Morderstwo to nic trudnego

Luke Fitzwilliam spotyka w pociągu sympatyczną starszą damę, która wybiera się do Scotland Yardu złożyć doniesienie o domniemanych morderstwach. Po kilku dniach młody człowiek znajduje ogłoszenie w gazecie o tragicznej śmierci starszej pani pod kołami niezidentyfikowanego auta..

Informacje dodatkowe o Morderstwo to nic trudnego:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2005-04-13
ISBN: 83-7384-343-4

Kup książkę Morderstwo to nic trudnego

Morderstwo to nic trudnego - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2018-09-04,

Czy morderstwo to na prawdę nic trudnego? Czy tak łatwo pozbawić kogoś życia? Głównym bohaterem powieści jest Luke, który w trakcie podróży pociągiem poznaje miłą staruszkę. Gadatliwa i wścibska pani wyznaje Fritzwilliamowi, że w ostatnim czasie doszło do wielu morderstw na niewinnych ludziach i po pewnym czasie odkryła, kto jest winowajcą i teraz chce złożyć donos na policję. Niestety, zostaje potrącona przez samochód. Czy to zbieg okoliczności? Luke postanawia zabawić się w detektywa i odkryć, kto pociąga tutaj za sznurek.

Wszystko byłoby pięknie, ale brakuje mrożącej krew w żyłach akcji i ciekawej historii. Brakuje tu koloru. W całej książce poznajemy historię oraz domniemaną śmierć kilku bohaterów. To właśnie wokół nich obraca się śledztwo i cała akcja. Dobry kryminał ma to, że pod koniec rozdziału wbija w fotel i daje powód do czytania kolejnego - tu niestety tego nie ma. Książka nie wciąga na tyle, aby nie mogło być się w stanie od niej oderwać.

Plusem jest tu wielowątkowość - oprócz zagadki kryminalnej mamy tu miłość głównych bohaterów. Fabuła jest klarowna, język zrozumiały i prosty. Książkę ciężko polecić osobom, które zaczynają przygodę z kryminałami, a zwłaszcza tymi autorki, gdyż mogą się zniechęcić. Polecam zacząć od innej pozycji, bo na prawdę warto zapoznać się z twórczością Christie.

Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2015-10-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2015 roku,
Jak zawsze u Agaty Christie rewelacyjna książka. Tym razem detektywem nie jest Poirot ani panna Marple. Jak zawsze idealnie skonstruowane postacie i morderca, którego oczywiście nie podejrzewamy.
Avatar użytkownika - KArolina_dzt
KArolina_dzt
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
To dzięki niej zakochałam się w książkach Agaty Christie.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Stworzenie ciekawego kryminału to dla Christie nic trudnego, więc i tym razem dostajemy zgrabną historyjkę i zagadkę do rozwikłania. Głównym bohaterem jest były policjant Luke Fitzwilliam. Daleko mu do bystrego Poirota i w przeciwieństwie do niego, odgaduje mordercę jako ostatni. Nawet ja byłam szybsza, bo tym razem autorka nie wyprowadziła mnie w pole i udało mi się odgadnąć mordercę i motywy.
Avatar użytkownika - Rollllcia
Rollllcia
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Moja pierwsza książka tej autorki
"Morderstwo to nic trudnego" to pierwsza książka Agathy Christie, którą przeczytałam i absolutnie mnie zachwyciła, choć z początku podeszłam do niej z rezerwą. Kiedy już przebrnęłam przez pierwszy fragment, powieść wciągnęła mnie bez reszty. Do ostatniej chwili nie domyśliłam się kto był mordercą, choć potem wydawało się to oczywiste. Jedyne czego mi brakowało to chyba to, że nie mogłam zidentyfikować się z Luke'iem, podczas gdy ten prowadził swoją sprawę. W pewnych momentach brakowało mi też szybszej, bardziej dynamicznej akcji.
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2023,

Czy trudno jest zamordować człowieka, tak by nikt nas nie podejrzewał? A dwóch ludzi? Trzech...? Oczywiście, morderstwo, to dla sprytnego nic trudnego. Tym razem nie spotkamy pokornej panny Marple ani zarozumiałego Poirota. Jednak nawet bez nich małe angielskie miasteczko nie traci nic ze swego uroku.

Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2020-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Typowo Agathowy kryminał. Jest tu bardzo ciekawa zagadka kryminalna, ale i sporo klimatu małomiasteczkowego, angielskiego. Świetne postacie. Bardzo wciągająca książka.

Avatar użytkownika - Iwa90
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 3, Przeczytałam,
Tajemnica lorda Listerdale`a
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica lorda Listerdale`a

"To dziwny gość - powiedział Rupert, wskazując na zamknięte drzwi - Jest w nim coś osobliwego, coś... -Podejrzanego? - wtrąciła pani St Vincent, uśmiechając...

Śmiertelna klątwa
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Śmiertelna klątwa

"Panna Marple potaknęła energicznie. Otworzyła torebkę i wyjęła małe, kartonowe pudełko. W środku leżało małe, kartonowe pudełko. W środku leżało owinięte...