Świadek oskarżenia

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009-03-31
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8794-0
Liczba stron: 248

Ocena: 5 (7 głosów)

Wydała stłumiony okrzyk, który zamarł na jej ustach. W przyćmionym świetle uchylonych drzwi dostrzegła znajomą postać z kasztanową brodą i bokobrodami, ubraną w staromodny wiktoriański żakiet. Patrick przyszedł po nią! Jej owładnięte strachem serce zabiło raz jeszcze i znieruchomiało. Książka jest zbiorem 12 opowiadań Królowej Kryminałów, w których spotykamy się nie tylko z pomysłowymi przestępcami i sprytnymi detektywami, lecz także z parapsychologią oraz seansami spirytystycznymi.

Kup książkę Świadek oskarżenia

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Świadek oskarżenia

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

Świadek oskarżenia to zbiór opowiadań kryminalnych. Jest ich 12 i nie mogło w nim zabraknąć tego tytułowego, które opowiada o dosyć zawikłanej sprawie morderstwa. Niestety mordercy nie złapano, chociaż detektyw Maiherne był bardzo blisko. Znajdziemy tu także zagadkę o duchach, zjawiskach nadprzyrodzonych i wszystkich innych, o których człowiekowi XXI wieku nawet się nie śniło. 

Christie udowadnia, że jest mistrzynią kryminału i po części thrillera. Książka przez dłuższy czas trzyma w napięciu i ma się wrażenie, że akcja dzieje się w świecie realnym. Autorka doskonale przedstawia wydarzenia, otoczenie, zachowania poszczególnych postaci. 

Tym tomem autorka się bawi i to widać. Próbuje nowych form i nowej tematyki. Na całe szczęście nie rezygnuje ze swojej detektywistycznej natury i sprawia tym czytelnikowi dużo przyjemności.

Link do opinii
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Zbiór opowiadań, w których znajdziemy elementy okultyzmu, spirytyzmu. Nietuzinkowa akcja i nieoczekiwane zwroty fabuły. Do najciekawszych można zaliczyć opwieści o księciu zaklętym w kota, cygance przewidującej przyszłość, nawiedzonym domu, w którym słychać głosy dziecka, medium, które przywołuje duchy zmarłych dzieci, staruszki, która słyszy w radiu głos swego zmarłego męża. Miejcami mroczna, straszna dostarcza przyjemnego dreszczyku emocji, adrenaliny i wszystkiego czego można spodziewać się po dobrym kryminale.
Link do opinii

Kolejny zbiór opowiadań Christie, tym razem z pewnym nadprzyrodzonym elementem. Autorka starała się niektóre zjawiska nie z tego świata wyjaśnić logicznie, ale czy za każdym razem się to udawało? A może faktycznie duchy czy inne zjawy miały swój udział w prezentowanych historiach?

Tak jak poprzednie pozycje Christie, ta również „Świadka oskarżenia” czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Może nie wszystkie opowiadania zapadły w moją pamięć na dłużej (przyznaję – nadrabiam pisanie recenzji w wolnej chwili, a od przeczytania książki minął prawie miesiąc), ale każde z nich czytało się w dużym napięciu.

Po tej lekturze przypomniałam sobie jak bardzo lubię książki Christie. Będę musiała jakąś przemycić w (dość dużą) kolejkę oczekujących.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2017-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017 r,
Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zew skrzydeł. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Zew skrzydeł. Audiobook

Słuchowisko na płycie CD. Występują: Marian Opania, Krzysztof Gosztyła, Andrzej Ferenc, Krzysztof Kołbasiuk, Marek Bargiełowski....

Herkules Poirot. Tajemnicza historia w Styles
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Herkules Poirot. Tajemnicza historia w Styles

Komiks na podstawie pierwszej powieści Agaty Christie, publikowany w setną rocznicę jej wydania! Z powodu otrzymanej w czasie wojny rany kapitan Hastings...

Zobacz wszystkie książki tego autora