Tajemnica Sittaford

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8793-3
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: The Sittaford Mystery
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Maria A. Biernacka

Ocena: 4.88 (8 głosów)

Zasypana śniegiem Anglia. Maleńka wioska Sittaford zostaje odcięta od reszty świata. Podczas seansu spirytystycznego przy wirującym stoliku gość z zaświatów uprzedza, że kapitan Trevelyn zostanie zamordowany. Wkrótce znaleziono ciało. Inspektor Narracot przybywa, aby wyjaśnić zagadkę.

Kup książkę Tajemnica Sittaford

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnica Sittaford

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

W maleńkim Sittaford szaleje zimowa zawierucha. Co robić w taki zimowy wieczór? Najlepiej znaleźć grupową rozrywkę. Na tak ciekawie zapowiadającym się wieczorku zorganizowanym w domu Sittaford są obecne gospodynie domu - dom wynajęty przez panią Willet i jej córkę Violet od emerytowanego kapitana Trevelyana- oraz panowie Rycroft, Duke i Ronnie Garfield. Zabawa trwa w najlepsze, gdy dokładnie o 5:25 do grających dociera informacja, że Trevelyan nie żyje. Zaskoczeni goście nie są pewni, czy to prawda, czy tylko głupi żart. Zaniepokojony Burnaby wyrusza w śnieżycę, aby dotrzeć do przyjaciela. 


Niestety Trevelyan nie żyje, rozpoczyna się śledztwo. Podejrzanym okazuje się siostrzeniec zamordowanego - James Pearson mieszkający w Londynie. Tam, gdzie chodzi o duże pieniądze, krąg podejrzanych się powiększa. Tak też jest w tym przypadku. 


Agatha Christie po raz kolejny igra z czytelnikiem. Podaje prawdę taką, jaką chce. Widząc wszystko w ten sposób nie mamy szans odgadnąć, kto jest mordercą. Sprawca jest najmniej podejrzany, a wkrótce po poznaniu prawdy zadajemy sobie pytanie - jak mogliśmy na to nie wpaść?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Sprawę morderstwa równocześnie ze śledztwem policyjnym, bada także narzeczona aresztowanego. I Emilia rozwiązuje zagadkę, kto by pomyślał - dzięki butom! :)
Link do opinii

Akcja rozpoczyna się od seansu spirytystycznego, podczas którego padają zaskakujące słowa. W sąsiedniej posiadłości ginie kapitan Trevelyan. Aresztowany zostaje jego siostrzeniec. Jego narzeczona nie wierzy, że on jest zdolny do morderstwa i prowadzi śledztwo na własna rękę. Finał jest zaskakujący. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Styrana
Styrana
Przeczytane:2016-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
Avatar użytkownika - Monika87
Monika87
Przeczytane:2015-06-14, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Inne książki autora
Tajemnica rezydencji Chimneys
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica rezydencji Chimneys

W rezydencji Chimneys zostaje zastrzelony pretendent do tronu Herzoslovakii - książę Michael Obolovitch. Trzeba jednak to zatuszować, by zapobiec rewolucji...

Herkules Poirot. Tajemnicza historia w Styles
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Herkules Poirot. Tajemnicza historia w Styles

Komiks na podstawie pierwszej powieści Agaty Christie, publikowany w setną rocznicę jej wydania! Z powodu otrzymanej w czasie wojny rany kapitan Hastings...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy