Zatrute pióro

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-08-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-187-3
Liczba stron: 192
Tytuł oryginału: The Moving Finger
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Izabela Kulczycka

Ocena: 4.73 (15 głosów)

Jerry Burton, młody lotnik, przyjeżdża wraz z siostrą do małego, cichego miasteczka Lymstock na rekonwalescencję - jego samolot się rozbił i Jerry potrzebuje ciszy i spokoju, aby wyleczyć poranione ciało i skołatane nerwy. Lymstock wydaje się idealnym do tego celu miejscem. Pozory jednak mylą. Wkrótce miasteczkiem wstrząsa tragiczna wiadomość: pani Symmington popełnia samobójstwo po otrzymaniu ohydnego anonimu. Anonimy otrzymuje zresztą sporo osób w mieście - zatrute pióro nie próżnuje. Kto spośród sympatycznych mieszkańców Lymstock pod poczciwą twarzą ukrywa pełne jadu wnętrze.

Kup książkę Zatrute pióro

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zatrute pióro

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Jerry Burton po paskudnym wypadku dostaje zalecenie od lekarza, aby odpocząć na świeżym, wiejskim powietrzu. Dlatego wraz z siostrą Joanną przybywa do Lymestock. Jak się okaże, miejsce to nie należy jednak do spokojnych mieścin. Tajemnica osoba zadręcza mieszkańców anonimowymi listami. Kiedy policja się poddaje, do pomocy wkracza Jane Marple., która jest specjalistką od ludzkich charakterów. Czytając książkę trochę się zdziwiłem, gdyż byłem przekonany, że jest ona z cyklu przygód Jane Marple, tymczasem tu jej nie było! Pojawiła się na końcu i jej rola naprawdę była nie wielka. Oczywiście pomaga w schwytaniu sprawcy, ale brakuje tutaj jej plotek, herbatki i całej tej atmosfery, którą wokół siebie stwarzała. O tym, że anonimy od zawsze przysparzają wielu problemy wie każdy z nas. "Zatrute pióro" jest opowiada właśnie o tym zagadnieniu, skupia się tu na ludzkich charakterach, przekonaniach i słabościach. Jest to świetny kryminał połączony z psychologią postaci. Książka nie obejmuje nawet dwustu stron, ale czytając ją ma się wrażenie, że wszystko co najważniejsze zostało tu napisane. Trzeba przyznać, że sprawcy anonimów udało się bardzo dobrze zakamuflować. Po czytaniu tak dobrych książek nie umiem odpowiedzieć na pytanie, którego detektywa bardziej lubię. Poirot jest jest dokładnym geniuszem, który analizuje wszelkie poszlaki i niezgodności. Panna Marple jest detektywem amatorem, która często pomaga oficerom. Każde z nich wprowadza inną atmosferę. Ten kryminał polecam każdemu. Czyta się go szybko i przyjemnie. Jest to także krótka i zajmująca zagadka do przeczytania w jedno popołudnie. Kto przeczyta, na pewno nie będzie żałował.
Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-08-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Całkiem przyjemny kryminalik. Jerry Burton przyjeżdża z siostrą do wsi Lymstock, aby dochodzić do siebie po wypadku. W spokojnej z pozoru miejscowości zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Niemal wszyscy mieszkańcy zaczynają dostawać anonimy. Jerry chce rozwikłać zagadkę tajemniczych listów. Niestety, nie odgadłam mordercy.
Link do opinii
Klimatu książek Agaty Christie nie muszę chyba wychwalać, każdy ma o nich jako takie pojęcie. Istotną informacją może być natomiast fakt, że długo nie mogłam wpaść na właściwy trop i gubiłam się w domysłach. Intryga ciekawa, plotkarska, można by powiedzieć "lekka" gdyby nie zaowocowała morderstwem. Dobry kryminał.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2014,
Zawiodłam się trochę na tej powieści Agaty Christie i chociaż prawie w końcówce książki zjawiła się moja ulubiona panna Marple, to uważam tę powieść za niezbyt ciekawą. Bardziej zakwalifikowała bym ją do powieści obyczajowych niż kryminału. Ktoś wysyła mieszkańcom małego miasteczka ordynarne i wulgarne anonimy, i po jednym z takich listów kobieta odbiera sobie życie. Potem znajdują kolejną martwa osobę, ale wszystko jest tak jakoś dziwnie spowolnione. Ale to, że ja się zawiodłam na tej powieści nie oznacza, że komuś innemu też się nie spodoba, dlatego zachęcam do sięgnięcia po tę nieco nietypowa powieść królowej kryminału.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anatola
anatola
Przeczytane:,
Jeden z ciekawszych kryminałów Christie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-08, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kup książkę Zatrute pióro

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Tajemnicza historia w Styles
Agata Christie 0
Okładka ksiązki - Tajemnicza historia w Styles

Klasyczny kryminał, w którym pojawia się po raz pierwszy genialny mały Belg - Herkules Poirot. Court, właścicielka rezydencji Styles, umiera otruta...

Śmierć lorda Edgware
Agata Christie 0
Okładka ksiązki - Śmierć lorda Edgware

Kolejna fascynująca powieść tej niezwykle poczytnej autorki. Już na początku pokojówka znajduje w bibliotece ciało pana domu z nożem wbitym w kark...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii
Thomas Lockley, Geoffrey Girard
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Pokaż wszystkie recenzje