30 kwietnia premiera serialu „Szadź" na podstawie książki Igora Brejdyganta. Co wiadomo o produkcji?

Data: 2020-04-23 14:10:06 Autor: Piotr Piekarski

Minęły prawie trzy lata, odkąd na rynku ukazała się Szadź – bestsellerowa powieść, której autorem jest reżyser i scenarzysta, Igor Brejdygant. Już 30 kwietnia fani twórczości Brejdyganta będą mogli obejrzeć serial na podstawie jego książki. W naszym serwisie dostępna jest już recenzja serialu Szadź. Co jeszcze wiemy o produkcji? 

Obrazek w treści

Serial Szadź wstępnie zapowiedziano już w październiku 2019 roku. Scenariusz oparty jest na powieści Igora Brejdyganta, który wydał także 3 inne książki – UkładRysę oraz nawiązujący do innego popularnego serialu Paradoks. 

Pierwsze zapowiedzi produkcji spotkały się z dużym zainteresowaniem miłośników kina i telewizji. Także dlatego, że obecnie z uwagi na pandemię koronawirusa i malejące przychody z bloków reklamowych wiele premier telewizyjnych przekładanych jest na jesień. Czy podobnie będzie w przypadku Szadzi? Co jeszcze wiadomo o serialu?

Szadź – opis serialu

Akcja serialu skupia się na śledztwie w sprawie psychopatycznego seryjnego zabójcy, który w okolicach Opola wyjątkowo brutalnie i perwersyjnie zamordował nastolatkę. Podobnie jak w przypadku powieści dość szybko odkrywamy, że mordercą jest popularny i dobrze sytuowany wykładowca, uwielbiany przez podopiecznych. Mężczyzna ten ma w planach kolejne zbrodnie. Skoro zaś od razu poznamy tożsamość mordercy, najważniejsze będzie odkrycie motywów sprawcy. Ujawnienie, dlaczego zabija wierzące nastolatki. I tego, czy łączy go coś z prowadzącą śledztwo komisarz Polkowską. Czy uda się zapobiec kolejnym zbrodniom? Kto stanie się kolejną ofiarą zabójcy? Jak to się stało, że religioznawca, uznawany za wzorowego ojca i męża, przeistoczył się w mordercę?

Serial Szadź – obsada

Serial Szadź to oryginalna polska produkcja zrealizowana dla TVN. Zagrało w niej wiele polskich gwiazd.

Czytaj także: Serialowa Szadź już wkrótce. TVN przygotowuje serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta

W rolach głównych w produkcji pojawią się Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska. Na ekranie zobaczymy także Cezarego Łukaszewicza , Bartosza Gelnera, Annę Cieślak i Emmę Giegżno

Szadź – ile odcinków, gdzie zobaczyć?

Serial produkuje stacja TVN, ale na ekranach telewizyjnych zobaczymy go dopiero jesienią 2020. Jest jednak również dobra wiadomość: serial będzie można przedpremierowo obejrzeć już od 30 kwietnia.

Czytaj także: Czytamy nieco więcej. Wyniki badań czytelnictwa w Polsce 2019

30 kwietnia pierwszy odcinek pojawi się w serwisie player.pl Dostęp do niego będzie bezpłatny, kolejne jednak dostępne będą już w popularnych pakietach abonamentowych. Produkcja liczyć będzie 7 odcinków, pojawiać się będą w każdy czwartek. Dostęp do pakietu uzyskać można za pomocą tego linku. Po zobaczeniu serialu można jednak bez obaw zrezygnować z pakietu, nie wiążąc się z Player.pl długoterminowymi umowami.

Łącznie serial liczył będzie 7 odcinków. Ostatni z nich ma zostać wyemitowany w połowie czerwca bieżącego roku.

Szadź – 2 sezon

 Stacja TVN ogłosiła, że powstanie 2 sezon serialu SzadźPrawdopodobnie jego premiera na platformie player.pl będzie miała miejsce wiosną 2021 roku. 

Szadź – książka

Serial oparty jest na powieści Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem. Kluczową postacią w książce jest Agnieszka, trzydziestosześcioletnia policjantka, która prowadzi śledztwo. Jest bardzo zaangażowana i ma wyjątkowy dar do swej pracy. Po odnalezieniu zwłok nastolatki i odkryciu, że padła ona ofiarą seryjnego mordercy, rozpoczyna się szalony wyścig z czasem, by uchronić kolejną młodą dziewczynę przed brutalnym i pozbawionym jakichkolwiek skrupułów zabójcą. Więcej przeczytacie w naszej recenzji książki Szadź.

Szadź ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Książkę w dobrej cenie kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szadź
Igor Brejdygant1
Okładka książki - Szadź

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować - zbyt wiele wymaga, słynie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pokaż wszystkie recenzje