Tajemniczy pan Quin

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-74-69482-7

„Tajemniczy pan Quin” - zbiór dwunastu opowiadań Agathy Christie, opublikowany w 1930 r. Bohaterem wszystkich jest zagadkowy Harley Quin („opiekun zakochanych” i „adwokat umarłych”). Agatha Christie zaczerpnęła pomysł na postać Quina z komedii dell'arte. W wyjaśnianiu tajemnic towarzyszy Quinowi pan Satterwhite, znajomy Poirota z powieści „Tragedia w trzech aktach” i opowiadania „Lustro nieboszczyka” ze zbioru „Morderstwo w zaułku”. Agatha Christie (1890-1976) - na całym świecie znana jako Królowa Kryminałów. Autorka kilkudziesięciu niezwykle poczytnych powieści wyróżniających się logiką i precyzyjną konstrukcją sensacyjnej intrygi. Stworzyła niezapomniane postacie, które na trwałe weszły do literatury: niezwykle bystrą i uroczo staroświecką pannę Jane Marple oraz ekscentrycznego Belga, Herkulesa Poirot, najsłynniejszego detektywa od czasów Sherlocka Holmesa. Tylko Biblia i dzieła Szekspira osiągnęły większe nakłady niż jej książki.

Kup książkę Tajemniczy pan Quin

Opinie o książce - Tajemniczy pan Quin

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2018-08-30,

Jest to zbiór dwunastu miniatur, połączonych w ciąg poprzez postać Harleya Quina, który "przychodzi i odchodzi" jak duch, pomaga panu Satterthwaite`owi wyjaśnić nierozwiązane zagadki z przeszłości. Obaj są strażnikami Miłości, Sprawiedliwości i Prawdy. Przeżyjemy silne emocje i wczujemy się w atmosferę niesamowitości: maski, gra cieni, tajemne przejścia.

W wyjaśnianiu tajemnic towarzyszy Quinowi pan Satterthwaite, który jest znajomym Poirota z powieści "Tragedia w trzech aktach".

Przeczytałem już kilka zbiorów opowiadań Agaty Chritie, ale żadne nie przypomina opowiadania "Tajemniczy pan Quin". Książka ma swój niesamowity urok. Ma się wrażenie, że jest się w teatrze i obserwuje kolejno pojawiających się aktorów.

Agatha Christie podaje nam dwanaście około dwudziestostronicowych historii. Dwanaście zagadek kryminalnych sprzed lat, które tylko pozornie wydają się skomplikowane. Polecam tę książkę fanom gatunku!

"Tajemniczy pan Quinn" zgodnie z tytułem jest rzeczywiście tajemniczy. Pojawia się w każdej z dwunastu historii. Można by powiedzieć, że pojawia się znikąd. Jest na miejscu wszędzie tam, gdzie dochodzi do tragedii.

Książka nie porywa tak jak inne tytuły autorki. Niektóre opowiadania są lepsze inne trochę mniej. Choć ja ją czytałam z zainteresowaniem. Najbardziej ciekawią opisy miejsc, przyrody no i oczywiście czytelnik chce poznać kto jest odpowiedzialny za morderstwo.

Avatar użytkownika - Justyna641
Przeczytane:2015-08-23, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tajemnica wirującego stolika
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica wirującego stolika

„Ktoś wydał zduszony krzyk. Wśród siedzących przy stole podniósł się lekki szmer. Ronnie podjął pytania, ale jego głos brzmiał teraz inaczej –...

Niedziela na wsi
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Niedziela na wsi

Herkules Poirot jest niezadowolony. W wietrzny jesienny dzień zaproszono go na aperitif do ogrodu. Słynny detektyw wolałby usiąść przed kominkiem w przytulnym...