Śledztwo na cztery ręce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012-02-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-363-9
Liczba stron: 280

Ocena: 4.71 (14 głosów)
Inne wydania:

"Na górze pani Honeycoutt otworzyła pierwsze drzwi. Tommy i Tuppence szli tuż za nią. Naraz gospodyni cofnęła się, gwałtownie chwytając powietrze. Na sofie leżała nieruchomo kobieta w gronostajach i czerni. Jej twarz piękna, bezduszna twarz dużego, uśpionego dziecka, była nietknięta. Rana znajdowała się na skroni..." fragment powieści

Kup książkę Śledztwo na cztery ręce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Śledztwo na cztery ręce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

Szczęśliwe życie młodych małżonków toczy się spokojnie, lecz trochę nostalgicznie. Tuppence Beresford brakuje nowych przygód i adrenaliny związanej z rozwiązywaniem spraw detektywistycznych. Lecz oto pan Carter zwraca się do młodej pary w sprawie założenia fikcyjnej agencji detektywistycznej, która ma być przykrywką dla prowadzenia agencji szpiegowskiej przeciwko Rosjanom. W świeżo założonejMiędzynarodowej Agencji Detektywistycznej Błyskotliwi Detektywi Blunta Tommy i Tuppence Beresfordowie pękają z dumy, by pokazać swe talenty. Niestety jest pewien problem - brak klientów. Dlatego oboje próbują swoich sił nawet w błahych sprawach, z którymi zgłaszają się do nich przypadkowi ludzie. W 23 opowiadaniach śledzimy ich powolną i systematyczną pracę - a to rozwiązują sprawę zaginionej perły, to śledzą przestępcę przebranego w strój wykonany z gazety albo demaskują zbrodniarza we mgle. Wszystkie te większe lub mniejsze sprawy mają ich doprowadzić do rosyjskiego szpiega, który posłuży się specjalnym szyfrem. 

Agatha Christie prowadzi tę opowieść z humorem. Młodzi poszukiwacze przygód poszerzają swoje horyzonty, swoje działania zaś wzorują na postępowaniu Sherlocka Holmesa. W każdym nowym zleceniu starają się postępować jak książkowi detektywi. 

Śledztwo na cztery ręce to zbiór żartobliwych opowiadań, które relaksują mimo że traktują często o zbrodniach i namiętnościach. Tommy i Tuppence to urocza para jednak nie do końca rozsądna i niezbyt odważna. Christie udało się stworzyć bohaterów prawdziwych, zabawnych i naturalnych. Ich przygody w życiu realnym wydają się mało prawdopodobne, ale ważne, że kończą się happy endem

Link do opinii
Nieco inni niż zawsze detektywi. Cała książka to kilka spraw, toczą się szybciej i są nieco łatwiejsze do odgadnięcia przez czytelnika niż sprawy Herkulesa Poirota czy panny Marple.
Link do opinii
Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Kolejny tom o przygodach Tommy'ego i Tuppence. Sięgnęłam po niego z nieukrywanym zainteresowaniem i radością. Oczekiwałam tak dobrej rozrywki jak poprzednim razem. Zawiodłam się. "Śledztwo na cztery ręce" to tak naprawdę zbiór opowiadań. Znudzona i tęskniąca za przygodami Tuppense wpada na pomysł, by założyć agencję detektywistyczną. Po niedługim czasie zaczyna się wiele dziać... Kolejne rozdziały przedstawiają różne śledztwa naszej pary detektywów. Jak dla mnie historie są zbyt krótkie i chaotyczne. Brakowało mi tutaj napięcia towarzyszącego przy czytaniu innych powieści autorki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Zbiór opowiadań o przygodach małżeństwa detektywów. Uwielbiam tę parę. Są zabawni, inteligentni, droczą się ze sobą i bardzo dbają o siebie nawzajem. Opowiadania same w sobie są ciekawe, a osobowość detektywów nadaje im jeszcze charakteru.
Link do opinii

Kilkanaście krótkich historyjek osadzonych w latach 20 XX wieku. Po raz pierwszy spotkałam się z Tommym i Tuppence i do dziś byłam przekonana, że są bohaterami tylko jednej z książek Mistrzyni. Szczęśliwie się myliłam, bo zapaałam dużą sympatią dla Tuppence. 

Przedstawione w książce opowiadania są ze sobą luźno powiązane, chociaż mają wspólny mianownik. Państwo Beresford działają pod nazwiskiem Blunt - Tommy jako szef agencji detektywistycznej, a Tuppence jako jego oddana pomocnica. 

Muszę przyznać, że wszystkie 14 opowiadań czytało mi się bardzo szybko. Beresfordowie są przeuroczymi postaciami, których przygody czyta się z ogromnym uśmiechem na twarzy. Zakończenie ostatniej historyjki również wywołało u mnie ogromny uśmiech na twarzy. Zdecydowanie polecam wszytskim fanom Agathy Christie i nie tylko!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - KlaudiaKonieczna
KlaudiaKonieczna
Przeczytane:2014-08-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Zbrodnia na festynie
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Zbrodnia na festynie

"Wszystko zupełnie proste i jednoznaczne. Bez komplikacji. Uduszona sznurem do suszenia bielizny. Żadnych śladów walki. Przypuszczam, że dzieciak...

Karaibska tajemnica
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Karaibska tajemnica

Panna Marple, dzięki hojności swego kochającego siostrzeńca Raymonda, wypoczywa w luksusowym pensjonacie na jednej z wysp karaibskich. Tak egzotyczne otoczenie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy