Kryminały Agathy Christie jako komiksy? Tak wygląda powieść graficzna z Poirotem!

Data: 2021-05-27 09:04:34 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Powieści graficzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród czytelników. Już wkrótce kolejny raz pojawią się adaptacje graficzne znanych kryminałów Agathy Christie! 

Obrazek w treści

Morderstwo w Orient Expressie, I nie było już nikogo czy Zło czai się wszędzie – kto z nas nie kojarzy tych popularnych kryminałów? Już wkrótce książki Agathy Christie wydane zostaną w całkiem nowej odsłonie – komiksowej! 

Kryminały Agathy Christie jako powieści graficzne 

Kryminały Agathy Christie opowiadające o losach detektywa Poirota to klasyki literatury kryminalnej. Pomimo mijających lat, po książki angielskiej pisarki chętnie sięgają koljne pokolenia czytelników. Teraz wiadomo, że powróci wyjątkowe wydanie kryminałów popularnej pisarki – w formie powieści graficznych! 

Czytaj także: Agatha Christie. Biografia królowej kryminału

Jak zapowiedziano na oficjalnym profilu Agathy Christie na Instagramie, już wkrótce we Francji pojawią się nowe powieści graficzne opowiadające o losach detektywa Poirota. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agatha Christie Ltd (@officialagathachristie)

Zaprezentowana w social mediach adaptacja dotyczy powieści Morderstwo na polu golfowym.

Poirot lubi komiksy

Chociaż o powieściach graficznych na polskim rynku głośno zaczęło robić się w ostatnim czasie, a czytelnicy – oprócz klasyków – mają szansę sięgnąć także po komiksowe adaptacje Opowieści podręcznej, 1984 czy Folwarku zwierzęcego Orwella, to pomysł na ilustrowane interpretacje znanych powieści dla dorosłych nie jest tak nowy. 

Czytaj także:  Jesteśmy świadkami odradzania się wielu tyranii. Wywiad z Fido Nestim

Warto wiedzieć, że pierwsze adaptacje książek Agathy Christie na powieści graficzne pojawiły się już pod koniec lat 90 i z sukcesem kontynuowane były w kolejnych latach na zagranicznych rynkach. Za adaptacje kryminałów Agathy Christe odpowiadali Francuzi – Jean-François Miniac (ilustrator) oraz François Rivière (odpowiedzialny za tekst). W późniejszych latach kolejnych adaptacji podejmowali się także inni twórcy.

Do tej pory na rynku ukazało się ponad 20 powieści graficznych opartych na prozie Agathy Christie. Osiem z nich ukazało się już na polskim rynku – są to komiksy oparte na powieściach Śmierć na Nilu, Tajemnicza historia w Styles, Beresfordowie. Tajemniczy przeciwnik, Miss Marple. Trup w bibliotece, A.B.C., Morderstwo w Orient Expressie oraz Renez-vous ze śmiercią. Za polskie wydanie książek odpowiada Wydawnictwo Egmont

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Morderstwo na polu golfowym
Agatha Christie0
Okładka książki - Morderstwo na polu golfowym

Zabójca w celu zmylenia policji zaplanował zamordowanie samego siebie. Czy detektyw Poirot i tym razem przeprowadzi błyskotliwe śledztwo? Podejrzanych...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje