Morderstwo w Mezopotamii

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009-01-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-385-X
Liczba stron: 272

Ocena: 4.81 (21 głosów)

W zamkniętym na klucz pokoju zostaje zamordowana żona szefa ekspedycji archeologicznej, prowadzącej wykopaliska w Mezopotamii. Piękna, słodka i subtelna od pewnego czasu czegoś się obawiała. Zagadek wciąż przybywa. Na szczęście w pobliżu bawi przejazdem niestrudzony podróżnik i genialny detektyw, Herkules Poirot...

Kup książkę Morderstwo w Mezopotamii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Morderstwo w Mezopotamii

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Jak wiadomo Agatha Christie nie była archeologiem, ale za archeologa wyszła. Mógł być on dla niej inspiracją do napisania tego kryminału. Akcja książki "Morderstwo w Mezopotamii" dzieje się na wykopaliskach. Jak przy takich pracach bywa mamy tam specjalistów, ludność tambylczą, która służy do takich prac jak zmywanie naczyń po obiedzie, mamy także wielką historię i całkowite odcięcie od techników kryminalnych, specjalistycznych laboratoriów i innych cudów współczesnej nauki. Jest za to pielęgniarka, którą wynajął doktor Lindner do jego żony i cała ekipa badawcza, w której pani Lindner ma zbyt wielu wrogów. Kiedy znajdujemy ją z rozbitą głową już jest wiadomo, że wskazanie sprawcy będzie bardzo trudne. "Morderstwo w Mezopotamii" nie zaskakuje. Może dlatego, że wydarzenia zostały zapisane w formie relacji przez siostrę Leatheran. Mimo to czytanie kolejnego kryminału królowej okazało się czystą przyjemnością. Chęć poznania wszystkich jej książek jest dobrą decyzją.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wyprawa archeologiczna. Zespół naukowców pracuje nad wykopaliskami. Ludźmi dowodzi dr Leidner. Ma dość kontrowersyjną żonę, kobietę o silnym charakterze. Wszyscy podejrzewają u niej początki choroby psychicznej, widać, że ona kogoś się boi. Kobieta ma wiele tajemnic, choć jej mąż także. Giną dwie kobiety, a finał książki jest bardzo zaskakujący.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ewelina26
Ewelina26
Przeczytane:2019-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Herkules Poriot wyrusza w podróż. Tym razem postanawia odwiedzić Mezopotanie. Zamierza wpocząć, chociaż to wydaje się być szalonym pomysłem w jego wykonaniu. Tym bardziej, że piasek, pustynia, i liczne niewygody, z któymi musi się mierzyć podczas wycieczki, nie wprawiają go w dobry humor. Sytuacji nie poprawia fakt, że dochodzi do mordestwa, które ofiara przeczuwała. Poriot jak zwykle szuka motywów, oraz zabójcy. Na jaw szybko wychodzą ciekawe fakty z życia nie tylko ofiary, ale i poszczególnych członków ekspedycji archelogicznej, w której udziała brała ofiara. Słynny dedektyw po raz kolejny przekonuje się o tym, jak złożona jest kobieca natura, oraz, że jej zrouzumienie nie należy do łatwych. Tym bardziej, jeśli wszyscy wkoło uważają kobietę za osobę chorą na nerwy, której obaw nie należy brać na poważanie. 

Dedektyw został więc postawiony przed niezwykle trudnym zadaniem. Jednak jak to bywa w jego przypadku wnikla obserwacja otoczenia, oraz rozmowy z poszczególnymi członkami ekspedycji przyniosą oczekiwany rezultat. Nie oznacza to jednak, że Poroit nie zostanie wprowadzny nie raz w błąd, czy też, że nie dostrzeże od razu wielu oczywistych rzeczy. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2019-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

„Morderstwo w Mezopotamii” z początku było dla mnie dość męczące. Oczywiście do momentu… morderstwa.

Tym razem udajemy się z autorką do wykopalisk archeologicznych w Mezopotamii. Pielęgniarka, Amy Leatheran, zostaje wynajęta do opieki nad Luizą Leidner, żoną archeologa Erica Leidnera. Kobieta dostaje anonimy i obawia się o swoje życie. Niestety, pomimo obecności siostry Leatheran, kobieta zostaje zamordowana. Szczęśliwie w pobliżu znajduje się detektyw Herkules Poirot. Oczywiście, odnajduje on mordercę. I również oczywisty jest fakt, że pomimo 100% pewności nie zgadłam kto jest mordercą.

Agatha Christie, jak zawsze, prowadzi akcję w sposób wciągający i bardzo wartki. Morderca jest nieznany do samego końca, a jego personalia i samo rozwiązanie zagadki, jest zaskakujące. Autorka zdecydowanie należy już do ścisłej czołówki moich ulubionych pisarzy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2018-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Tym razem całą sprawę relacjonuje osoba, która nic nie ma wspólnego z prowadzeniem śledztw - pielęgniarka. I to jest ciekawy, ożywczy zabieg. A Poirot - oczywiście sie pojawia i jest jak zwykle wspaniały i uroczy. 

Link do opinii
Inne książki autora
Tajemnica lorda Listerdale`a
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica lorda Listerdale`a

"To dziwny gość - powiedział Rupert, wskazując na zamknięte drzwi - Jest w nim coś osobliwego, coś... -Podejrzanego? - wtrąciła pani St Vincent, uśmiechając...

Trzecia lokatorka
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Trzecia lokatorka

Pewnego dnia w mieszkaniu Herkulesa Poirot zjawia się młoda dziewczyna z prośbą o poradę "w sprawie morderstwa, które prawdopodobnie popełniła", ale po...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy