reklama

Serial na podstawie kryminałów Agathy Christie od marca w telewizji

Data: 2021-02-17 09:14:44 Autor: Patryk Obarski

W połowie marca w telewizji wyemitowany zostanie kolejny serial na podstawie powieści kryminalnych autorstwa Agathy Christie. Oprócz tego na antenie stacji Romance TV zadebiutuje także seria filmów związanych z prozą Rosamunde Pilcher. 

Obrazek w treści 

Już od marca na telewizyjnych ekranach zobaczyć będzie można popularny serial oparty na kultowych kryminałach Agathy Christie. Tym razem serialową adaptację wyemituje stacja telewizyjna Romance TV. 

Małe morderstwa według Agathy Christie – kolejne przygody Herkulesa Poirota? 

Serial, który niebawem wyemitowany zostanie w Polsce, tak naprawdę powstał w 2009 roku we Francji i stanowi luźną adaptację dzieł Agathy Christie. Przede wszystkim produkcja skupia się na postaciach francuskich detektywów – komisarza Larosière’a i inspektora Lampiona, którzy w kolejnych odcinkach próbować będą rozwiązać kolejne zagadki. 

Czytaj także: Śmierć na Nilu ponownie przesunięta! Adaptacja kryminału zadebiutuje dopiero w 2021 roku!

Pierwsze odcinki Kryminalnych zagadek Agathy Christie oparte będą na fabule trzech książek popularnej angielskiej powieściopisarki: A. B. C., Entliczek pentliczek oraz Zatrute pióro. Oznacza to, że serial stworzony został na podstawie różnych powieści z dorobku pisarki, a nie tylko serii o detektywie Poirocie. 

Małe morderstwa według Agathy Christie – kiedy premiera?

Miniserial Małe morderstwa według Agathy Christie zadebiutuje w telewizji 14 marca o godz. 20:00. Na razie planowana jest emisja trzech z jedenastu odcinków miniserialu, kolejno:

  • A…B…C… - niedziela, 14 marca, godz. 20.00
  • Entliczek pentliczek - niedziela, 21 marca, godz. 20.00
  • Powrót do zdrowia - niedziela, 28 marca, godz. 20.00

Ostatni z epizodów nosić będzie tytuł Powrót do zdrowia i przedstawi losy komisarza, który na urlopie zdrowotnym musi rozwiązać tajemniczą zagadkę morderstwa w małej miejscowości. 

Małe morderstwa według Agathy Christie – kto występuje w serialu? 

Akcja serialu Małe morderstwa według Agathy Christie rozgrywa się w północnej Francji lat 30. Za reżyserie odpowiadają Eric Woreth oraz Stephane Kappes. 

Czytaj także: "Dziesięciu małych Murzynków" musi zniknąć z półek?

W postać komisarza Jeana Larosière’a wcielił się Antoine Dulery, z kolei inspektora Emile’a Lampiona zagrał Marius Colucci.  Oprócz nich w produkcji wystąpili także Serge Dubois oraz Olivier Caree

Nie tylko Agatha Christie 

Oprócz nowego serialu Małe morderstwa według Agathy Christie, w niedzielę 7 marca wyemitowana zostanie kontynuacja serii Agatha Christie: Kryminalne zagadki. Tym razem widzowie Romance TV zobaczą odcinek Wskrzeszający nieboszczyk

Czytaj także: Agatha Christie. Biografia królowej kryminału

We wtorki z kolei na antenie zaprezentowana zostanie filmowe adaptacje dramatów miłosnych autorstwa Rosamunde Pilcher. Akcja romantycznych produkcji rozgrywać ma się w głównej mierze w Kornwalii. Wyemitowane zostaną filmy: Na wietrze, Moja kuzynka, miłość i ja oraz O herbacie i miłości

Czas na ekranizacje 

W ostatnim czasie wiele telewizji ponownie sięgnęło po książki, adaptując je na własne oryginalne seriale. Od lat wśród ekranizacji serialowych króluje serial Chyłka na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Od wtorku 16 lutego na antenie TVN emitowany jest kolejny sezon serialu – Chyłka: Rewizja na podstawie powieści o tym samym tytule. Od poniedziałku na platformie Player.pl pojawi się natomiast sezon czwarty – Chyłka: Inwigilacja

Czytaj także: Trwają prace nad 4 sezonem Chyłki

Wkrótce na antenie TVN odbędzie się także premiera serialu Żywioły Saszy - Ogień, który oparty jest na powieści Lampiony Katarzyny Bondy. Player.pl już wkrótce zrealizuje także kolejny sezon serialu Szadź, który początkowo powstał na podstawie książki Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Z kolei na kanwie innej powieści autora – Rysa – oryginalną produkcję zrealizował także Polsat. 

Widzowie czekają także na całkiem nową filmową adaptację powieści Śmierć na Nilu, która swoją kinową premierę miała mieć w 2020 roku, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną – została przesunięta na 2021 rok. Więcej informacji na temat tej produkcji przeczytacie na łamach naszego serwisu: Premiera filmu Śmierć na Nilu przełożona!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
A. B. C.
Agatha Christie0
Okładka książki - A. B. C.

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery "A", "B" i "C"… Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do "Z"? Sprytny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje