Samotny dom

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7384-689-0

W samotnym Domu w ST. Loo, gdzie mieszka pewna młoda dziewczyna, zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy. Ktoś dybie na życie panny Nick. Herkules Poirot i jego wierny przyjaciel Hastings próbują ustrzec ją przed śmiercią.

Kup książkę Samotny dom

Opinie o książce - Samotny dom

Avatar użytkownika -

Hercules Poirot postanawia przejść na emeryturę. Ma zamiar korzystać z rozkoszy życia, porzucić dotychczasową pracę detektywa. Wybiera się ze swoim przyjacielem Hastingsem do St. Loo, uzdrowiskowej miejscowości na południu Anglii. Zdaniem przyjaciela nie ma bardziej atrakcyjnej miejscowości w całej Anglii.

Nie jest mu jednak dany odpoczynek. Drugiego dnia pobytu poznaje Nick Buckley, młodą dziewczynę mieszkającą w samotnym domu. Wokół niej dzieją się dziwne rzeczy. Rzekomo trzy razy uniknęła śmierci. Pech? Czy ktoś celowo chce pozbawić ją życia? Czy Herkules zapobiegnie tragedii?

W tej książce po raz pierwszy Christie serwuje nam misterną intrygę, której rozwiązanie wydaje się wprost nieprawdopodobne.  Każdy z przyjaciół Buckley wydaje się być podejrzany. Należy pamiętać, że w świecie Christie nic nie jest niemożliwe i nie wszystko jest takie, jak na początku. Ciężko wytypować mordercę i to jest właśnie urok jej książek.

Plusem książki jest pierwszoosobowa narracja. Wydarzenie obserwujemy z perspektywy Hastingsa, który nie jest bezkrytyczny wobec Piorota. Jego spostrzeżenia są nieocenione i miejscami zabawne.

Powieść czyta się szybko dzięki intrygującej zagadce. Nie brakuje tu nagłych zwrotów akcji, a Christie potrafi bawić się z czytelnikiem. Kolejny kryminał Agathy godny polecenia.

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2015-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
I znowu nie odgadłam kto jest odpowiedzialny za zbrodnię, co tylko dobrze świadczy o kryminale. Książka ze wspaniałym, anachronicznym klimatem, z akcją rozgrywającą się w starym, mrocznym domostwie, co przydaje całości smaku. Poirot rzekomo na emeryturze, ale od razu wiadomo, że nie dane mu będzie w spokoju uprawiać ogródka. I bardzo dobrze, bo było to zabójstwo na jego miarę! ;)
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Słynny detektyw myśli o przejściu na emeryturę. Plany krzyżuje mu pewna młoda kobieta. Wszystko wskazuje na to, że ktoś chce zabić pannę Nick Buckley. Na koniec jak zwykle sprawy komplikują się, ginie kuzynka młodej kobiety. Wszyscy myślą, że to przypadkowa śmierć, a celem była Nick. Okazuje się, że sytuacja jest zupełnie inna, a rozwiązanie sprawy zaskakujące. Lubię takie niespodziewane zakończenia.
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2020-03-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - martajaworska
martajaworska
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2019,

książka nie tak wciągająca patrząc od strony zagadki (tą udało mi się rozszyfrować) ale sama historia zapada w pamięć

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Niemy świadek
Christie Agata0
Okładka ksiązki - Niemy świadek

W sennym, prowincjonalnym miasteczku umiera w pozornie naturalny sposób dziedziczka nadzwyczajnej fortuny. Pogrobowy list od zmarłej, zawierający pewne...

N czy M?
Christie Agata0
Okładka ksiązki - N czy M?

"Tomasz ukląkł przy ciałach. Obrócił je ostrożnie. Zobaczył twarz kobiety, spostrzegł niezwykłe, posępne piękno jeuj rysów. Oczy otworzyły się, spojrzały...