Kolejny sezon serialu z pisarzami. "Opowiem ci o zbrodni" ponownie od września w telewizji

Data: 2019-08-08 14:29:48 Autor: pobarski

20 września emitowany przez stację CRIME+INVESTIGATION POLSAT będzie drugi sezon programu z udziałem popularnych polskich pisarzy powieści kryminalnych – powraca Opowiem ci o zbrodni.

Opowiem ci o zbrodni

Od 20 września widzowie ponownie będą mieli okazję zobaczyć na ekranach telewizorów popularnych polskich pisarzy, powraca bowiem program Opowiem ci o zbrodni, który pierwszy raz zadebiutował na antenie CRIME+INVESTIGATION POLSAT jesienią ubiegłego roku.

Czytaj także: Nowy serial Crime+Investigation Polsat z pisarzami!

Opowiem ci o zbrodni jest programem, w którym czołowi polscy pisarze kryminalni przedstawiają prawdziwe sprawy kryminalne z przeszłości. Pierwszy raz program pojawił się w telewizji rok temu, a wraz z nim ukazała się także książka, która przedstawiała zbrodnie omawiane przez pisarzy w telewizji.

W realizację projektu od pierwszego sezonu zaangażowani są Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz (w sierpniu wydaje nowy kryminał – Ranę), Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy (których nowa książka pt. Mara ukaże się na dwa dni przed emisją nowego sezonu) i Katarzyna Puzyńska. W drugim sezonie do obsady pisarskiej dołączają także Max Czornyj i Joanna Opiat-Bojarska.

Czytaj także: "Rana" - Wojciech Chmielarz z nową powieścią!

I tym razem polscy pisarze przyjrzą się najokrutniejszym polskim zbrodniom. Siedmiodocinkowy drugi sezon programu, omawiać będzie dokładnie siedem spraw, a w każdym z odcinków narratorami będą właśnie biorący udział w projekcie pisarze.

Wspaniała współpraca z pisarzami i ich zaangażowanie w projekt od początku dawały nadzieję na możliwość dalszej współpracy. W drugim sezonie do obsady dołączają Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj. Zmieniliśmy również trochę formułę programu, poprzednio obecność pisarzy w programie była studyjna – byli oni łącznikami pomiędzy kolejnym etapem opowieści, a w tym sezonie biorą w niej czynny udział. Są na miejscu wydarzeń, rozmawiają z osobami zaangażowanymi w sprawę, z rodzinami ofiar, z ich znajomymi, z adwokatami, sędziami i prokuratorami. Na pewno to daje im większą świadomość sprawy i łatwiej będzie o niej opowiadać, mając informacje z pierwszej ręki – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

Oprócz omawiania sprawy przez autorów popularnych kryminałów, na ekranach zobaczymy także m.in. rekonstrukcje zdarzeń. W lipcu bieżącego roku na swoim Instagramie Małgorzata i Michał Kuźmińscy udostępnili zdjęcie z planu – byli oni wówczas w lesie w Halembie, dzielnicy Rudy Śląskiej, gdzie przed laty doszło do rytualnego mordu w bunkrze.

Oprócz tego, w programie pojawi się także sprawa wampira ze Stefanowic, mordującego starsze kobiety i historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach od momentu, gdy wyruszył w samotny rejs.

Nowy sezon serialu wystartuje w piątek, 20 września o 22:00 na CRIME+INVESTIGATION POLSAT. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień.

Oprócz tego, podobnie jak przy emisji pierwszego sezonu, nakładem Kompanii Mediowej pojawi się także książka zawierająca zbiór opowiadań dot. spraw przedstawionych w serialu. Teraz, oprócz tradycyjnej wersji papierowej, przygotowany zostanie także audiobook dostępny w usłudze Storytel.

Będziecie oglądać program? Co o nim sądzicie?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowiem Ci o zbrodni
0
Okładka książki - Opowiem Ci o zbrodni

Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant,  Wojciech Chmielarz,  Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska. To właśnie oni opowiedzą...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Pokaż wszystkie recenzje