Premiera filmu Śmierć na Nilu przełożona!

Data: 2020-09-24 11:18:22 Autor: Patryk Obarski

20th Century Studios zdecydowało się na przełożenie amerykańskiej premiery kolejnej adaptacji powieści Agathy Christie. Zmiana wydarzeń w amerykańskim kalendarzu prawdopodobnie będzie miała wpływ także na datę polskiej premiery.

Obrazek w treściFot. 20th Century Studios / 20thcenturystudios.com

Śmierć na Nilu to najnowsza adaptacja popularnego kryminału Agathy Christie. Jak się okazuje, decyzją firmy Disney amerykańska premiera zostanie przesunięta o kilka miesięcy. 

Śmierć na Nilu – nowy film na podstawie prozy Christie 

Film Śmierć na Nilu to najnowsza adaptacja kryminału Agathy Christie, który przedstawia losy znanego detektywa Herkulesa Poirota. Tym razem śledczy ma nadzieję wypocząć na egzotycznych wakacjach w Egipcie – wybiera się zatem w podróż znanym statkiem „Karnak”. Detektyw szybko orientuje się, że pomiędzy pasażerami istnieją różne zależności.

Czytaj także: Śmierć na Nilu – pierwszy zwiastun najnowszej adaptacji książki Agathy Christie

Wraz z nim płynie młoda para, która udaje się w rejs w ramach podróży poślubnej. Niestety, oprócz nich, na pokład statku wsiadała także dawna przyjaciółka pani młodej, która stara się uprzykrzyć życie nowożeńcom. 

Wkrótce upragniona podróż zamienia się w koszmar – i to nie tylko z powodu znajomej z przeszłości. Jedna z osób na statku zostaje zamordowana, a detektyw ponownie musi rozwiązać kryminalną intrygę. 

Nowy film powstał na kanwie powieści stworzonej przez Agathę Christie w 1937 roku. W najnowszym filmie w roli głównej wystąpi Kenneth Branagh, który jednocześnie jest reżyserem produkcji. Branagh wcielił się już w postać Poirota w poprzedniej adaptacji – Morderstwo w Orient Expressie. Oprócz nich w filmie pojawią się także Gal Gadot oraz Armie Hammer

Śmierć na Nilu – data premiery przełożona 

Film Śmierć na Nilu realizowany jest przy współpracy studia 20th Century Studios, które odpowiedzialne ma być za dystrybucję produkcji w USA. Początkowo planowano, że film swoją premierę mieć będzie jesienią tego roku – 23 października. Teraz wiadomo już jednak, że data premiery została zmieniona

Jak donosi Variety.com, spółka Disney, do której należy 20th Century Studios, zdecydowała się o sporych zmianach w swoich kalendarzach premier. O niemal rok przesunięto premierę najnowszego filmu Stephena SpielbergaWest Side Story. Produkcja, która pojawić miała się na ekranach amerykańskich kin 18 grudnia 2020 r. został przeniesiony na 10 grudnia 2021 r. 

Czytaj także: Agatha Christie. Biografia królowej kryminału

Podobny los spotkał Śmierć na Nilu, chociaż „obsuwa” nie jest tak drastyczna. Według dostępnych na ten moment informacji, widzowie będą mieli szansę zobaczyć nową ekranizację kryminału Christie nie 23 października, a 18 grudnia 2020 r., czyli w pierwotnej dacie premiery West Side Story. Warto wiedzieć jednak, że chodzi o premierę światową (amerykańską). 

Wciąż nie jest pewne, kiedy w Polsce zobaczymy Śmierć na Nilu. Przypomnijmy, że dotychczasowy dystrybutor filmów 20th Century – Imperial Cinepix – w czasie pandemii ogłosił upadłość. Dystrybucją tych filmów na terenie Polski zajął się lokalny oddział Disneya – w ostatnim czasie w kinach w ramach ich dystrybucji pojawił się film Mulan

Śmierć na Nilu i West Side Story nie są jedynymi filmami, których premiera została przesunięta. Z listopada 2020 na lipiec 2021 r. przełożono premierę film Deep Water z udziałem Bena Afflecka. Produkcja oparta jest na powieści autorstwa Patricii Highsmith. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Śmierć na Nilu
Agatha Christie7
Okładka książki - Śmierć na Nilu

Na statku wycieczkowym „Karnak”, płynącym w rejs po Nilu, zebrało się eleganckie towarzystwo - między innymi młoda milionerka z nowo poślubionym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo