Morderstwo to nic trudnego

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2005-04-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-343-4
Liczba stron: 236
Dodał/a opinię:

Ocena: 5 (12 głosów)

Czy morderstwo to na prawdę nic trudnego? Czy tak łatwo pozbawić kogoś życia? Głównym bohaterem powieści jest Luke, który w trakcie podróży pociągiem poznaje miłą staruszkę. Gadatliwa i wścibska pani wyznaje Fritzwilliamowi, że w ostatnim czasie doszło do wielu morderstw na niewinnych ludziach i po pewnym czasie odkryła, kto jest winowajcą i teraz chce złożyć donos na policję. Niestety, zostaje potrącona przez samochód. Czy to zbieg okoliczności? Luke postanawia zabawić się w detektywa i odkryć, kto pociąga tutaj za sznurek. 

Wszystko byłoby pięknie, ale brakuje mrożącej krew w żyłach akcji i ciekawej historii. Brakuje tu koloru. W całej książce poznajemy historię oraz domniemaną śmierć kilku bohaterów. To właśnie wokół nich obraca się śledztwo i cała akcja. Dobry kryminał ma to, że pod koniec rozdziału wbija w fotel i daje powód do czytania kolejnego - tu niestety tego nie ma. Książka nie wciąga na tyle, aby nie mogło być się w stanie od niej oderwać. 

Plusem jest tu wielowątkowość - oprócz zagadki kryminalnej mamy tu miłość głównych bohaterów. Fabuła jest klarowna, język zrozumiały i prosty. Książkę ciężko polecić osobom, które zaczynają przygodę z kryminałami, a zwłaszcza tymi autorki, gdyż mogą się zniechęcić. Polecam zacząć od innej pozycji, bo na prawdę warto zapoznać się z twórczością Christie. 

Zobacz opinie o książce Morderstwo to nic trudnego

Kup książkę Morderstwo to nic trudnego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Morderstwo w Mezopotamii
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Morderstwo w Mezopotamii

W zamkniętym na klucz pokoju zostaje zamordowana żona szefa ekspedycji archeologicznej, prowadzącej wykopaliska w Mezopotamii. Piękna, słodka i subtelna...

Autobiografia
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Autobiografia

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy