależność i własne zdanie to dla niej rzecz święta. Jest dość bezpośrednia i nie owija w bawełnę, przez co jej współpracownicy – zwłaszcza ci młodsi stażem czy stopniem – czują do niej respekt i… niewypowiedzianą niechęć.

Joanna Chyłka jest jednak świetna w tym, co robi. Potrafi wyjść obronną ręką z najgorszych spraw, a wygrana na sali sądowej to jej osobiste zwycięstwo. Dąży do poznania prawdy, ale przede wszystkim – do postawienia na swoim.

Nie jest postacią kryształową, a zaprzeczeniem „kobiety z serialu”. Zamiast złotych przebojów, słucha Iron Maiden, lubi zjeść dobre mięso i napić się piwa. Jej jedyną słabością są papierosy, z którymi nie potrafi zerwać. Jest skryta nawet wobec swoich najbliższych.

Kordian Oryński – Filip Pławiak

Kordian Oryński

Kordian to całkowite przeciwieństwo swojej patronki. Jest młodym chłopakiem, który do Warszawy przyjechał z małego miasta i pragnie zostać gwiazdą palestry. Chyłka szybko sprowadza go jednak na ziemię i pokazuje, jak wiele musi się nauczyć.

W przeciwieństwie do pani adwokat, Kordian nie je mięsa, ekologicznie jeździ autobusem, a zamiast heavy metalu słucha amerykańskiego hip hopu. Jest ufnym idealistą, który wierzy w sprawiedliwość.

Jednocześnie Kordian potrafi dostosować się do panujących w kancelarii zasad i szybko się uczy. Postanawia też czerpać garściami z wiedzy i doświadczenia swojej patronki, Joanny Chyłki. Która to zaś – zamiast samej teorii, woli wrzucić młodego prawnika w sam środek kryminalnej sprawy Szlezyngierów.

Angelika Szlezyngier – Katarzyna Warnke

Angelika Szlezyngier

Angelika Szlezyngier to żona znanego biznesmena, Dawida Szlezyngiera. Kobieta zna Chyłkę od czasów szkoły podstawowej, jest to jedna z nielicznych osób, które znają historię mecenas z czasów dzieciństwa i młodości. Jest to też jeden z powodów, dla których Chyłka postanawia pomów Angelice.

Szlezyngier żyje w cieniu męża, zajmując się córką. Kobieta jest zamknięta i nieufna wobec innych, jednocześnie daje do zrozumienia, że za porwaniem córki mogą stać wrogowie ich rodziny. Angelika zapewnia o niewinności jej i jej męża.

Dawid Szlezyngier – Michał Żurawski

Dawid Szlezyngier

Biznesmen z branży logistycznej, którego sukcesy zawodowe podziwiane są w kraju i poza nim. Szlezyngier wiedzie szczęśliwe życie, jest oddany rodzinie, którą kocha ponad życie. A przynajmniej takie sprawia wrażenie. Po porwaniu małej Nikoli, mężczyzna stara się zrobić wszystko, by odzyskać ukochaną córeczkę. Jednocześnie stara się oczyścić z zarzutów, w czym pomóc ma Joanna Chyłka. Mecenas nie może działać na szkodę klienta, jednak sama nie do końca wierzy w niewinność mężczyzny, z którym pozostaje w otwartym konflikcie.

Harry McVay – Jacek Koman

Harry McVay

Harry McVay to współwłaściciel kancelarii Żelazny & McVay, w której pracuje Joanna. Z pochodzenia jest Brytyjczykiem, choć ostatnio coraz więcej czasu spędza w Polsce – a właściwie w Krakowie i Warszawie. McVay to typowy Brytyjczyk – jest człowiekiem opanowanym, z moralnym kompasem i zasadami, których nie łamie nawet w trudnych sytuacjach. Wbrew pozorom, to właśnie McVay, a nie jego wspólnik – Artur Żelazny, przychylniej patrzy na często dość ekstremalne poczynania Chyłki.

Artur Żelazny – Szymon Bobrowski

Artur Żelazny

Żelazny to nie tylko świetny prawnik, ale przede wszystkim – świetnie poinformowany człowiek wyższych sfer. Artur Żelazny prawniczy świat zna wylot, ale także – dba o swoje interesy, mając niejasne powiązania ze światem przestępczym. W życiu nastawiony na zysk, nie znosi porażek i podważania jego decyzji. W przeciwieństwie do McVaya, nie przepada za Joanną Chyłką i szczególnie patrzy jej na ręce. Lepiej nie wchodzić mu w drogę!

Adam Kosmowski – Piotr Stramowski

Adam Kosmowski

Kosmowski to kancelaryjny rywal Joanny Chyłki i pupil Żelaznego. To młody, przystojny i niesamowicie inteligentny mężczyzna, który z zabójczą prędkością pnie się po szczeblach kariery. I choć zakochana jest w nim większa część warszawskiej palestry, to potajemną kochanką Kosmowskiego jest właśnie Chyłka. Problem w tym, że pan mecenas wiele dałby za pozycję zawodową swojej kochanki.

Kormak – Piotr Żurawski

Kormak

Kormak to specjalista od wszystkiego, czego nie potrafią zwykli śmiertelnicy. Dzięki swoim niesamowitym zdolnościom informatycznym, jest w stanie wyszukać informacje na temat każdego. Jest wiernym przyjacielem i nieocenioną pomocą podczas prowadzenia spraw. Gromadzi materiały potrzebne do procesu, a Chyłka – nie boi się ich użyć!

Zbigniew Aronowicz – Piotr Głowacki

Zbigniew Aronowicz

Jedna z pereł warszawskiej prokuratury. Aronowicz, choć nie jest już najmłodszy, to nadal jest trudnym przeciwnikiem na sali sądowej. Jego celem jest wygranie sprawy, nie ważne, jakie poniesione będą w związku z tym koszty.

Jacek Satanowski – Maciej Mikołajczyk

Jacek Satanowski

Jacek Satanowski to sierżant policji komisariatu w Augustynowie. Zajmuje się sprawą zaginięcia Nikoli Szlezyngier. Satanowski stara się wykonywać swoją pracę rzetelnie, jest oddany dochodzeniu, jednak – pozostaje lekko stronniczy i przekonany jest o winie rodziców dziewczynki. Chyłka wątpi w możliwości i profesjonalizm sierżanta.

Wito – Mirosław Haniszewski

Wito

Wito to mechanik samochodowy, który zawodowo zajmuje się jednak przemytem papierosów. Niebawem zatrudniony zostaje przez kancelarię do odnalezienia jednego z podejrzanych.

Antoni Ekiel – Mirosław Baka

Antoni Ekiel

Wędkarz, który sporo czasu spędza na łowieniu ryb nad jeziorem. Ukrywa mroczne sekrety, które mogą zmienić teorie na temat porwania Nikoli.

Piotr Langer Junior – Jakub Gierszał

Piotr Langer Junior

Młody mężczyzna, spadkobierca fortuny i syn popularnego biznesmena. Po oskarżeniu o brutalne morderstwo, Chyłce zlecona zostaje jego obrona.

Piotr Langer Senior – Artur Żmijewski

Piotr Langer Senior

Langer Senior to jeden z najważniejszych klientów kancelarii, tym samym jeden z najbogatszych Polaków. Z tego powodu Żelazny & McVay nie chcą go stracić i podejmują się obrony na jego zlecenie, nawet w najgorszych przypadkach. Langer w tajemniczy sposób powiązany jest z Arturem Żelaznym.

Magda – Olga Bołądź

Magda

Magda to siostra Joanny Chyłki. Jest zdecydowanie spokojniejszą z sióstr, lepiej niż prawniczka radzi sobie także w komunikacji interpersonalnej – czego dowodem są znajomi, przyjaciele i mąż. Jest matką małej Darii. Z siostrą łączą je dość trudna relacja.

Filip Obertał – Jerzy Schejbal

Filip Obertał

Filip jest emerytowanym lekarzem pogotowia ratunkowego i… ojcem Chyłki oraz Magdy. Chyłka unika kontaktów z ojcem, nie potrafi wybaczyć mu bolesnej przeszłości.

Chyłka: Zagninięcie – gdzie zobaczyć, ile będzie kosztował, o której?

Serial zobaczyć można na platformie player.pl. Na wiosnę 2019 roku zapowiadana jest premiera serialu na którejś ze stacji grupy TVN Discovery. Co tydzień emitowane będą kolejne odcinki produkcji - 26 grudnia pojawią się pierwsze trzy odcinki. Za darmo dostępne będą jednak tylko dwa pierwsze odcinki, by kolejne można było zobaczyć zaraz po premierze na player.pl, trzeba będzie wykupić pakiet abonamentowy. Najtańszy z nich zaczyna się od 10 zł (lub 15 zł przy płatności jednorazowej).

 

Fot.: materiały prasowe TVN.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginięcie
Remigiusz Mróz23
Okładka książki - Zaginięcie

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje