Tajemnica rezydencji Chimneys

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8951-7
Liczba stron: 304

Ocena: 4.88 (8 głosów)

W rezydencji Chimneys zostaje zastrzelony pretendent do tronu Herzoslovakii - książę Michael Obolovitch. Trzeba jednak to zatuszować, by zapobiec rewolucji na Bałkanach. Jednym z podejrzanych okazuje się krewny Obolovitcha, kolejny kandydat na króla... Pojawia się coraz więcej podejrzanych. Kim jest Król Victor i Towarzystwo Czerwonej Ręki?

Kup książkę Tajemnica rezydencji Chimneys

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnica rezydencji Chimneys

Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Agatha Christie potwierdza, że jest królową powieści kryminalnych i że nie ma nic dziwnego, iż lepiej od jej książek sprzedają się jedynie: Biblia i Koran. Młody i odważny Anthony Cade wplątuje się, a po trosze zostaje wplątany, w międzynarodową aferę z królewskimi pamiętnikami i tajemniczymi listami w rolach głównych. Nie zabrakło również pięknej, ale i mądrej kobiety - pani Virginii Ravel, która sytuacji kłopotliwych również w życiu nie unika. Albo one nie unikają jej... Kto jest kim, kto zabił kogo, a kto pozostaje zupełnie niewinny - do ostatniej chwili nie da się tego przewidzieć i za to właśnie Agathę Christie kocham(y).
Link do opinii
Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2020-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

To mój powrót do książek pani Christie. Już gdy kilka lat temu czytałam je wszystkie chronologicznie to planowałam wrócić do tych z inspektorem Bettle'm, żeby coś więcej o nim widzieć.
'Tajemnica twierdzy Chimneys' jest pierwsza w kolejności. Dobrze napisana, jak wszystkie pani Chrisie, ale nie lubię jej książek szpiegowskich. Uważam, że te, w których przeważa motywacja prywatna, uczuciowa, zwykła ludzka, są lepsze. Ale i tak to ciekawa książka, w której rozwiązanie zaskakuje.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2017-09-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Monika87
Monika87
Przeczytane:2015-05-06, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Inne książki autora
Dom przestępców
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Dom przestępców

"Dom przestępców" to jedna z najbardziej przerażających, ale i najlepszych, powieści Christie. Autorka ze swadą podsuwa czytelnikowi wszystkie wskazówki...

A.B.C.
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - A.B.C.

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery A, B i C? Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do Z? Sprytny przestępca...

Zobacz wszystkie książki tego autora