Dlaczego nie Evans?

Bobby Jones podczas szukania zagubionej piłeczki golfowej odnajduje umierającego człowieka. Przed śmiercią zdążył wyszeptać tylko: "Dlaczego nie Evans?". To z pozoru nic nie mówiące zdanie jest kluczem do rozwiązania trudnej zagadki. Bobby przy zwłokach odnalazł również fotografię tajemniczej kobiety. Wbrew pozorom, Bobby w ten sposób dowiedział się bardzo dużo.

Informacje dodatkowe o Dlaczego nie Evans?:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-245-8849-7

Kup książkę Dlaczego nie Evans?

Dlaczego nie Evans? - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2018-09-10,

Boby Jones wybierając się na popołudniową grę w golfa wraz doktorem Thomasem nawet nie przeczuwał, że wydarzy się coś niezwykłego. Obydwaj się zdziwili, gdy na brzegu urwiska ujrzeli umierającego człowieka, którego ostatnimi słowami było tytułowe Dlaczego nie Evans? W czasie, gdy doktor Thomas miał iść poszukać pomocy, Boby pilnował ciała. Umówiony wcześniej z ojcem zaczyna się denerwować. W pewnym momencie dostrzega wysuniętą z kieszeni fotografię najpiękniejszej kobiety, jaką kiedykolwiek widział. W tym czasie na horyzoncie pojawia się postać nieznajomego mężczyzny, przedstawiającego się jako Bassington, który przyrzeka młodzieńcowi, że ciałem zajmą się odpowiednie osoby.

Wkrótce wiadomo kim jest nieżyjący mężczyzna - to Alex Pitchard. Zidentyfikowanie go umożliwiła ów fotografia znajdująca się w jego kieszeni, przedstawiająca Leonową Cayman - siostrę zmarłego. Na rozprawie u koronera Boby ma przyjemność poznać państwa Caymanów, lecz jest zaskoczony wyglądem Leonowy, gdyż ze zdjęcia zapamiętał ją zupełnie inaczej. Wkrótce po tym dostaje propozycję pracy za granicą, którą odrzuca. Przed swoim wyjazdem do Londynu zostaje otruty śmiertelną dawką morfiny, jednak ku zaskoczeniu wszystkich, udaje mu się przeżyć. Wtedy wraz ze swoją przyjaciółką - Frankie Derewent - zaczyna zastanawiać się, czy śmierć w Machrbolt była tylko nieszczęśliwym wypadkiem, czy ma drugie dno.

Cały czas w głowie krąży pytanie kim jest ten tajemniczy Evans. Czytając książkę chcemy jak najszybciej uzyskać odpowiedź na to pytanie. Mamy tu do czynienia z intrygami na każdym kroku, a każdy nowy trop sprawia, że czytelnik bardziej się ekscytuje.

Książka zawiera w sobie wszystkie elementy powieści kryminalnej, o jakich tylko miłośnik tego gatunku może marzyć: intryga, romans, niespodziewane zwroty akcji. Wszystko to sprawia, że zostajemy porwani w wir fabuły, z którego nie mamy ochoty się uwolnić. Christie idealnie wykreowała postacie i ich charaktery. Książka godna polecenia, znakomicie przedstawia ironię losu odpowiadając na tytułowe pytanie.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - martajaworska
martajaworska
Przeczytane:2019-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Jestem zachwycona pomysłem zbrodni i dopasowanie tytułu jest idealne, ale nie porywają mnie detektywi tej historii. Do poczytania ale nie porywa jak inne książki Christie

uwielbiam Agathę ale tego jeszcze nie czytałam
Avatar użytkownika - Justyna641
Przeczytane:2017-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Świadek oskarżenia
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Świadek oskarżenia

Wydała stłumiony okrzyk, który zamarł na jej ustach. W przyćmionym świetle uchylonych drzwi dostrzegła znajomą postać z kasztanową brodą i bokobrodami...

Kieszeń pełna żyta
Agatha Christie 0
Okładka ksiązki - Kieszeń pełna żyta

Kiedy właściciel dużej londyńskiej firmy umiera nieoczekiwanie, otruty we własnym biurze, policja odkrywa aż nadmiar podejrzanych. Młoda, atrakcyjna żona...