Adaptacja książki "Rysa" Igora Brejdyganta wkrótce w Internecie

Data: 2021-01-07 09:36:58 Autor: Patryk Obarski

Już niebawem odbędzie się internetowa premiera serialu Rysa z udziałem Dawida Ogrodnika oraz Julią KIjowską. Zrealizowana przez studio Sony produkcja jest adaptacją powieści Igora Brejdyganta. 

Obrazek w treściFot. Polsat.pl

Chyłka to nie wszystkie książkowe ekranizacje, które w najbliższym czasie zobaczyć będą mogli widzowie. Już niebawem w Internecie swoją premierę mieć będzie serial Rysa, który powstał na podstawie książki Igora Brejdyganta

Rysa – serial kryminalny 

Serial Rysa opowiada o losach Moniki Brzozowskiej, komisarz policji, która zajmuje się tajemniczym zabójstwem bezdomnego. Kobieta szybko odkrywa, że morderstwo związane jest ze sprawą znacznie większą niż wydaje się jej przełożonym. Jej teorię niebawem potwierdza fakt, że dochodzi do kolejnych zbrodni, w których powtarza się schemat zabójstwa. 

Czytaj także: Serial "Rysa" - co warto wiedzieć? Najważniejsze informacje 

Brzozowska szukając powiązań między ofiarami odkrywa, że jedyne, co je łączy to niechlubna przeszłość. By odkryć, kim jest zabójca, komisarz będzie musiała zmierzyć się także z własnymi problemami. 

Rysa – produkcja oryginalna Polsatu 

Serial Rysa nagrywany był w drugiej połowie 2020 r. Zdjęcia przygotowywano jeszcze w listopadzie – w nagraniach udział wzięli m.in. Julia Kijowska, wcielająca się w postać komisarz Brzozowskiej, Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik oraz Zbigniew Zamachowski.

Czytaj także: „Szadź” – TVN zrobi serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta 

Warto zauważyć, że w ubiegłym roku premierę miał inny serial będący adaptacją powieści Igora Brejdyganta – Szadź. Ta ekranizacja zrealizowana została przez grupę TVN i także początkowo zobaczyć mogli ją jedynie abonenci Player.pl. W roli głównej w serialu wystąpił wówczas Maciej Stuhr. 

Rysa – premiera serialu już w styczniu 

Najnowsza produkcja zrealizowana została przez wytwórnię Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat, a oryginalna seria trafi początkowo na platformę VOD IPLA, w której obecnie znajduje się wiele produkcji, do których licencje posiada Polsat. 

Czytaj także: Królowa piękności – oto nowy rosyjski serial TVP 

Zwrot w stronę oryginalnych produkcji na ipla.pl to prawdopodobnie odpowiedź na coraz bardziej rozszerzającą się ofertę TVP VOD oraz Player.pl. Na ten moment nieznana jest dokładna data premiery Rysy na platformie internetowej IPLA – wiadomo, że serial pojawić ma się tam jeszcze w styczniu br.

Na serial składać ma się łącznie 8 odcinków. Możliwe, że stacja będzie planowała realizację kolejnych sezonów – Rysa jest bowiem pierwszym tomem cyklu stworzonego przez Igora Brejdyganta. 

Rysa – adaptacja książki 

Książki Igora Brejdyganta to ciekawe propozycje łączące elementy typowych powieści kryminalnych z thrillerami psychologicznymi. Oprócz Rysy autor stworzył także powieść kryminalną Układ, która kontynuuje losy komisarz Moniki Brzozowskiej. Książka Rysa w 2018 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B., a rok później zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru.

Powieść kupić możecie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rysa
Igor Brejdygant2
Okładka książki - Rysa

Policjantka, za którą ciągną się stare grzechy. Współczesna Warszawa. Ginie bezdomny alkoholik. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje