Parker Pyne na tropie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-381-7
Liczba stron: 212

Ocena: 4.38 (8 głosów)

Pewnego dnia poranne londyńskie gazety wydrukowały w rubryce "Osobiste" intrygujące ogłoszenie: "Czy jesteś szczęśliwy? Jeżeli nie, zasięgnij rady pana Parkera Pyne`a, 17 Richmond Street". Jego autor, sam pan Parker Pyne, całe życie zajmował się statystyką, przeszedłszy zaś na emeryturę, postanowił w nowatorski sposób wykorzystać zdobyte doświadczenia. Doszedł mianowicie do wniosku, że ludzkie nieszczęścia można zakwalifikować do pięciu kategorii, a postawiwszy właściwą diagnozę, łatwo dobrać odpowiednią terapię... I tak w gabinecie Parkera Pyne`a znalazła się zdradzana żona, znudzony życiem major, kobieta zaplątana we własne kłamstwa, nieszczęśliwy mąż oraz osobnik poszukujący w życiu silnych wrażeń. Czy pan Parker Pyne zdoła im wszystkim pomóc? Czy potrafi rozwiązać zagadkę wrót Bagdadu albo śmierci na Nilu?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Parker Pyne na tropie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Parker Pyne na tropie

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Parker Pyne to człowiek, który pomaga innym osiągnąć szczęście. Jednej z kobiet dostarcza uciech młodości, jednego klienta wysyła w podróż z ważnymi, szpiegowskimi dokumentami, drugiemu znajduje żonę. Wszystko to robi po odgadnięciu o co chodzi danej osobie, po zadaniu jej kilku pytań. Niemal zawsze trafia w potrzeby klientów. Pomagają mu w tym przeróżne osoby - byli żołnierze, aktorzy, tancerze... Wyjeżdża w końcu na urlop, ale nie dane mu odpocząć. Co chwile coś się dzieje i odwraca mu uwagę od własnych przyjemności. Czasem on sam zainteresuje się sprawą, czasem to potrzebujący go odnajdują. W każdym przypadku pomaga swoim klientom. 


Książkę można podzielić na dwie części - sprawy, którymi zajmuje się w biurze oraz te na urlopie. Obie składają się z krótkich opowiadań, połączonych osobą Parkera. On sam zaskakuje. Nie jest ani psychologiem, ani detektywem, a posiada cechy obu z nich. Jest bardzo inteligentny i bystry, potrafi szybko łączyć fakty i szczegóły. Ma własne, dochodowy biznes. Otacza się ciekawymi ludźmi, a jego klienci to nieszczęśliwe osoby, które potrzebują rady. 


Język jest prosty, zdania są krótkie. Poległa niestety korekta i redakcja. Literówki i drobne potknięcia przeszkadzały w czytaniu. Ogólnie książka wypada dobrze. Pierwsza część wydaje się być ciekawsza od tej wakacyjnej. Kartki uciekają w zastraszającym tempie, a od książki nie można się oderwać. Kto jeszcze nie zna Christie, niech pozna ją z tą książką oraz jej Parkera Pyne`a. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Miłe pierwsze spotkanie z Agatą Christie. Tematyka zbliżona do Sherlocka Holmesa, intrygujący bohater, lekki styl i nienużąca fabuła to największe zalety tej niepozornej książeczki. Zastanawia mnie co we mnie odkryłby Parker Pyne, w czym znalazłby przyczynę bolączki. Zawiodłam się trochę, że większość spraw z jakimi zmagał się bohater dotyczyła spraw sercowych, chętnie poczytałabym o jego poczynaniach w innych tematykach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ewelina26
Ewelina26
Przeczytane:2019-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Tym razem Agata Christe postawiła na nowego bohatera. Parker Pyne uważa, że może każdemu pomóc wyjść nie tylko z kłopotów, ale  co ważniejsze odmienić jego życie. I to niezależnie od tego, co się dzieje. Czy trzeba pokonać kryzys małżeński, rozwiązać zagadkę kryminalną, a może znaleźć sposób na zranioną miłość. 

Parke Pyne na pewno pomoże. A żadna sprawa nie jest dla niego za trudna. Przynajmniej tak wynika z ogłoszenia, które zamieścił w gazecie. Już pierwszy klient przekonuje się, że Parke czyni cuda, i zgłosznie się do niego było dobrą decyzją. Podobnie kolejni klienci nie mają co do tego żadnych wątpilości. Ale czy uda się pomóc wszystkim potrzebującym? Czy żadna ze spraw, nie okaże się czasem zbyt trudna, albo też zbyt wymagająca?

Odpowiedzi znajdziemy w książce, do której lektury zapraszam. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Avatar użytkownika - Lusia1987
Lusia1987
Przeczytane:2013-06-04, Przeczytałam, Agatha Christie, Mam,
Avatar użytkownika - Monika87
Monika87
Przeczytane:2013-02-04, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zagadka błękitnego ekspresu
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Zagadka błękitnego ekspresu

Zamężna córka znanego miliardera Rufusa Van Aldina, Ruth Kettering, podczas podróży luksusowym ,,Błękitnym Ekspresem" zostaje zamordowana. Szybko okazuje...

Noc w bibliotece
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Noc w bibliotece

Trup w bibliotece pułkownika Bantry`ego. Trup dziewczyny. Co na to żona? Jej przyjaciółki są zachwycone... Powinna była bardziej pilnować męża,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy