Śmierć na Nilu – pierwszy zwiastun najnowszej adaptacji książki Agathy Christie

Data: 2020-08-20 08:54:44 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W sierpniu udostępniono pierwszy zwiastun filmu Śmierć na Nilu, czyli najnowszej adaptacji powieści kryminalnej Agathy Christie z udziałem Herkulesa Poirota. Film w kinach zadebiutować ma w październiku.

Obrazek w treściFot. kadr ze zwiastuna filmu Śmierć na Nilu / 20th Century Studios

Proza Agathy Christie to klasyka kryminału, a Herkules Poirot, zaraz obok Sherlocka Holmesa czy panny Murple, to jeden z najsławniejszych fikcyjnych detektywów na świecie. Już niebawem w kinach pojawi się nowa adaptacja jednej z powieści angielskiej pisarki – Śmierć na Nilu.

Śmierć na Nilu – opis filmu

O czym będzie film Śmierć na Nilu? Produkcja kontynuować będzie losy Herkulesa Poirota, który tym razem udaje się na wakacje od Egiptu. Znany detektyw wybiera się w podróż ekskluzywnym statkiem „Karnak”, a wraz z nim – wielu innych pasażerów.

Śledczy szybko odkrywa, że część podróżnych już się zna. Dla pewnego małżeństwa rejs statkiem stanowi podróż poślubną. Jednak świeżo upieczona młoda para nie może zbyt długo cieszyć się szczęściem – okazuje się, że na pokładzie znajduje się także i Jacqueline, dawna przyjaciółka panny młodej, która robi wszystko, by uprzykrzyć małżeństwo życie.

Niebawem  okazuje się, że jedna z osób zostaje zamordowana, a Poirot znów musi wkroczyć do akcji.

Śmierć na Nilu – zwiastun

W środę, 19 sierpnia wytwórnia filmowa 20th Century Studios udostępniła w sieci pierwszy zwiastun nowego filmu. W pierwszym klipie zobaczyć można głównych bohaterów oraz statek, na którym dziać się będą wszystkie wydarzenia. Wśród osób, które zobaczyć można na klipie, znalazły się m.in. Tom Bateman, Annette Bening, Kenneth Branagh, Russell Brand czy Ali Fazal.

Śmierć na Nilu – obsada

W najnowszej produkcji zobaczyć będzie można wiele nowych twarzy. W obsadzie aktorskiej znajdzie się m.in. Armie Hammer, który w ostatnim czasie kojarzony jest z postacią Olivera z produkcji Tamte dni, tamte noce na podstawie powieści Andre Acimana. Hammer wcieli się w postać Simona Doyle’a, skrywającego sekrety małżonka uwikłanego w konflikt z Jacqueline De Bellefort (w tej roli Emma Mackey).  Aktorowi towarzyszyć będzie Gal Gadot, która wcieli się w postać jego żony. Aktorka znana jest z roli Wonder Woman oraz z udziału w serii Szybcy i wściekli.

Oprócz nich w produkcji wystąpią także Dawn French, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders, Rose Lesliey, i Letitia Wright.

Za reżyserię odpowiedzialny będzie Kenneth Branagh, aktor i reżyser. Branagh wcielił się w postać Poirota także w poprzednim filmie – Morderstwo w Orient Expressie.

Śmierć na Nilu – kiedy premiera

Zgodnie z zapowiedziami, film Śmierć na Nilu swoją premierę miała mieć w Stanach Zjednoczonych 23 października 2020 roku. Pod koniec września Disney zdcydował się przełożyć datę premiery na grudzień. Według aktualnych informacji, premiera światowa zaplanowana jest na 18 grudnia 2020 r. 

Ta data nie jest jednak pewna dla Polski. Warto zauważyć, że z powodu pandemii doszło do wielu zmian na rynku filmowym. W Polsce procedurę likwidacji uruchomił dystrybutor filmowy Imperial-Cinepix, który zajmował się dystrybucją sporej liczby filmów stworzonych przez 20th Century Studios (dawne 20th Century Fox).

Na ten moment nie wiadomo zatem, kto w stu procentach zajmie się dystrybucją filmu w Polsce (może zrobić to sam Disney, będący właścicielem 20th Century Studios), a więc tym bardziej – nieznana jest data polskiej premiery produkcji.

Śmierć na Nilu – książka

Śmierć na Nilu to jedna z kilkudziesięciu powieści kryminalnych stworzonych przez Agathę Christie. Powieść oryginalnie ukazała się w Anglii w 1937 roku. Książka była niejednokrotnie ekranizowana i wznawiana. Ostatni film pochodzi z 1978 roku.

Książkę Śmierć na Nilu kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Śmierć na Nilu
Agatha Christie7
Okładka książki - Śmierć na Nilu

Na statku wycieczkowym „Karnak”, płynącym w rejs po Nilu, zebrało się eleganckie towarzystwo - między innymi młoda milionerka z nowo poślubionym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy