Agatha Christie


Słynna autorka kryminałów Agatha Christie przyszła na świat 15 września 1890 r. w Torquay. Jest najlepiej sprzedającą się autorką wszechczasów. Wydała ponad 80 powieści i sztuk teatralnych. Ich akcja toczyła się zwykle w zamkniętych pomieszczeniach, a mordercy należało szukać wsród przebywających tam osób. Wniosła wiele nowatorskich rozwiązań do powieści kryminalnej, zakończenia jej książek były nieraz zaskakujące. Jednak uważny czytelnik mógł zawsze rozwiązać zagadkę na własną rękę – pisarka udzielała w trakcie akcji niezbędnych wskazówek.
Stworzyła dwie słynne postacie detyktywów: Herkulesa Poirota oraz panny Marple.
W życiu prywatnym nie zawsze układało jej się dobrze. Pierwsze małżeństwo, którego owocem była córka Rosalind,  było nieszczęśliwe i w 1928 r. skończyło się rozwodem. Dwa lata wcześniej zaginęła na 11 dni, co wywołało spore poruszenie. Nie wiadomo do dziś, czy było to załamanie psychiczne czy próba dodatkowego zwrócenia na siebie uwagi mediów. Podczas I wojny światowej pracowała w szpitalu i jako aptekarka (stąd imponująca w jej powieściach znajomość różnego rodzaju trucizn). W 1930 r. wyszła ponownie za mąż.
W 1971 r. otrzymała Order Imperium Brytyjskiego.
Zmarła 12 stycznia 1976 r. w Wallingford.

Kalina Beluch


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Agatha_Christie

Książki autora

Newsy

Publikacje

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
Renax 2020-03-05 07:03:09
kalcia1998 2021-01-10 11:31:29
Cytaty Autora

Ulgę?

— Tak. Oczywiście pani jest jeszcze bardzo młoda i… nie pragnie pani ulgi. Ale z czasem to przychodzi! Dociera się do punktu, kiedy wiadomo, że wszystko skończone… że dłużej nie trzeba dźwigać ciężaru. Pani również odczuje to pewnego dnia.


Więcej

Znów wybuchła dzikim śmiechem. Armstrong szybko podszedł do niej. Podniósł rękę i uderzył ją w policzek. Zakrztusiła się, z trudem łapiąc, oddech, wreszcie przełknęła ślinę. Stała chwilę bez ruchu, potem odezwała się:

- Dziękuję... już mi lepiej.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy