Morderstwo to nic trudnego

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2005-04-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-343-4
Liczba stron: 236

Ocena: 5 (12 głosów)

Luke Fitzwilliam spotyka w pociągu sympatyczną starszą damę, która wybiera się do Scotland Yardu złożyć doniesienie o domniemanych morderstwach. Po kilku dniach młody człowiek znajduje ogłoszenie w gazecie o tragicznej śmierci starszej pani pod kołami niezidentyfikowanego auta..

Kup książkę Morderstwo to nic trudnego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Morderstwo to nic trudnego

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

Czy morderstwo to na prawdę nic trudnego? Czy tak łatwo pozbawić kogoś życia? Głównym bohaterem powieści jest Luke, który w trakcie podróży pociągiem poznaje miłą staruszkę. Gadatliwa i wścibska pani wyznaje Fritzwilliamowi, że w ostatnim czasie doszło do wielu morderstw na niewinnych ludziach i po pewnym czasie odkryła, kto jest winowajcą i teraz chce złożyć donos na policję. Niestety, zostaje potrącona przez samochód. Czy to zbieg okoliczności? Luke postanawia zabawić się w detektywa i odkryć, kto pociąga tutaj za sznurek. 

Wszystko byłoby pięknie, ale brakuje mrożącej krew w żyłach akcji i ciekawej historii. Brakuje tu koloru. W całej książce poznajemy historię oraz domniemaną śmierć kilku bohaterów. To właśnie wokół nich obraca się śledztwo i cała akcja. Dobry kryminał ma to, że pod koniec rozdziału wbija w fotel i daje powód do czytania kolejnego - tu niestety tego nie ma. Książka nie wciąga na tyle, aby nie mogło być się w stanie od niej oderwać. 

Plusem jest tu wielowątkowość - oprócz zagadki kryminalnej mamy tu miłość głównych bohaterów. Fabuła jest klarowna, język zrozumiały i prosty. Książkę ciężko polecić osobom, które zaczynają przygodę z kryminałami, a zwłaszcza tymi autorki, gdyż mogą się zniechęcić. Polecam zacząć od innej pozycji, bo na prawdę warto zapoznać się z twórczością Christie. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2015-10-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2015 roku,
Jak zawsze u Agaty Christie rewelacyjna książka. Tym razem detektywem nie jest Poirot ani panna Marple. Jak zawsze idealnie skonstruowane postacie i morderca, którego oczywiście nie podejrzewamy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KArolina_dzt
KArolina_dzt
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
To dzięki niej zakochałam się w książkach Agaty Christie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Stworzenie ciekawego kryminału to dla Christie nic trudnego, więc i tym razem dostajemy zgrabną historyjkę i zagadkę do rozwikłania. Głównym bohaterem jest były policjant Luke Fitzwilliam. Daleko mu do bystrego Poirota i w przeciwieństwie do niego, odgaduje mordercę jako ostatni. Nawet ja byłam szybsza, bo tym razem autorka nie wyprowadziła mnie w pole i udało mi się odgadnąć mordercę i motywy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Rollllcia
Rollllcia
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Moja pierwsza książka tej autorki
Link do opinii
"Morderstwo to nic trudnego" to pierwsza książka Agathy Christie, którą przeczytałam i absolutnie mnie zachwyciła, choć z początku podeszłam do niej z rezerwą. Kiedy już przebrnęłam przez pierwszy fragment, powieść wciągnęła mnie bez reszty. Do ostatniej chwili nie domyśliłam się kto był mordercą, choć potem wydawało się to oczywiste. Jedyne czego mi brakowało to chyba to, że nie mogłam zidentyfikować się z Luke'iem, podczas gdy ten prowadził swoją sprawę. W pewnych momentach brakowało mi też szybszej, bardziej dynamicznej akcji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2020-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Typowo Agathowy kryminał. Jest tu bardzo ciekawa zagadka kryminalna, ale i sporo klimatu małomiasteczkowego, angielskiego. Świetne postacie. Bardzo wciągająca książka.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2010-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Spotkanie w Bagdadzie
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Spotkanie w Bagdadzie

Świeżo wyrzucona z pracy stenotypistka spotyka uroczego, niezwykle przystojnego chłopca. Miłość od pierwszego wejrzenia i natychmiastowe rozstanie... Rezolutna...

Zwierciadło pęka w odłamków stos
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Zwierciadło pęka w odłamków stos

Panna Jane Marple bardzo się nudzi. Lekarz zabronił jej pracy w ogródku i spacerów, zalecił jednak dla rozrywki rozwiązanie jakiejś zagadki kryminalnej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy