Opole: Wycieczki szlakiem Remigiusza Mroza i mural z wizerunkiem pisarza

Data: 2020-07-03 11:04:46 Autor: pobarski

Polski pisarz i jego powieści atrakcją turystyczną? Tak, Remigiusz Mróz niebawem doczeka się w Opolu własnego muralu, a także wycieczkowe szlaki inspirowane trasami bohaterów z książek autora. 

Obrazek w treściFot. Mikołaj Starzyński

Remigiusz Mróz to jeden z najpoczytniejszych w Polsce współczesnych pisarzy kryminałów. Niedawno autor zapowiedział nową książkę, Osiedle RZNiW, tymczasem już teraz ma niespodziankę dla swoich fanów – niebawem inspirowany jego książkami mural pojawi się w rodzinnym Opolu. Tam także będzie można się przejść wycieczkowymi trasami inspirowanymi fabułą książek, których akcja dzieje się w Opolu. 

Czytaj także: Remigiusz Mróz zapowiada nową książkę

O nowej inicjatywie urzędu miasta i Wydawnictwa Poznańskiego (właściciel imprintu Czwarta Strona) poinformowała Gazeta Wyborcza. Według informacji pozyskanych przez redakcję Wyborczej, już niebawem na ścianie jednej z kamienic pojawi się mural reklamujący powieści autora. 

Z rozmowy przeprowadzonej przez dziennik z przedstawicielką urzędu miasta Opole, Aleksandrą Śmierzyńską, wynika, że mural pojawi się na ścianie jednej z kamienic znajdujących się na ul. Oleskiej w Opolu. Mural pokrywać będzie całą ścianę. Za realizację projektu odpowiedzialne będzie Wydawnictwo Poznańskie, któremu miasto udostępniło miejsce na mural bezpłatnie na najbliższe dwa lata

 Nie zastanawialiśmy się nawet nad wyceną ani komercyjną wartością tej lokalizacji. Traktujemy ten mural jako promocję miasta, bo będzie on tylko w Opolu, i mamy nadzieję, że najbardziej zagorzali fani autora będą tutaj z jego powodu przyjeżdżać

– mówiła dla Wyborczej Aleksandra Śmierzyńska. 

Na muralu dostępny będzie wizerunek autora oraz najnowsza książka. Mural będzie uzupełniany i aktualizowany, by na muralu widoczna była zawsze najnowsza książka autora. Jak można się zatem domyślać, artyści dość często będą musieli dodawać kolejne okładki na ścianę budynku. 

To jednak nie wszystko, oprócz muralu w Opolu planowane jest także wytyczenie specjalnych szlaków, inspirowanych ścieżkami, którymi podążali bohaterowie książek Mroza. Szczegóły tego projektu nie są jednak jeszcze znane. W Opolu dzieje się m.in. akcja powieści Behawiorysta

Czytaj także: "Osiedle RZNiW" – oto nowa książka Remigiusza Mroza. O czym jest?

To nie pierwszy „literacki” mural w Polsce. W czerwcu w Szczecinie pojawił się mural przedstawiający wiadomości tekstowe przesyłane pomiędzy Jarosławem Iwaszkiewiczem a Jerzym Błeszyńskim. Autentyczne wiadomości o charakterze miłosnym w formie grafiki stworzone zostały przez aktywistów LGBT. Mural nie przetrwał jednak długo, zamalowany został przez wandali zaledwie kilka dni po odsłonięciu. 

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu Remigiusz Mróz zapowiedział wydanie nowej książki. Powieść Osiedle RZNiW osadzona będzie na początku lat dwutysięcznych i przedstawi historię nastolatka uwikłanego w zaginięcie koleżanki z klasy. 

Książkę Osiedle RZNiW w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Osiedle RZNiW
Remigiusz Mróz1
Okładka książki - Osiedle RZNiW

W nowej książce Remigiusza Mroza wracamy do początku lat dwutysięcznych i przenosimy się na osiedle RZNiW. Tu króluje rap, ulice osnute są jointowym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Pokaż wszystkie recenzje