reklama

"Śmierć na Nilu" powraca. Armie Hammer na zwiastunie

Data: 2021-12-29 09:00:01 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Jedną z bardziej wyczekiwanych premier przyszłego roku jest Śmierć na Nilu, czyli ekranizacja powieści Agathy Christie, która została wydana w 1937 roku. Film w polskich kinach pojawi się już w lutym. Premiera jest już przesuwana od dwóch lat, dlatego liczymy, że tym razem nic już nie pokrzyżuje planów twórców!

Obrazek w treści "Śmierć na Nilu" powraca. Armie Hammer na zwiastunie  [jpg]

Agatha Christie to najsłynniejsza autorka kryminałów, a także najlepiej sprzedawana pisarka wszechczasów. Bohaterem wielu jej powieści jest Hercules Poirot, którego po raz kolejny na ekran przeniósł Kenneth Branagh. Na premierę filmu czekamy już od niemal dwóch lat, jednak teraz wszystko wskazuje na to, że produkcja ostatecznie trafi do kin.

Hercules Poirot nigdy nie odpoczywa

Gdy jest się tak słynnym detektywem, jak Hercules, nie ma czasu na odpoczynek. Nawet niewinne wakacje potrafią zmienić się w poszukiwanie przestępcy. Śmierć na Nilu to kolejna historia kryminalna, której bohaterem jest Herkules Poirot. Tym razem wybrał się on w na rejs po Nilu. Egipskie wakacje jednak nie mogą być czasem odpoczynku dla detektywa i wkrótce musi on rozwiązać pewną przerażającą zagadkę. 

Czytaj także: Śmierć na Nilu – pierwszy zwiastun najnowszej adaptacji książki Agathy Christie

Na pokładzie wycieczkowca dochodzi do morderstwa, a wkrótce na jaw zaczynają wychodzić sekrety. Okazuje się, że wytworne towarzystwo, które brało wraz z Poirotem udział w rejsie, nie jest tym, za kogo się podaje. 

Czytaj także: Premiera filmu Śmierć na Nilu przełożona!

Śmierć na Nilu to thriller kryminalny, który opowiada o miłosnej obsesji i jej niebezpiecznych następstwach, a także o zawirowaniach emocjonalnych i sekretach, które mogą zmienić czyjeś życie. 

W zwiastunie pojawił się Armie Hammer

W filmie Śmierć na Nilu wystąpi wielu znanych aktorów. Wśród nich znaleźli się chociażby: Tom Bateman, Annette Bening, Russell Brand czy Kenneth Branagh, który jest także reżyserem filmu. Jednak aktor, który wzbudza największe emocje to Armie Hammer. Wszystko przez to, że gwiazdor filmu Tamte dni, tamte noce został w tym roku oskarżony o gwałt, kanibalizm i wykorzystywanie seksualne. Jak donoszą źródła, aktor zgłosił się do ośrodka leczącego uzależnienia.

Czytaj także: Legendarny detektyw ponownie zmierzy się z trudną sprawą... – Morderstwo w Orient Expressie

Doniesienia o aktorze nie wpłynęły jednak na ekranizację powieści Agathy Christie. Na zwiastunie, który w ostatnich dniach został udostępniony przez 20th Century Studios można zobaczyć Armiego Hammera.

Zwiastun można obejrzeć poniżej: 

Ostateczna premiera Śmierci na Nilu

Pisaliśmy już o przełożonej premierze filmu Śmierć na Nilu. Produkcja z różnych powodów nie mogła trafić do kin w przeciągu ostatnich dwóch lat. Teraz jednak wszystko zdaje się być na dobrej drodze i ekranizację powieści będzie można obejrzeć w polskich kinach  11 lutego 2022 roku.

Śmierć na Nilu – książka

Zanim film zadebiutuje w kinach warto zapoznać się z powieścią Agathy Christie, na której podstawie powstała produkcja. Śmierć na Nilu to książka wydana po raz pierwszy w 1937 roku. Obecnie seria kryminalna wydawana jest przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Śmierć na Nilu
Agatha Christie7
Okładka książki - Śmierć na Nilu

Na statku wycieczkowym ,,Karnak", płynącym w rejs po Nilu, zebrało się eleganckie towarzystwo - między innymi młoda milionerka z nowo poślubionym mężem...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje