Układ

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-06-05

Nowy kryminał Igora Brejdyganta wciąga bez reszty w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

Komisarz Monika Brzozowska nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła swojego męża, płatnego zabójcę. Przychodzi jej to z tym większym trudem, że przełożeni odesłali ją na bezterminowy urlop. Niestety pani komisarz przy okazji powraca do zgubnego nałogu, który przed laty prawie wyprowadził ją na tamten świat. Tymczasem zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc policji w doprowadzeniu na ławę oskarżonych szajki pedofili. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie niebezpieczni i wpływowi mężczyźni czerpiący uciechy z zabaw z nieletnimi próbują ukręcić łeb sprawie. Z czasem okazuje się, że wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, a bycie katem wcale nie wyklucza bycia ofiarą.

Kup książkę Układ

Opinie o książce - Układ

"Układ" Igor Brejdygant to powieść, która należy do gatunku kryminału.
Komisarz Monika Brzozowska nie może podnieść się po tym jak w obronie własnej zabiła swojego męża, który dodatkowo był płatnym zabójcą. Przychodzi jej to z trudem, ponieważ przełożeni odwołali ja ma bezterminowo urlop. Na dodatek na swoje nieszczęście komisarz powraca do zgubnego nałogu, który przed laty prawie wyprowadził ją na tamten świat. Ponadto zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc policji w sprawie oskarżonych szafki pedofili.
Z czasem okazuje się również, że sprawa jest bardziej skomplikowana.
Książka napisana jest dobrze i jest wciągająca.
Zdecydowanie mogę ją polecić.
Moja uwagę przykład okładka przez co zainteresowałam się tą powieścią i muszę przyznać, że nie żałuję. Powieść okazała się być naprawdę dobra.
W każdym razie nie do końca tak sobie wyobrażałam te powieść, ale to dobrze. Lubię, kiedy książka nie jest przewidywalna.

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93

Układ to idealny tytuł dla tej książki! Dzieje się w niej tak dużo, tak szybko i wszystko jest tak ze sobą tak połączone i skomplikowane, że podczas jej czytania na pewno nie będziecie się nudzili.
Po pierwsze spotykamy komisarz Monikę i to głównie jej śladami będziemy kroczyli w tym kryminale. Obecnie jest ona na bezterminowym urlopie po tym, jak zabiła swojego własnego męża. Przeszłość cały czas mocno na niej ciąży, nie potrafi sobie z nią sama poradzić i wraca do ciężkiego nałogu. Powoli stacza się, bierze coraz więcej, a przy tym wszystkim wraca do pracy i prowadzi jedną z najważniejszych spraw w kraju. Czy uda jej się to wszystko ułożyć i czy rozwiążę tę sprawę w odpowiednim czasie? Wokoło ginie coraz więcej osób, wszyscy są zagrożeni i w ciągłym stresie i niebezpieczeństwie.
"Układ" jest to tak naprawdę druga część,i w "Rysie" znajdziemy początek tej historii. Ja jej nie czytałam i powiem Wam, że nie miałam żadnego problemu, żeby odnaleźć się w tej powieści! Autor wszystko tłumaczy, nawiązuje do poprzedniej książki i spokojnie możecie po nią sięgnąć, mimo że nie czytaliście poprzedniej.
Ja z komisarz Moniką bardzo się polubiłam! I całą książkę jej kibicowałam i w miłości, i w życiu, i w pracy! Nie zdradzę Wam, jak kończy się ta książka, ale fakty które wychodzą pod koniec, wbijają w fotel! Wtedy jeszcze bardziej polubiłam jej postać i jeszcze mocniej trzymałam za nią kciuki!
Thriller nawet przez moment nie zwalnia! Cały czas napięcie rośnie, cały czas bardzo dużo się dzieje. Na pewno nie będziecie rozczarowani!

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Układ" autorstwa Igora Brejdyganta to z pewnością książka warta uwagi i poświęconego jej czasu. To bardzo udane połączenie kryminału, thrillera psychologicznego i powieści obyczajowej z wątkami politycznymi. Druga część serii z nietuzinkową komisarz Moniką Brzozowską w roli głównej przyniesie wiele skrajnych emocji i przyprawi nas o polityczno-kryminalny zawrót głowy. Była to pierwsza książka autora jaką miałam okazję przeczytać i z pewnością nie ostatnia. Jeśli miałabym możliwość cofnąć czas z pewnością sięgnęłabym najpierw po "Rysę", czyli pierwszą część przygód komisarz Brzozowskiej, aby lepiej zrozumieć pojawiające się w "Układzie" nawiązania do przeszłości bohaterów. Interesująca i bardzo złożona fabuła, duża ilość szczegółów odnośnie śledztwa oraz wielu barwnych i wyrazistych bohaterów to tylko kilka z zalet książki. Autor oczarował mnie gęsto utkną pajęczyną tajemnic, układów i wzajemnych powiązań, które są fundamentem wyjatkowego i odrobinę mrocznego klimatu książki. Lektura nie należy do lekkich i przyjemnych, autor porusza w niej wiele trudnych tematów m.in. kwestie uzależnienia i pedofilii i z pewnością przypadnie ona do gustu raczej wielbicielom złożonej, nieco mrocznej i poplatanej fabuły niż wyznawcom prostych, szybkich i widowiskowych śledztw.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Nie jest to lekka powieść. Brudne układy wśród wysoko postawionych osób, afera pedofilska, narkotykowe dno i szantaże, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Komisarz Monika Brzozowska wraca do policji, gdy kluczowi świadkowie w aferze pedofilskiej zostają zamordowani. Jednak koszmarna przeszłość, z którą nie sposób się pogodzić, ciągnie ją na dno uzależnienia. Adam Wójcik i Czesław Warecki, z którymi współpracuje, próbują ją wspierać, ale czy nie jest to walka z wiatrakami?

Tymczasem wszystko okazuje się bardziej zagmatwane i skomplikowane, niż się wydawało, a ich życie jest zagrożone. Czy sprawa ma podłoże polityczne? Czy ktoś zza wschodniej granicy pociąga za sznurki? Kim jest tajemnicza kobieta, która pojawia się przy każdej zbrodni, nie zostawiając śladów?

Zawiła intryga, klimat zagrożenia i bezsilności powodują, że książka bardzo wciąga, choć tempo akcji jest raczej wyważone. Duży plus za postaci kobiece, nietuzinkowe, z charakterem, które pełnią wiodącą rolę zarówno po stronie prawa, jak i zbrodni. To one nadają rytm i tworzą klimat książki, świetnie odnajdując się w tym, wydawać by się mogło, brutalnym, męskim świecie.

Jeżeli ktoś, tak jak ja, nie czytał pierwszej części, "Rysy" i tak z łatwością powinien odnaleźć się w fabule dzięki nawiązaniom do historii, której kontynuację znajdziemy właśnie w "Układzie". Choć pewnie lepiej byłoby zacząć od początku.

Rysa
Igor Brejdygant0
Okładka ksiązki - Rysa

Policjantka, za którą ciągną się stare grzechy. Współczesna Warszawa. Ginie bezdomny alkoholik. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska...

Szadź
Igor Brejdygant0
Okładka ksiązki - Szadź

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować - zbyt wiele wymaga, słynie...