Kot wśród gołębi

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009-06-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8889-3
Liczba stron: 266
Tytuł oryginału: Cat among the Pigeons
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Krystyna Bockenheim

Ocena: 4.81 (16 głosów)
Inne wydania:

W pawilonie sportowym ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt zostaje zamordowana nauczycielka gimnastyki. Wkrótce potem w tym samym miejscu ginie następna osoba. Ktoś najwyrażniej szuka czegoś w szafkach ze sprzętem sportowym. Sprawą zajmuje się wywiad wojskowy, podejrzewa się bowiem, że tym czymś, czego poszukuje zbrodniarz, są klejnoty szejka pewnego islamskiego państwa, który zginął w podejrzanych okolicznościach. A jego kuzynka i niedoszła małżonka jest uczennicą szkoły w Meadowbank... Klejnoty odnajduje czternastoletnia Julia i bardzo rozsądnie zwraca się o pomoc do Herkulesa Poirota. Tymczasem pada następny trup, a księżniczka Shaista zostaje porwana...

Kup książkę Kot wśród gołębi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kot wśród gołębi

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-03-13,
W najlepszej szkole dla dziewcząt w Anglii zostaje zamordowana nielubiana nauczycielka gimnastyki - pani Springer. Była kobietą wścibską, znała wstydliwe sekrety innych. Niedługo po tym wydarzeniu zostają odkryte kolejne zwłoki. Potem jeszcze jedne... Podejrzenia padają na ekskluzywną placówkę - czy te morderstwa mają związek z zaginionymi klejnotami księcia Rabatu? Do akcji wkroczy słynny Belg, Hercules Poirot, który odpowie na wszystkie pytania. Powieść ta jest dosłownie naszpikowana ilością zagadek, sprawa staje się tak zawiła, że łatwo można się pomylić. Cała historia jest umiejętnie stworzona, czytelnik pochłania ją w całości. Język jest prosty i przyjemny. Wszystkie fakty pod koniec lektury zostają połączone w mniej lub bardziej logiczną całość. Książki Christie są warte polecenia, choć nie wszystkie stoją na równym poziomie. Mimo to, warto poznać jej twórczość. Czas poświęcony na przeczytanie niniejszej pozycji na pewno nie będzie stracony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
W książce znajdziemy odwołania do sytuacji politycznej, w jednym z krajów Bliskiego Wschodu wybucha rewolucja. Giną kamienie szlachetne zabitego szejka. Wszystko wskazuje na to, że zostały one wywiezione do Anglii. Być może trafiły za pośrednictwem niczego nieświadomej młodej dziewczyny, uczennicy do nowego kraju. Znajdziemy w powieści oprócz morderstw także wątek szpiegowski.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ach, uwielbiam takie duszne klimaty. Kryminał rozgrywający się w zamkniętej przestrzeni i w krótkim czasie, to coś, co tygryski lubią najbardziej. Zwłaszcza, że jak na Agathę przystało, daruje nam mnóstwo interesujących postaci, co ciekawe w większości kobiet i do tego nauczycielek. Każda z nich ma swoje sekrety i każda może być tą złą. Przyglądamy się im i chcąc, nie chcąc obstawiamy swoje typy. Czy i tym razem autorka wywiedzie nas w pole? Dochodząc do rozwiązania czeka nas bardzo miła niespodzianka. Na scenę wkracza Herkules Poirot, który łączy swoje siły z bardzo rezolutną młodą uczennicą. Detektyw ponownie nas zaskakuje, tym razem doskonałą znajomością psychologii kobiet i taktem. Polecam gorąco (również ekranizację, która bardzo przypadła mi do gustu).
Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Szczerze mówiąc jakoś nie przypadł mi do gustu ten kryminał, choć obiektywnie nie jest zły. W angielskiej szkole dla dziewcząt, Meadowbank, wydarzają się morderstwa. Gdy do akcji wkracza Herkules Poirot, już wiemy, że zagadka zostanie błyskawicznie rozwiązana...
Link do opinii
Avatar użytkownika - burlesque90
burlesque90
Przeczytane:2014-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jak każda książka Agathy - genialna!:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:2020-04-27, Ocena: 3, Przeczytałam,

CYKL: "HERKULES POIROT" (TOM 32)

 

Wielowątkowy kryminał Agathy Christie. Barwna opowieść, głównie dzięki zmianom klimatu: trochę orientu, trochę angielskiej szkoły dla dziewcząt. I jak to zwykle bywa u Christie: morderstwa, tajemnicze zniknięcia.

 

Śledztwo prowadzi między innymi niejaki inspektor Kelsey. Hercules Poirot też tu się pojawia, aczkolwiek dopiero po połowie książki, na parę rozdziałów przed końcem. Dlatego też miłośnicy sympatycznego detektywa nastawieni na śledzenie pracy Poirot mogą czuć się zawiedzeni.

 

Początkowo historia wydaje się być zagmatwana. W szybkim tempie dostajemy 2 różne, choć powiązane ze sobą wątki, czy też sporo postaci, które mogą się mylić. Im dalej brnie się w tą opowieść, tym bardziej wcześniej ukazane wątki zaczynają nabierać sensu.

 

Książkę czytałam szybko i z zainteresowaniem. W paru momentach nie mogłam się oderwać od lektury. Nie jest to szczyt możliwości Autorki, a mimo to dałam się zaskoczyć.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zabulQa
zabulQa
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - onceuponinbook
onceuponinbook
Przeczytane:2015-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Ten czwarty. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Ten czwarty. Audiobook

Słuchowisko w wyśmienitej obsadzie aktorskiej, przygotowane na podstawie opowiadania o tym samym tytule. Czas odtwarzania 44 minuty....

Wielka czwórka
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Wielka czwórka

Porażenie prądem, otrucie kwasem pruskim, śmiertelny wypadek samochodowy, poderżnięcie gardła – oto metody, jakimi posługuje się równie bezwzględna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy