Tajemniczy pan Quin

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-74-69482-7

„Tajemniczy pan Quin” - zbiór dwunastu opowiadań Agathy Christie, opublikowany w 1930 r. Bohaterem wszystkich jest zagadkowy Harley Quin („opiekun zakochanych” i „adwokat umarłych”). Agatha Christie zaczerpnęła pomysł na postać Quina z komedii dell'arte. W wyjaśnianiu tajemnic towarzyszy Quinowi pan Satterwhite, znajomy Poirota z powieści „Tragedia w trzech aktach” i opowiadania „Lustro nieboszczyka” ze zbioru „Morderstwo w zaułku”. Agatha Christie (1890-1976) - na całym świecie znana jako Królowa Kryminałów. Autorka kilkudziesięciu niezwykle poczytnych powieści wyróżniających się logiką i precyzyjną konstrukcją sensacyjnej intrygi. Stworzyła niezapomniane postacie, które na trwałe weszły do literatury: niezwykle bystrą i uroczo staroświecką pannę Jane Marple oraz ekscentrycznego Belga, Herkulesa Poirot, najsłynniejszego detektywa od czasów Sherlocka Holmesa. Tylko Biblia i dzieła Szekspira osiągnęły większe nakłady niż jej książki.

Kup książkę Tajemniczy pan Quin

Opinie o książce - Tajemniczy pan Quin

Avatar użytkownika -

Jest to zbiór dwunastu miniatur, połączonych w ciąg poprzez postać Harleya Quina, który "przychodzi i odchodzi" jak duch, pomaga panu Satterthwaite`owi wyjaśnić nierozwiązane zagadki z przeszłości. Obaj są strażnikami Miłości, Sprawiedliwości i Prawdy. Przeżyjemy silne emocje i wczujemy się w atmosferę niesamowitości: maski, gra cieni, tajemne przejścia.

W wyjaśnianiu tajemnic towarzyszy Quinowi pan Satterthwaite, który jest znajomym Poirota z powieści "Tragedia w trzech aktach".

Przeczytałem już kilka zbiorów opowiadań Agaty Chritie, ale żadne nie przypomina opowiadania "Tajemniczy pan Quin". Książka ma swój niesamowity urok. Ma się wrażenie, że jest się w teatrze i obserwuje kolejno pojawiających się aktorów.

Agatha Christie podaje nam dwanaście około dwudziestostronicowych historii. Dwanaście zagadek kryminalnych sprzed lat, które tylko pozornie wydają się skomplikowane. Polecam tę książkę fanom gatunku!

Avatar użytkownika - Justyna641
Przeczytane:2015-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przyjdź i zgiń
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Przyjdź i zgiń

Do Biura Stenografii i Maszynopisania Cavandish trafia zlecenie, zgodnie z którym wskazana z imienia i nazwiska młoda stenografka ma się zjawić...

Pora przypływu
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Pora przypływu

W tej sprawie nic nie idzie jak należy. Dlaczego pozbawiony skrupułów łotrzyk pozwala się szantażować? Dlaczego morderca zabija osobę, która mogłaby uczynić...