„Szadź” – TVN zrobi serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta

Data: 2019-10-23 23:08:22 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Ledwo skończyła się emisja „Pułapki”, serialu z literackimi powiązaniami, tymczasem stacja telewizyjna TVN szykuje kolejną ciekawą propozycję dla fanów kryminałów. Okazuje się, że ruszyły prace nad serialem na podstawie książki Szadź Igora Brejdyganta.

Maciej Stuhr SzadźMaciej Stuhr; fot. kadr z filmu Planeta Singli 2 / mat. prasowe Kino Świat

W ostatnim czasie dowiadujemy się, że wiele popularnych kryminałów, thrillerów czy horrorów zostanie zaadaptowanych na seriale lub filmy. Dla przykładu, już niebawem na ekranach zobaczymy kolejny sezon Chyłki – serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza. We wtorki zobaczyć można także Pod powierzchnią, a niedawno zakończyła się emisja Pułapki, w której jednym z motywów była powieść pt. Bestia – stworzona na podstawie serialu, a teraz dostępna w regularnej sprzedaży.

Czytaj także: Czy istnieje książka "Bestia" Olgi Sawickiej z serialu "Pułapka"?

Jak donoszą dziennikarze Wyborczej, TVN rozpocząć miał teraz prace także nad całkiem nową produkcją – stworzoną na podstawie książki Igora Brejdyganta Szadź.

Szadź – opis

O czym będzie serial na podstawie książki Szadź? Agnieszka Polkowska – przenikliwa i ostra komisarz policji, wezwana zostaje do lasu, gdzie odnaleziono zwłoki młodej dziewczyny.

Policjantka znana jest ze swojej mocnej osobowości, co często przekłada się na jej relacje ze współpracownikami. Jednak jej zawziętość pomaga przy rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw, a taką niewątpliwie staje się brutalna śmierć nastolatki.

Czytaj także: 30 kwietnia premiera serialu „Szadź" na podstawie książki Igora Brejdyganta. Co wiadomo o produkcji?

Polkowska nie ma wątpliwości, że sprawca czerpał przyjemność z aktu zabójstwa. Niebawem przekonuje się zaś, że za śmiercią spod lasu stoi nie zwykły zwyrodnialec, ale przebiegły psychopata, delektujący się cierpieniem innych osób.

Pozornie morderca nie pozostawia po sobie śladów. Jest sprawcą idealnym. Do czasu, kiedy komisarz Polkowska wpada na jego trop. Tylko czy kobiecie uda się rozwiązać sprawę?

Przeciw sobie policjantka mieć będzie nie tylko zabójcę, ale także własnych niekompetentnych przełożonych i… tajemnice z przeszłości, które do tej pory komisarz skrzętnie skrywała.

Szadź – kiedy premiera

Premiera serialu planowana jest na 30 kwietnia 2020 r. na platformie Player.pl

Czytaj także: Wkrótce serial na podstawie cyklu „Mroczne materie”. Co o nim wiadomo?

Według dziennikarzy opolskiej Wyborczej, serial rozpocząć ma się już niebawem. Produkcja wyemitowana ma zostać w najlepszym paśmie telewizyjnym, czyli w okolicach godziny 21:30 – podobnie jak obecnie Pod powierzchnią.

Szadź – obsada

Nieznana jest obsada aktorska produkcji, wiadomo jednak, że miasto Opole przeznaczyć ma około 400 tysięcy złotych na wsparcie produkcji w okolicach Opola.

Nieoficjalnie mówi się, że w produkcji wystąpić ma Maciej Stuhr, który wcieli się w jednego z głównych bohaterów.

W dotychczasowych serialach TVN-u zobaczyć mogliśmy m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Maję Ostaszewską, Adama Woronowicza, Aleksandrę Konieczną, Magdalenę Cielecką, Jacka Komana, Leszka Lichotę czy Agatę Kuleszę.

Szadź – książka

Serial oparty ma być na książce Szadź autorstwa Igora Brejdyganta. Książka wydana została w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy i była drugą książką w dorobku autora. Pisarz zadebiutował książką Paradoks wydaną w 2016 roku i stworzoną na podstawie scenariusza filmowego.

Oprócz tego autor był współtwórcą książek związanych z telewizyjną serią Opowiem ci o zbrodni Opowiem ci o zbrodni i Opowiem ci o zbrodni. Tom 2. Program ten przedstawia prawdziwe historie kryminalne, o których opowiadają znani polscy pisarze. Więcej o tej produkcji możecie dowiedzieć się z naszego artykułu.

Przed zobaczeniem serialu proponujemy najpierw poznać jednak książkowy oryginał. Książkę Szadź kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szadź
Igor Brejdygant1
Okładka książki - Szadź

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować - zbyt wiele wymaga, słynie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy